Zavrieť

Porady

SZCO po roku, platby Soc. poistovni

V polke januara 2008 som sa stal SZCO, dostal som od uradu prace dotaciu okolo 71 tisic korun. V podnikatelskom plane som mal okolo 28 tisic na platenie odvodov, ako zdravotna poistovna, tak aj Socialna poistovna. Prvy rok som od platieb do Socialnej poistovne oslobodeny, tak mi povedali ked som si robil zivnost. No presiel rok a ja som si spomenul na to, ze mi teda vznika povinnost zacat platit. Pozeral som aj na stranke Socialnej poistovne co a ako, ale je tam toho strasne vela a vobec sa nevyznam co, kde a ako.

Kedze su su skusenejsi ludia, ludia z oboru..., tak by som vas chcel poprosit a spytat sa, kde konkretne by som to na internete mohol najst, ci je mozne stiahnut nejaky formular na interente, vyplnit ho, vytlacit a odniest do Socialnej poistovne, alebo ci je mozne sa prihlasit priamo online bez nutnosti navstevy poistovne...?

Rok presiel a ja by som mal uz dva tyzdne platit, takze je to zrejme dost surne. Dakujem za vzacne rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ecc Pozri príspevok
    V polke januara 2008 som sa stal SZCO, dostal som od uradu prace dotaciu okolo 71 tisic korun. V podnikatelskom plane som mal okolo 28 tisic na platenie odvodov, ako zdravotna poistovna, tak aj Socialna poistovna. Prvy rok som od platieb do Socialnej poistovne oslobodeny, tak mi povedali ked som si robil zivnost. No presiel rok a ja som si spomenul na to, ze mi teda vznika povinnost zacat platit. Pozeral som aj na stranke Socialnej poistovne co a ako, ale je tam toho strasne vela a vobec sa nevyznam co, kde a ako.

    Kedze su su skusenejsi ludia, ludia z oboru..., tak by som vas chcel poprosit a spytat sa, kde konkretne by som to na internete mohol najst, ci je mozne stiahnut nejaky formular na interente, vyplnit ho, vytlacit a odniest do Socialnej poistovne, alebo ci je mozne sa prihlasit priamo online bez nutnosti navstevy poistovne...?

    Rok presiel a ja by som mal uz dva tyzdne platit, takze je to zrejme dost surne. Dakujem za vzacne rady.
    Nie je to také súrne. To či budeš musieť platiť záleží na tom aké si mal celkové (hrubé) príjmy z podnikania. Ak táto čiastka presiahla 12 násobok minimálnej mzdy, tak ti vzniká povinnosť registrovať sa v soc.poist. Ale až od 01.07.2009. Takže ešte máš 5 mesiacov.

    Po podaní daňového priznania, je potrebné vyplniť výpis z daňového priznania a s tým navštíviť miestne príslešnú pobočku SP.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Platiť budeš až od 1.7.2009 a musíš do SP zaniesť najprv kópiu daňového priznania za rok 2008. Podľa toho, aký si mal príjem si vypočítaš výšku odvodov. Ale takýchto tém je tu veľa, daj si vyhľadať čo potrebuješ a určite tam nájdeš všetko podrobne vysvetlené.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    wagner Pozri príspevok
    Platiť budeš až od 1.7.2009 a musíš do SP zaniesť najprv kópiu daňového priznania za rok 2008. Podľa toho, aký si mal príjem si vypočítaš výšku odvodov. Ale takýchto tém je tu veľa, daj si vyhľadať čo potrebuješ a určite tam nájdeš všetko podrobne vysvetlené.

    Určite kópiu?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Určite kópiu?
    Zrejme len nepozornost... mame toho teraz asi dost.

    Do 30.6.2009 posles Socialnej poistovni vypis z danoveho priznania. Netreba navstevovat, staci poslat (odporucam doporucene).
    Tlacivo najdes tu: http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=5

    ecc je offline (nepripojený) ecc

    ecc
    Kedze moj prijem z podnikania za rok 2008 bol nizsi ako 12x minimalna mzda, tak aka bude asi vyska platieb? Od jula teda budem musiet platit, no ale budem musiet zaplatit uz za cely tento rok tychto prvych 6 mesiacov, dobre hovorim?

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    Prosim Vas, ten 12 nasobok minimalnej mzdy znamena tej ktora bola platna k 1.1.2008 alebo k 1.1.2009 ????
    Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ecc Pozri príspevok
    Kedze moj prijem z podnikania za rok 2008 bol nizsi ako 12x minimalna mzda, tak aka bude asi vyska platieb? Ak hrubý príjem bol nižší ako 12x min.mzdy potom nevzniká povinnosť platby. Od jula teda budem musiet platit, no ale budem musiet zaplatit uz za cely tento rok tychto prvych 6 mesiacov, dobre hovorim?Aj keby ti vznikla povinnosť tak až od 07/2009 spätne sa neplatí.

    V citáte.

    SZCO po roku, platby Soc. poistovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.