Zavrieť

Porady

úhrada faktúr

zaujímalo by ma, či je možné v MRP spraviť úhradu faktúry najprv len do zoznamu úhrad (napr. keď mi šéf dá priebežne výpisy z banky, ktoré si hocikedy vytlačí z netu) a potom, keď mi príde výpis z banky, ich zaúčtovať do denníka? skúšala som to, ale nejako mi to nešlo...
ďakujem za odpovede...
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja ich uhrádzam tak isto. Môže byť, že mám niečo zle nastavené v nastaveniach? Alebo potom zle účtujem účet 211 - ten robím v účtovnom denníku a čísla PPD a VPD z úhrad faktúr nesedia na pokladňu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
neúčtuješ zle, ja tiež robím 211 cez denník. A nemám problém s číslovaním, iba pri dobropisoch. Máš v pokladni analytiku? Ak, tak postupuješ tak ako na obr.
uhrady1.JPG  
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ahojte, chcem sa opýtať na vydanú faktúru. Problém je v tom, že posielame tovar na dobierku a odberateľ nám zaplatí peňažným poukazom a v tejto úhrade nám zaplatí aj poštovné. Nie som si istá ako zaúčtovať to poštovné. Mám to dať v PD ako výdavok a potom uhradiť celú sumu aj s poštovným?

Napr. faktúra je na 9000,- SK
poštovné bolo 100,- a odberateľ nám uhradí 9100,- SK

Ďakujem za radu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
daj si pozor na saldokonto,
účtuj fa zvlášť, čiže faktúra je na 9000 úhrada tiež 9000.
alebo potom všetko priamo do faktúry, aby sa Ti rovnala 311.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ďakujem lenkak, len som zabudla napísať že účtujem v JU v MRP. A to čo píšeš ja asi na PU. Alebo sa mýlim?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
to bolo pre pu, ak máš ju tak jednoznačne zvlášť.
fa = 9000sk, úhrada do denníka = 9000sk - jeden ridok, druhý zápis - poštovné.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ďakujem lenkak. Idem skusiť.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ahoj lenkak. Ako si vložila obrazky z PD do odpovede? Lebo mne sa neda vystihnut ako obrazo z PD a prilozit to tu, aby som to lepšie pochopila tak chcem prilozit obrazok a bolo by to jednoduche (aspon pre mna). Dakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
si v programe mrp. Zatlačíš na klávesnici printscreen,
otvoríš program malovaní/skicár, stlačíš ctrl+v,
obrežeš obrázok ako chceš a dáš uložiť ako jpg súbor. A potom sem klasicky priložíš ako prílohu.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Paráda ďakujem, lenkak. Dnes som už unavená, tak sa budem tým zaoberať zajtra alebo v Pondelok. Zatiaľ vďaka a ešte sa ozvem.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Aj ja si to niekedy skúsim, vďaka. Pekný víkend prajem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať