Zavrieť

Porady

Vklad pro zakladani s.r.o.

Idem zalozit s.r.o. spravca vkladu bude moj kamarat a samozrejme nechcem nikde do ziadnej pokladne davat nejakych 200 000. Ako je to s tymto vkladom? Ked pride kontrola musim to mat niekde na ucte? Alebo ked zrusim s.r.o. budem to musiet mat niekde? Dakujem za rady ;-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    radorohal
    Idem zalozit s.r.o. spravca vkladu bude moj kamarat a samozrejme nechcem nikde do ziadnej pokladne davat nejakych 200 000. Ako je to s tymto vkladom? Ked pride kontrola musim to mat niekde na ucte? Alebo ked zrusim s.r.o. budem to musiet mat niekde? Dakujem za rady ;-)
    Samozrejme, ako právnická osoba musíš mať účet otvorený v banke. Zo skúsenosti, ktoré mám v ostatných sro-čkách, vklad je vložený na bežný účet, zaúčtovaný a hneď sa robí výber do pokladnice. Že už v pokladnici nebudeš mať tú hotovosť, za to si zodpovedáš sám. Samozrejme, že ani prípadný nový zamestnanec, ktorý ti prevezme účtovníctvo nebude zodpovedný za neexistujúcu hotovosť. Pravdepodobne budeš chcieť, aby ti peniaze zarábali peniaze, tak je len samozrejmé, že nemôžu spinkať na účte.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ak sú dvaja spoločníci stačí vyhlásenie správcu vkladu o zložení peňažných vkladov. Pri jednom spoločníkovi sa vyžadovalo, aby boli peniaze vložené na účet

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Ja mám takú skúsenosť, že nebolo treba predom zakladať účet a vložiť spomínanú sumu. Stačilo napísať prehlásenie, že tieto peniaze prevzal správca vkladu od spoločníkov. Účet bol založený až po zapísaní sro do OR, kde bola vložená čiastka požadovaná bankou (myslím 2000,- Sk).

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Aha, tak v príspevku 3 je to vysvetlené. Pri jednom spoločníkovi sa požaduje výpis z účtu. Sro o ktorej som písala mala 3 spoločníkov.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ja som zakladala sro vlani, takže na 100% viem, že stačí prehlásenie správcu vkladu o vložení fin. prostriedkov do sro. Po zapísaní do OR ich správca poukáže (resp. vloží v hotovosti do pokl.) na účet sro, ktorá s nimi nakladá, ako uzná za vhodné.

    radorohal je offline (nepripojený) radorohal

    Clovek podnikajuci na internete ...viac radorohal
    Marianna01
    ja som zakladala sro vlani, takže na 100% viem, že stačí prehlásenie správcu vkladu o vložení fin. prostriedkov do sro. Po zapísaní do OR ich správca poukáže (resp. vloží v hotovosti do pokl.) na účet sro, ktorá s nimi nakladá, ako uzná za vhodné.
    To platí aj ked je len jeden spolocnik?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    radorohal
    To platí aj ked je len jeden spolocnik?
    Nie, len pri dvoch spoločníkoch.

    Teraz už viem, prečo si mi poslal SS!!! A ja som sa nevedela rozpamätať!

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Prave som založil sročku sám, uviedol som, že v pokladni mám 200.000,- na účet som dal len tisícku....

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ricij
    Prave som založil sročku sám, uviedol som, že v pokladni mám 200.000,- na účet som dal len tisícku....
    Všetkých čo poznám, to tak robili a aj robia! Je to legálne obchádzanie zákona. Za hotovosť si zodpovedáš sám, pokiaľ si ju nedal podpísať ako hmotnú zodpovednosť účtovníčke.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    ricij
    Prave som založil sročku sám, uviedol som, že v pokladni mám 200.000,- na účet som dal len tisícku....
    aj ja ricij, na účet som vložila len 2.000,- Sk a ostatné mi ostalo v pokladni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.