Zavrieť

Porady

MOZE SPRAVCA DOMU ZVYSIT POCET NAJOMINKOV

Prosim vas o radu :
spravca prihlasil bez mojho suhlasu 3 osoby na byt


som vlastnickov druzstevneho bytu ( uz pred uzatvorenim manzelstva som bola )
mam tam aj trvale bydlisko


zijeme s manzelom a dcerkou v CZ.
vbyte sa zdrziavame menej, vlete raz do mesiaca a vzime pomenej.


moj spravca prihlasil 3 osoby na byt !!!!!
predtym bola stale iba 1 osoba prihlasena , neviem preco to zmenil spravca , z akeho dovodu , prave teraz, ked dlhe roky to bolo vporiadku ????

moj spravca my vysvetloval, ze ich tam mam prihlasit , ako nejakych studentov, ci co !!!!


a ked som si pytala vysvetlenie na BD, odpisali mi, ze mam spravcovi nahlasit zmenu a pocet ludi .
ich zaujimu len odpocty , napisali

neviem, ci to mam tak nehat napisane 3 osoby, ked oni nemaju vobec prechodne, ani trvale bydlisko tu a platia si svoje poplatky v CZ. a zdrziavaju sa tu tiez malo .


za ohlasy , rady a podobne skusenosti vopred dakujem
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

toto som riesila prednedavnom,
spravca mi 3 osoby nechal napisane, ale v decembri mam doniest alebo poslat cestne prehlasenie, ze dane osoby sa celorocne zdrzuju inde, rocne zuctovanie na zakade toho urobi iba na jednu osobu /len vytah a osvetlenie spolcnych priestorov/, lebo jedna osoba tam byt musi, aj keby bol byt zapecteny ...

o co sa opierali, neviem, toto mi kazali urobit
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Možno to správca urobil na popud niektorého suseda, alebo zástupcu vlastníkov. Videl Vás sa tam pohybovať vo väčšom počte. My to riešime tak, že zálohy sa platia na počet osôb pri el. en. výťahu a el. en. spol. priestorov. Zálohy sa platia na plný počet príslušníkov domácnosti, pri ročnom zúčtovaní sa na základe doloženiej žiadosti a na základe rozhodnutia zhromaždenia vlastníkov bytov berie do úvahy neprítomnosť pre štúdium alebo zamestnanie v zahraničí .
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Často si mýlia vlastníci pojem "nahlásení" v byte. Pri učtovaní v akokoľvek byte je dôležitý počet fyzicky bývajúcich -nie príhlásených / napr. k trval.pobytu/ Takže aj ja mám zálohy stanovené v predpise mesačnom a rozdiely počtov osôb v byte sa zdržujúcich riešim pri ročnom vyučtovaní, alebo opravím počet v priebehu roka ak je tam zmena a vlatník si to praje. Sú však prípady, kedy si špekulanti myslia, že ušetria aj tak, že prihlásia jednu osobu a je ich tam päť....a keď im to zrátam pri ročnom vyúčtovaní tak idú vyskočiť z kože...to si myslia, že ich susedia nevnímajú ?že nepočujú výťah loziť hore dolu, že nevidia niekoľkokrat večer rozsvecovať svetlá na chodbe? Kedy už sa naučíme, že špekulovať a priživovať sa na iných sa nevypláca?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Okrem toho, že mám prehlad mi všetci podpisujú počet osôb po jednotlivých mesiacoch v byte.
0 0
zivan zivan

zivan je offline (nepripojený) zivan

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
Orim Pozri príspevok
Okrem toho, že mám prehlad mi všetci podpisujú počet osôb po jednotlivých mesiacoch v byte.
Orim, robím to podobme ako ty. Pri koncoročnom odpočte si dávam podpísať počet osôb po jednotlivých mesiacoch, čo mi slúži ako podklad pri ročnom vyúčtovaní.
Samozrejme, že mám tiež prehľad o obyvateľoch domu počas roka.

Problém mám len s jednou 4-člennou rodinou, ktorá má trvale prihlásené len 3 osoby. Otec rodiny je trvale prihlásený v neďalekej dedine, kde vlastní starší dom po rodičoch, ktorý im slúži ako chalupa. Pri odpočte však trvajú na tom, že máme uvádzať pre výpočet osobomesiacov len 3 osoby, teda podľa trvalého bydliska.
0 0
magdalena55 magdalena55

magdalena55 je offline (nepripojený) magdalena55

tak dakujem za vase ohlasy :-)


mne spravca este ani raz nedal podpisovat kolko osob je vnasom byte !!!!
to je divne ???


a neviem, preco pred rokmi to nezmenil, este ked sme boli sami smanzelom na 2 osoby !!!


musim sa zo spravcom porozpravat, ked pojdeme na Sk., lebo ked nieco potrebujem vybavit, tak posielam mamku .

ale dam Vam vediet ako to dopadlo, pre inych nech vedia, ako to ma byt :-)

a tych 8 eur ver mi, ze niekomu aj take peniazky chybaju, alebo detom za tie peniaze moze niekto nieco kupit
vtejto dobe, je kazdy peniaze, cent dobry, hlavne teraz na Sk.
ide tu vsak o ten princip, ze dlhe roky nic, az minuly rok si zmysleli, ze sme traja .
ale mozno je vtom zavist, nebudem viac pisat ,predsa to vela ludi cita a doba je zla :-(

nech prihlasuju tych, ktory tam ozaj byvaju a pouzivaju byt .

my ked na Sk. prideme , sme väscinou u rodicov a rodine, takze sa tam len sprchujeme a prespavame :-)

zatial sa majte krasne :-)
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

rozdiel pri dvoch bývajúcich alebo nebývajúcich osobách je cca 53 €, a to už nie je zanedbateľná položka pre nikoho z väčšiny ľudí a je jedno, či býva tu alebo inde a hlavne ide o princíp. Je jej problém, či byt niekomu prenechá do prenájmu. Asi nemieni zostať v cudzine naveky a chce sa mať kam vrátiť.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

53€ je veľa. U nás to tak na 2 osoby vychádza 20€ na rok , skôr necelých. Práve teraz v pondelok sme dostali fa za elektrinu. Nič iné ako el. en. výťahu a el . en spol. priestorov na osoby nerozrátavame.
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

svojar Pozri príspevok
53€ je veľa. U nás to tak na 2 osoby vychádza 20€ na rok , skôr necelých. Práve teraz v pondelok sme dostali fa za elektrinu. Nič iné ako el. en. výťahu a el . en spol. priestorov na osoby nerozrátavame.
Smeti ako? To robí okolo 20-40€ na osobu podľa druhu účtovania obcou.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Komunálny odpad nie je spoločnou časťou domu. Výmer si platí každý sám priamo na MU. Ja som to tiež doteraz riešila cez evidenčný list zálohovo a potom som to vyplácala hromadne na MU. Tento rok to už bude každého povinnosťou.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 04.02.09 at 15:46
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ja som smeti odmietla riešiť už pred 5timi rokmi a výmer dostáva každy od mesta.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

evula0 Pozri príspevok
Smeti ako? To robí okolo 20-40€ na osobu podľa druhu účtovania obcou.
Komunálny odpad si každý rieši sám s MsÚ, u nás v meste už niekoľko rokov. Práve tam, keď v meste nie dokazateľne viac dní /neviem presne koľko/, tak môže požiadať o úľavu, ale to je každého samostaná parketa, s tým SVB alebo iný správca nemá nič dočinenia.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ja mám na dedine dom, chodím tam málo, ale platím plnú cenu za odpad - nemajú rozdielne sadzby. Asi to rieši každá obec individuálne.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Naozaj to riešia obce individuálne. Kolega má vo vedľajšom mestečku chatu a aj keď tam je málo, platí plnú cenu.
0 0
magdalena55 magdalena55

magdalena55 je offline (nepripojený) magdalena55

pravdaze sme tam mali jeden cas aj najomnikov, ale naposledy :-(
, bolo snimi vela probemov , dlhov a aky bordel , ani nerozpravam .
radsej tam nikto nebude a sami si to budeme platit

byt si chceme ponechat, aj ked penazi neni naviac, ale uskrtime na inom :-)

vela ludi sa pytalo za predaj bytu, ale nechceme ho predat.
je to nasa bytovkova chata, si vzdy povieme :-)

prajem pekny vecer :-)
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

magdalena55 Pozri príspevok
Prosim vas o radu :
spravca prihlasil bez mojho suhlasu 3 osoby na byt

som vlastnickov druzstevneho bytu
Magdaléna, v prvom rade asi nie si vlastníkom, ale nájomníkom družstevného bytu.
Čo sa týka zvýšenia nákladov pri vyššom počte prihlásených osôb, všade je to iné. Zisti si koľko to urobí u Vás. U nás to nie je ani tých 5 euro, pretože ešte aj výťahy a svetlo sa rozpočítava podľa plochy bytu, čo nie je asi celkom spravodlivé.
Uvedom si koľko platíš v paušalnej platbe za teplo a tiež ho nevyužívaš. To ťa netrápi?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

svojar Pozri príspevok
53€ je veľa. U nás to tak na 2 osoby vychádza 20€ na rok , skôr necelých. Práve teraz v pondelok sme dostali fa za elektrinu. Nič iné ako el. en. výťahu a el . en spol. priestorov na osoby nerozrátavame.
Neviem ako to pocitali u spravcu ale ten rozdiel vysiel tolko.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

willma Pozri príspevok
Neviem ako to pocitali u spravcu ale ten rozdiel vysiel tolko.
Tak treba správcu požiadať o zdôvodnenie. My v tej čiastke máme aj 2 výťahy, každý pre 16 bytov, takže aj stále platby platíme za 2 odberné miesta. A vychádza to tak pre r. 2008 ako som napísal.
0 0
magdalena55 magdalena55

magdalena55 je offline (nepripojený) magdalena55

Anonym 222

som vlastnickov


za studenu a teplu vodu sa robia odpocty a rozdiel vyrataju v rocnom vyuctovani

nie je to na osoby,ale kolko clovek minie

pekny vikend :-)
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

magdalena55 Pozri príspevok
Anonym 222

som vlastnickov
Citujem tvoj prvý príspevok:
"som vlastnickov druzstevneho bytu ( uz pred uzatvorenim manzelstva som bola )mam tam aj trvale bydlisko".
Nemôžeš byť vlastníčkou družstevného bytu. Jeho vlastníkom je družstvo.
Ak si byt od družstva odkúpila, a spravuje ti ho iný správca, nie je to už družstevný byt, ale byt v OV. Prečo potom chodíš na družstvo? Nerozumiem.
magdalena55 Pozri príspevok
za studenu a teplu vodu sa robia odpocty a rozdiel vyrataju v rocnom vyuctovani
nie je to na osoby,ale kolko clovek minie
Mal som na mysli paušálnu platbu za teplo na vykurovanie (cca 30% až 50%) nie teplo na ohrev teplej vody.
Naposledy upravil anonym222 : 07.02.09 at 10:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať