Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie - rady, skúsenosti

pracujem v stavebnej agende
Ako na stavebnom úrade ? a pod.
Skúsim, ale len do časovej a vedomostnej možnosti.

CIMOM

PS : ak bude otázka, tak prosím formulovať čo najpresnejšie.
Naposledy upravil Dav : 01.10.10 at 18:06
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
ivankah Pozri príspevok
nepodpivniceny dom s jednym nadzemnym podlazim, ziadne poschodia
dakujem
K príspevku 114 a 115 :

Nemám radosť z toho, že som sa nemýlil v projektantovi. Mal by totiž vedieť nasledovné a to je aj odpoveď na Vašu otázku (stavebný zákon - SZ -50/1976/) :

§ 139b
Pojmy stavebného poriadku

(1) Jednoduché stavby sú

a) bytové budovy, ktorých zastavaná plocha nepresahuje 300 m2, majú jedno nadzemné podlažie, môžu mať aj jedno podzemné podlažie a podkrovie,
...
...
__________________________________

§ 43b
Bytové budovy

(1) Bytové budovy sú stavby, ktorých najmenej polovica podlahovej plochy je určená na bývanie. Medzi bytové budovy patria

....
b) rodinné domy
...
_____________________________________

§ 39a
Rozhodnutie o umiestnení stavby

...
...
(4) Stavebný úrad spojí územné konanie o umiestnení stavby so stavebným konaním pri jednoduchej stavbe alebo jej prístavbe a nadstavbe, ak sú podmienky umiestnenia jednoznačné vzhľadom na pomery v území; pri ostatných stavbách tak urobí za predpokladu, že podmienky na ich umiestnenie vyplývajú z územného plánu zóny.
___________________________________

DOVETOK :
Váš rodinný dom aj po prestavbe bude jednoduchou stavbou podľa § 139 ods. 1 písm.a) SZ a v spojení s § 43b ods. 1 písm. b) SZ je jasné, že sa jedná o bytovú budovu - rodinný dom. No a v takom prípade sa postupuje podľa § 39a ods. 4 stavebného zákona, t.j. stavebný úrad územné konanie so stavebným konaním spojí, nie môže spojiť, ale spojí. V stavebnom zákone je to uvedené taxatívne a stavebný úrad si nemôže povedať áno alebo nie. Vychádzam z toho, že pomery v území sú jednoznačné. Stavbu máte dávno napojenú na siete, máte doriešení prístup, neumiestňujete stavbu v ochranných pásmach, na pozemku s archeologickým nálezom a pod. Prípadné tienenie na susedný RD a pod. nie sú problémy, ktoré sa riešia samostatne v územnom konaní.

Pôvodne som nechcel ani dávať dovetok, ale nedalo mi to. Pridávam otázku. Nemal Vám projektant vybaviť aj povolenia za odmenu ? V takom prípade ho chápem, riešiť vec s najväčšími problémami za odmenu.



CIMOM

___________________________________
Za ocenenie ďakujem, nesúhlas mi prosím aj odôvodnite.
0 0
ivankah ivankah

ivankah je offline (nepripojený) ivankah

CIMOM Pozri príspevok
K príspevku 114 a 115 :

Nemám radosť z toho, že som sa nemýlil v projektantovi. Mal by totiž vedieť nasledovné a to je aj odpoveď na Vašu otázku (stavebný zákon - SZ -50/1976/) :

§ 139b
Pojmy stavebného poriadku

(1) Jednoduché stavby sú

a) bytové budovy, ktorých zastavaná plocha nepresahuje 300 m2, majú jedno nadzemné podlažie, môžu mať aj jedno podzemné podlažie a podkrovie,
...
...
__________________________________

§ 43b
Bytové budovy

(1) Bytové budovy sú stavby, ktorých najmenej polovica podlahovej plochy je určená na bývanie. Medzi bytové budovy patria

....
b) rodinné domy
...
_____________________________________

§ 39a
Rozhodnutie o umiestnení stavby

...
...
(4) Stavebný úrad spojí územné konanie o umiestnení stavby so stavebným konaním pri jednoduchej stavbe alebo jej prístavbe a nadstavbe, ak sú podmienky umiestnenia jednoznačné vzhľadom na pomery v území; pri ostatných stavbách tak urobí za predpokladu, že podmienky na ich umiestnenie vyplývajú z územného plánu zóny.
___________________________________

DOVETOK :
Váš rodinný dom aj po prestavbe bude jednoduchou stavbou podľa § 139 ods. 1 písm.a) SZ a v spojení s § 43b ods. 1 písm. b) SZ je jasné, že sa jedná o bytovú budovu - rodinný dom. No a v takom prípade sa postupuje podľa § 39a ods. 4 stavebného zákona, t.j. stavebný úrad územné konanie so stavebným konaním spojí, nie môže spojiť, ale spojí. V stavebnom zákone je to uvedené taxatívne a stavebný úrad si nemôže povedať áno alebo nie. Vychádzam z toho, že pomery v území sú jednoznačné. Stavbu máte dávno napojenú na siete, máte doriešení prístup, neumiestňujete stavbu v ochranných pásmach, na pozemku s archeologickým nálezom a pod. Prípadné tienenie na susedný RD a pod. nie sú problémy, ktoré sa riešia samostatne v územnom konaní.

Pôvodne som nechcel ani dávať dovetok, ale nedalo mi to. Pridávam otázku. Nemal Vám projektant vybaviť aj povolenia za odmenu ? V takom prípade ho chápem, riešiť vec s najväčšími problémami za odmenu.



CIMOM

___________________________________
Za ocenenie ďakujem, nesúhlas mi prosím aj odôvodnite.
nie, nemal. je to asi len prilis opatrny a prilis poctivy typ
dakujem velmi pekne za odpoved, velmi ste mi pomohli
0 0
vladušik vladušik

vladušik je offline (nepripojený) vladušik

V rekreačnej oblasti na spoločnom pozemku so susedom máme postavenú spoločnú štvorcovú poschod. chatku. Sused má prízemie a ja poschodie. Prízemie si chce sused rozšíriť aj bez mojho súhlasu na spol.pozemku.
Aké mám možnosti teraz ? Počas výstavby čiernej stavby ? Popr. po jej postavení ? Ďakujem
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
vladušik Pozri príspevok
V rekreačnej oblasti na spoločnom pozemku so susedom máme postavenú spoločnú štvorcovú poschod. chatku. Sused má prízemie a ja poschodie. Prízemie si chce sused rozšíriť aj bez mojho súhlasu na spol.pozemku.
1. Aké mám možnosti teraz ?
2. Počas výstavby čiernej stavby ?
3. Popr. po jej postavení ? Ďakujem

Bez Vášho súhlasu sa k stavebnému povoleniu nedostane, aspoň nie cez stavebný úrad bez predchádzajúceho rozhodnutia súdu.

K bodu :
1. Možno to vyznie sucho, ale len sa dohodnúť. Tu neni čo radiť. Upozorniť na možnosť pokuty podľa § 105 stavebného zákona (50/1976) ak začne bez povolenia.

2. Pri prvom zakopnutí do zeme, mimo oznámenia stavebnému úradu uplatniť žalobu na súde. Žaloba aj s návrhom na predbežné opatrenie zdržať sa stavebnej činnosti (súd rozhoduje do 30 dní).

3. Po jej postavení sa musíte dohodnúť. Ak sa nedohodnete, môže na návrh jednoho s vlastníkov súd upraviť pomery k stavbe.

____________________________________________

Jednoducho k tejto veci niet čo moc radiť. Celé upravenie Vašich vzťahov sa riadi Občianskym zákonníkom (40/1964). Občianke veci nie sú moja parketa.

Takže len toľko.


CIMOM
0 0
jpecnik jpecnik

jpecnik je offline (nepripojený) jpecnik

Aby som bol konkrétny, ak mám vyjadrenie správcu siete k pripojeniu RD k sieti z roku 2005 a pripojenie chcem zrealizovať až v tomto roku, môže mi správca siete odmietnuť pripojenie zrealizovať z dôvodu, že to vyjadrenie je už neplatné a mám požiadať o pripojenie znovu? Platnosť na vyjadrení nie je nikde vyznačená.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
jpecnik Pozri príspevok
Aby som bol konkrétny, ak mám vyjadrenie správcu siete k pripojeniu RD k sieti z roku 2005 a pripojenie chcem zrealizovať až v tomto roku, môže mi správca siete odmietnuť pripojenie zrealizovať z dôvodu, že to vyjadrenie je už neplatné a mám požiadať o pripojenie znovu? Platnosť na vyjadrení nie je nikde vyznačená.

Áno.

CIMOM
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Živnostník chce postaviť garáž a chce ju dať do podnikania. Pozemok, na ktorom má stáť garáž patrí rodinnému známemu. Je potrebné vysporiadať tento pozemok, tzn. kúpiť ho od uvedného známeho /čomu sa zatiaľ známy bráni/, alebo je možnosť dať tento pozemok do dlhodobého prenájmu uvedenému živnostníkovi, alebo majiteľ pozemku môže byť iný ako majiteľ garáže? Čo by ste doporučovali ako najschodnejšie riešenie?
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Dobroslava Pozri príspevok
Živnostník chce postaviť garáž a chce ju dať do podnikania. Pozemok, na ktorom má stáť garáž patrí rodinnému známemu. Je potrebné vysporiadať tento pozemok, tzn. kúpiť ho od uvedného známeho /čomu sa zatiaľ známy bráni/, alebo je možnosť dať tento pozemok do dlhodobého prenájmu uvedenému živnostníkovi, alebo majiteľ pozemku môže byť iný ako majiteľ garáže? Čo by ste doporučovali ako najschodnejšie riešenie?
Prosím, odpoviete mi, je to dosť naliehavé, ďakujem.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Dobroslava Pozri príspevok
Živnostník chce postaviť garáž a chce ju dať do podnikania. Pozemok, na ktorom má stáť garáž patrí rodinnému známemu. Je potrebné vysporiadať tento pozemok, tzn. kúpiť ho od uvedného známeho /čomu sa zatiaľ známy bráni/, alebo je možnosť dať tento pozemok do dlhodobého prenájmu uvedenému živnostníkovi, alebo majiteľ pozemku môže byť iný ako majiteľ garáže? Čo by ste doporučovali ako najschodnejšie riešenie?
Otázka :
Ako môže niekto stavať na cudzom pozemku bez súhlasu jeho vlastníka ?
Odpoveď :
Musí mať "iné právo" podľa § 139 ods. 1 stavebného zákona (50/1976).


Pri výstavbe môžete mať k pozemku aj iné právo (napr. nájomnú zmluvu).

CIMOM


Poznámka :
Čo doporučujem ? Doporučujem vždy mať pozemok pod stavbou vysporiadaný (vlastný) a zároveň zabzpečený aj prístup k nemu (ak nie je cez môj pozemok tak napr. vecné bremeno).

Inak by som nestaval.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Toto je odpoveď na otázku k inej téme, len som ju umiestnil na svoju tému, aby som ju v budúcnosti lepšie našiel.

Pri kúpe pozemku sa treba orientovať v územnom pláne. V ňom sú v záväznej časti, v regulatívach uvedené stavby, resp. ich funkčné využitie pre daný pozemok. Vždy si treba všímať, na čo je daný pozemok určený. Uvádzam výňatok z územného plánu nemenovaného mesta ako príklad. Tieto regulatívy sú pre územie
– les
- zeleň na rekultivovanej skládke
-orná pôda
-trvalé trávne porasty


Citát z územného plánu ::

FUNKČNÉ VYUŽITIE :

PRÍPUSTNÉ:


dominantné

• lesy a trvalé trávne porasty pre rekreačno rehabilitačné účely,
• poľnohospodárske využitie ornej pôdy a sadov.
doplnkové
• prevádzkové zariadenia pri ovocných sadoch
• nevyhnutné plochy technického vybavenia
• príslušné prístupové a poľné cesty.
VÝNIMOČNE PRÍPUSTNÉ:
rekreačné chatky v krajine v rozsahu podľa Stavebného zákona a jeho vyhlášok.
NEPRÍPUSTNÉ:
• trvalé bývanie, výroba,




Všimnite si napr. rekreačné chatky. Pre dané územie je možno tieto chatky postaviť. Je to v časti výnimočne prípustné. O tom sa dá so stavebným úradom (obcou) "debatovať". Ak by to bolo včasti neprípustné, tak nie je o čom.
Takže pri kúpe pozemku sa orientujte podľa uvedeného. Samozrejme pre iné územie sú regulatívy o niečo rozsiahlejšie, ale nie je to viac ako 2 x A4.


CIMOM

__________________________________________________ _______________

Za ocenenie ďakujem, nesúhlas mi prosím aj odôvodnite.
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 14.03.09 at 19:03
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

Čauko CIMOM,

chcel by som sa Ťa spýtať ohľadom stavebného povolenia. Mám susedný pozemok nevysporiadaný ( nie je vlastník ), ja som si podal žiadosť o stavebné povolenie len teraz nemám jasno. Na úrade mi povedali keď nemám suseda tak po 15 dňovej čakacej dobe na právoplatnosť musím čakať ďaľších 15 dní na verejnu vyhlášku. Dôvod je nevysporiadaný susedný pozemok. Je to všetko pravda alebo ma len časovo naťahujú?
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
12spidy Pozri príspevok
Čauko CIMOM,

chcel by som sa Ťa spýtať ohľadom stavebného povolenia. Mám susedný pozemok nevysporiadaný ( nie je vlastník ), ja som si podal žiadosť o stavebné povolenie len teraz nemám jasno. Na úrade mi povedali keď nemám suseda tak po 15 dňovej čakacej dobe na právoplatnosť musím čakať ďaľších 15 dní na verejnu vyhlášku. Dôvod je nevysporiadaný susedný pozemok. Je to všetko pravda alebo ma len časovo naťahujú?

Zákon 71/1967 Zb. o správnom konaní

§ 26
Doručenie verejnou vyhláškou

(1) Doručenie verejnou vyhláškou použije správny orgán v prípade, keď účastníci konania alebo ich pobyt nie sú mu známi, alebo pokiaľ to ustanovuje osobitný zákon.

(2) Doručenie verejnou vyhláškou sa vykoná tak, že sa písomnosť vyvesí po dobu 15 dní na úradnej tabuli správneho orgánu. Posledný deň tejto lehoty je dňom doručenia. Správny orgán zverejňuje písomnosť súčasne iným spôsobom v mieste obvyklým, najmä v miestnej tlači, rozhlase alebo na dočasnej úradnej tabuli správneho orgánu na mieste, ktorého sa konanie týka.


Podľa uvedeného je posledný (15-ty) deň vyvesenia deň doručenia. Vtedy začína plynúť 15-dňová lehota na odvolanie.
Takže postupujú správne.


CIMOM
0 0
lukina lukina

lukina je offline (nepripojený) lukina

Prijemny den, prosim o radu v pripade mojich rodicov. Neviem presne kam sa obratit, koho sa opytat.Skusim sa spravne vyjadrit. Moji rodicia byvaju v rodinnom dome na dedine.Suzitie s neprijemnym susedom sposobilo to, ze susedovi zacala vadiť cca po 7 rokoch skrinka s meračom elektriny umiestnena na bocnej strane rodicovskeho domu.Problem je, ze k tej skrinke je pristup cez susedovu otvorenu predzahradku cca 1m od chodnika. Vstup k nej je vlastne potrebny len pre odpis spotrebovanej elektriny, co robia elektrarne, myslim, ze 1x za rok. Je sused povinny umoznit vstup ku skrinke alebo je nutne skrinku premiestnit.Hovori nejaky zakon o tom, kolko treba miesta, kde .... Poradite mi prosim, aby sme zamedzili zbytocnym prekarackam.Dakujem.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
lukina Pozri príspevok
Prijemny den, prosim o radu v pripade mojich rodicov. Neviem presne kam sa obratit, koho sa opytat.Skusim sa spravne vyjadrit. Moji rodicia byvaju v rodinnom dome na dedine.Suzitie s neprijemnym susedom sposobilo to, ze susedovi zacala vadiť cca po 7 rokoch skrinka s meračom elektriny umiestnena na bocnej strane rodicovskeho domu.Problem je, ze k tej skrinke je pristup cez susedovu otvorenu predzahradku cca 1m od chodnika. Vstup k nej je vlastne potrebny len pre odpis spotrebovanej elektriny, co robia elektrarne, myslim, ze 1x za rok. Je sused povinny umoznit vstup ku skrinke alebo je nutne skrinku premiestnit.Hovori nejaky zakon o tom, kolko treba miesta, kde .... Poradite mi prosim, aby sme zamedzili zbytocnym prekarackam.Dakujem.

Uvádzam citáciu zo zákona

Zákon 656/2004 Z.z. o energetike a o zmene niektorých zákonov

§ 35

4) Akýkoľvek zásah do určeného meradla a obvodov určeného meradla inou osobou ako prevádzkovateľom prenosovej sústavy alebo prevádzkovateľom distribučnej sústavy je zakázaný.

(8) Výrobca elektriny alebo koncový odberateľ je povinný umožniť prevádzkovateľovi prenosovej sústavy, prevádzkovateľovi distribučnej sústavy alebo poverenej osobe prístup k určenému meradlu a k odbernému elektrickému zariadeniu na účel vykonania kontroly, výmeny, odobratia určeného meradla alebo zistenia odobratého množstva elektriny. Rovnako je povinný oznámiť aj s tým súvisiace prerušenie dodávky elektriny.


§ 38
Preložka elektroenergetického rozvodného zariadenia

(1) Náklady na preložku elektroenergetického rozvodného zariadenia je povinný uhradiť ten, kto potrebu preložky vyvolal, ak sa vlastník elektroenergetického rozvodného zariadenia a ten, kto potrebu preložky vyvolal, nedohodnú inak. Vlastníctvo elektroenergetického rozvodného zariadenia sa preložkou nemení.

(2) Preložkou elektroenergetického rozvodného zariadenia na účely tohto zákona je premiestnenie niektorých prvkov elektroenergetického rozvodného zariadenia alebo zmena jeho trasy.


Poznámka :
Aj keď taxatívne nevyplýva vlastníkovi pozemku z § 35 ods. 8 umožniť prístup k meraniu, z § 38 vyplýva povinnosť úhrady tomu, kto preložku vyvolal.
Nemám čas ísť do detailov, ale pre Vás podľa mňa nevyplýva t.č. nič. Ak sused nepustí pracovníkov rozv. závodov, tak je to vec mimo Vás. Ak bude nutná prekládka, tak je to vyvolaná investícia z dôvodu Vášho suseda.
Možno by sa dal § 38 aplikovať aj tak, že preložku ste vyvoilali Vy, nakoľko ste koncový odberateľ a ste povinný ako koncový odberateľ (§ 35 ods. 8) umožniť prístup k meraču. V tom prípade by sa ozaj muselo ísť do detailov za akých podmienok bola prípojka povolená, kedy a pod.

__________________________________________________ ______________
Za súhlas ďakujem, ak so mnou nesúhlasite uvedte mi prosím aj dôvod.
0 0
lukina lukina

lukina je offline (nepripojený) lukina

Dakujem velmi. Samozrejme, ako som cakala nie je to jednoznacne.
0 0
lucinkaa lucinkaa

lucinkaa je offline (nepripojený) lucinkaa

Ešte by som sa rada opýtala, či sa môže počas stavby meniť projektová dokumentácia (nákres), ktorá nie je schválená Obecným úradom a podľa toho si stavať dom.A či sa môže pri štátnej dotácii meniť stavba. Myslím tým, že dostanem dotáciu na jednopodlažný dom a po jeho dostavaní si zmením plán a postavím si ešte jedno podlažie.

Ešte by som sa chcela opýtať, ak si chcem nasadiť tuje koľko m od plotu musia byť? Existuje nejaký zákon? Aj keď by on alebo ja jemu sme tienili?
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
lucinkaa Pozri príspevok

1. Ešte by som sa rada opýtala, či sa môže počas stavby meniť projektová dokumentácia (nákres), ktorá nie je schválená Obecným úradom a podľa toho si stavať dom.
2. A či sa môže pri štátnej dotácii meniť stavba. Myslím tým, že dostanem dotáciu na jednopodlažný dom a po jeho dostavaní si zmením plán a postavím si ešte jedno podlažie.

3. Ešte by som sa chcela opýtať, ak si chcem nasadiť tuje koľko m od plotu musia byť? Existuje nejaký zákon? Aj keď by on alebo ja jemu sme tienili?
K bodu č. :
1. PD sa môže meniť. Zmena stavby podleiha povoleniu stavebného úradu podľa § 68 SZ.

2.Stavba sa môže meniť aj po štátnej dotácii, lebo sa ide postupom podľa SZ (ten to umožňuje). Upozorňujem, že túto vec si prejednajte s tým, kto Vám poskytol dotáciu a výsledok požadujte písomne, resp. ako dodatok k zmluve. Neviem akú dotáciu máte, ale napr. niektoré sú obmedzené obytnou plochou. Ak vybudujete napr. ďalšie podlažie a prekročíte limit na pridelenie dotácie, môžete prísť o všetko. Tuším to bolo do 130 m2. Netvrdím to, ale princíp som uviedol - prerokovať s tým, kto Vám dotáciu poskytol.

3. Neviem, či to existuje v nejakom predpise, nestretol som sa s tým, ale určite obmedzenia sú uvedené v Občianskom zákonníku - 40/1964. Uvádzam Vám výňatok. (mimo iného toto je ustanovenie, ktoré sa často aplikuje pri stavebných problémoch, keď vec rieši súd).


cit. zo zákona 40/1964

§ 127

(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.

(2) Ak je to potrebné a ak to nebráni účelnému využívaniu susediacich pozemkov a stavieb, môže súd po zistení stanoviska príslušného stavebného úradu rozhodnúť, že vlastník pozemku je povinný pozemok oplotiť.

(3) Vlastníci susediacich pozemkov sú povinní umožniť na nevyhnutnú dobu a v nevyhnutnej miere vstup na svoje pozemky, prípadne na stavby na nich stojace, pokiaľ to nevyhnutne vyžaduje údržba a obhospodarovanie susediacich pozemkov a stavieb. Ak tým vznikne škoda na pozemku alebo na stavbe, je ten, kto škodu spôsobil, povinný ju nahradiť; tejto zodpovednosti sa nemôže zbaviť.


CIMOM
__________________________________________________ __

Za ocenenie ďakujem, ak niekto nesúhlasí, nech mi uvedie aj dôvod.
0 0
lucinkaa lucinkaa

lucinkaa je offline (nepripojený) lucinkaa

Cimom, ďakujem za odpoveď.

OK. to je pekné čo píšu v par 68 SZ, ale on túto zmenu nemal odsúhlasenú. A súhlas k tomu dáva Obecný úrad - ktorý spolupracuje so Staveb. úradom. Zmenu dal iba stavebníkovi.
Len sa chcem ešte opýtať, keď mi on tieni jeho stavbou do záhrady?
0 0
hombre70 hombre70

hombre70 je offline (nepripojený) hombre70

Ahoj, potreboval by som poradit, je mozne zmenit stavebnika v uz vydanom stavebom povoleni. J eto z dovodu brania hypouveru. Ak ano,akou formou?
dakujem.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
lucinkaa Pozri príspevok
Cimom, ďakujem za odpoveď.

OK. to je pekné čo píšu v par 68 SZ, ale on túto zmenu nemal odsúhlasenú. A súhlas k tomu dáva Obecný úrad - ktorý spolupracuje so Staveb. úradom. Zmenu dal iba stavebníkovi.
Len sa chcem ešte opýtať, keď mi on tieni jeho stavbou do záhrady?

Moment.
Ja som odpovedal na otázku, pričom to bolo doplnenie predchádzajúcej otázky. Takže to čo som uviedol platí, len potrebujem formulovať otázku celú, lebo pravdepodobne bola predtým na inej téme. To nemám šancu časovo prechádzať.
Mimo iného obec je stavebným úradom.
Takže ak niečo treba odpovedať, poprosím ešte raz po bodoch. Dík

CIMOM
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať