Zavrieť

Porady

reklamacia sluzby v autoservise

Dobry den, potrebovala by som poradit ako postupovat pri reklamacii montaze splynovaca. Mam totiz vo svojom aute slendriansky a totalne amatersky namontovany sekvencny splynovac, cena montaze ale podla mna naznacuje skor min. slusnu a standartnu pracu (35 000 SKK). Odkedy mam na Daewoo Lanos namontovany plyn auto absolutne nejazdni korektne, problem je, ze chyba sa neda lahko zistit, takze pri preberani auto, ja ako majitel neviem, ci chyba bola alebo nebola odstranena. A tak od samotnej montaze, som tam uz bola 3krat, ze chyba stale pretrvava, oni stale "opravuju" a tahaju so mna peniaze a pri kazdom preberani stale pocujem, ze etraz to uz pani bude jazdit ako hodinky. A nic. Furt ta ista chyba. Auto ide prvych 300-500 m skokom a absolutne nereaguje na plynovy pedal. Som rozhodnuta vec reklamovat, s tym, ze uz nemam najmensi zaujem o odstranenie chyby v danom servise. Rada by som, aby si to pekne vymontovali a vratili mi peniaze a ja sa potom obratim na nejaku novu, snad lepsiu firmu. Vie mi niekto prosim poradit,ako mam postupovat pri reklamacii? Mam len fakturu a vystavene doklady o montazi LPG pre urad, ale napr. nemam ziadny doklad, ze uz 3 krat (bohuzial vlastne hned sameho zaciatku montaze)sa tam na moj podnet snazili doladit tu "vydarenu" instalaciu. Vdaka moc.Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ahoj, zacnime tym najdolezitejsim,

    v zmluvnom vztahu vystupujes ako obcan alebo ako pravnicka osoba?

    Ako druhy krok odporucam nastudovat zakon o ochrane spotrebitela.

    mas naozaj velky rozsah prav, zacnime tym, ze ked si to reklamovala a oni nieco opravovali (t.j. odstranovali vadu) malo to byt bezplatne. ak si platila, peniaze si vypytaj spat, ak ti ich nevratia, povedz im, ze das zalobu na sud. ZAroven ziadaj, aby ti preplatili naklady, suvisiace s reklamaciou (cestovne (phm za cestu k nim), ak si tam nechala auto, tak ziadaj odskodne - s nejakym zanmym si spis zmluvu o prenajme vozidla za inkriminovane obdobie a daj tam komercnu sadzbu cca sk na den a pod)

    Vadu dalej reklamuj, bud to budu odstranovat dalej, alebo ta odmietnu, vtedy su povinny to opriet o znalecky posudok.

    Ak mas pravdu a je to namontovane vadne, tak to znalecky potvrdi.

    Pripadne skus ist cestou opakovanych vad, vtedy mas tiez narok (ak su splnene ostatne podmienky) na odstupenie od zmluvy a vratenie plneni

    VranaB je offline (nepripojený) VranaB

    VranaB
    Ahoj Dana, parada.... VDAKA moc. Velmi velmi si mi pomohla. Uz so mna takto vytiahol dalsich 4000 SKK a cert ich ber tie peniaze ale to auto tam za tie tri razy zakazdym bolo po 2 dni a to je hrozna brzda. Montaz som robila ako sukromna osoba. A dakujem. Tiez nemam obavy, ze by znalecky posudok neodhalil chybu. Vcera som nechala auto v inom servise, kde som inak auto pred montazou plynu stale servisovala, a poprosila som ich, nech si tam auto den dva nechaju a potvrdia mi vadu. Ano, nie je to znalecky posudok, ale uz si pripadam pomaly ako paranoidna, ked tam stale chodim s tou istou chybou a on ma stale uistuje, ze je to vsetko v poriadku a ja do tyzdna zitim, ze stara chyba je tu znova a nic neopravil. A na benzine to auto jazdi bez problemov. Diky moc este raz.

    reklamacia sluzby v autoservise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.