Zavrieť

Porady

kupa noveho auta v zahranici

takze chcem sa spytat ci nemate skusenosti

planujeme si kupit sukromne auto, obehali sme autosalony, surfovali po nete a chceme sa spytat ci nemate skusenosti:

zistili sme ze v polsku kupime nove auto s namontovanym lpg vyhodnejsie ako u nas.

Nemate skusenosti čo všetko budeme musieť ohľadom zapisu vybavovať, Je mi jasné že budeme musieť zaplatiť DPH u nas nakoľko ide o nove auto. Nemate skusenosti či nebude mať zahraničný predajca problem predať auto bez ich DPH. Taktiež či nemate skusenosti či bude možne bezproblémov zapisať auto s lpg do TP. Samozrejme ratame s tým že budeme musieť dať úradne dat preložiť dokumenty. A na druhej strane ako sa k zaruke postavia nase zmluvne servisy. Myslim si že sme v EU a mali by sme mať rovnake celoeuropske zaruky.. Ale fakt neviem.. Tak ak mate skusenosti napiste nam
Vdaka
Usporiadat
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Myslím, že asi bude problém žiadať predajcu, aby vám vystavil faktúru bez DPH, ale v Poľsku je možné všetko. Auto s LPG musí byť zapísané v TP v Poľsku a tým Vám ho automaticky zapíšu u nás. Pokiaľ viem na nové autá sa u nás platí DPH. Ohľadne servisu, nie je problém. Naše autorizované servisy akceptujú záruku, aj keď je auto kúpené v inom štáte. Najprv si zistite všetky náklady, pretože v konečnom dôsledku Vás môže auto vyjsť vyššie ako u nás.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

ja len dodavam zaujimavy clanok

http://ekonomika.sme.sk/c/4292734/ceny-aut-stiahli-aj-akcie.html
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

Tato tema je podrobne rozpracovana vo fore autickarov na www.autobazareeu.sk

Vysledok dovozu - podla typu mozes usetrit az 10 000 €. V kazsom pripade neprerobis,. Nakladovo nie je prakticky ziaden rozdiel medzi prihlasenim noveho auta kupeneho v SR a kupeneho v PL.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

dik za reakcie ale to uz mame vsetko premakana sme rozhodnuti kupit auto v polsku... a usetrime viac ako 10tis euro
0 0
remodaboss remodaboss

remodaboss je offline (nepripojený) remodaboss

Ahoj.. mohla by si pliz napisat ako to je s tou DPHckou? Dohodli ste sa s predajcom ze ju tam nebudete platit? Ak sa Ti chce tak mozes o tom napisat aj viac, tiez planujem kupit auto v PL a myslim ze pri tych cenach nie som sam..
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

no DPH nemusis platit v polsku nakolko obe krajiny su v EU a aplikovali rovnake ustanovenia zo smernice EU. tzn. tym ze obstaras nove vozidlo v state EU si povinny v SR sa registrovat na miestne prislusnom DU registrovat do 7 dni od vzniku danovej povinnosti a rovnako v tej istej lehote aj dph zaplatit. kedze je v polsku dph 22percent a u nas 19, tak v podstate usetris priamo 3percenta. zakladom dane bude cena netto prepocitana kurzom NBS v den kedy ti bude automobil dodany resp. kedy podpises zmluvu a stanes sa jeho vlastnikom. DU ti musi dat potvrdenie ze si podal DP a DPH zaplatil, lebo inac ti PZ nepridelia znacku. Z dokumentov z polska ti treba pre dopravny odbor obvodneho uradu prelozit uradne len kupnu zmluvu resp. fakturu. Inac polsky predajca asi bude vyzadovat cestne prehlasenie ze auto bude vyvezene a nasledne registrovane v SR. a hlavne potrebujes aby ti dal COC dokumnet ktory dava importer v polsku, prevozne znacky, postienie ... a to uz asi mas zistene resp je to v roznych diskusiach na nete.
0 0
peggy peggy

peggy je offline (nepripojený) peggy

martinapo77 Pozri príspevok
dik za reakcie ale to uz mame vsetko premakana sme rozhodnuti kupit auto v polsku... a usetrime viac ako 10tis euro
Prosím Vás, koľko krát treba vlastne vycestovať do PL kvoli kúpe auta? Ako prebieha platba. Treba platiť v hotovosti? Zaujíma ma to, nakoľko plánujem tiež kúpiť auto v Poľsku. Ďakujem
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

no da sa to aj zariadit tak ze im posles mail o ponuku cize staci najst dealera prislusnej znacky blizko tvojho bydliska. potom staci ist raz objednat dat zalohu, podpisat objednavku, a dohodnut co vsetko treba prevozne znacky, poistenie, coc..... a potom uz len pre auto ak bude u dealera. a v pripade ze je auto na sklade u dealera tak sa to da poriesit hned.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

a my sme sa stretli ze uprednostnuju platbu v hotovosti, alebo cez prevod, ale tam su nejake poplatky
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

tak mame za objednavkou auta .. rozhodli sme sa pre novu skodu octaviu tsi... rozdiel oproti slovensku 6500 euro
0 0
peggy peggy

peggy je offline (nepripojený) peggy

Držím palce aby to všetko dobre dopadlo. Keď bude auto v garáži ohlás sa. Ešte by ma zaujímalo či sa dá platiť € alebo len zlotými.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Vybavujete si dovoz "svojpomocne" ale prostredníctvom firmy?
0 0
Branusko Branusko

Branusko je offline (nepripojený) Branusko

martinapo77 Pozri príspevok
tak mame za objednavkou auta .. rozhodli sme sa pre novu skodu octaviu tsi... rozdiel oproti slovensku 6500 euro
Pozdravujem,
zda sa, ze sme sa rozhodli rovnako, aj my sme pred tyzdnom objednali v Polsku Novu Octaviu TSI Mint, nakolko sa to tam pri momentalnom kurze EUR/PLN naozaj oplati.

Nakolko ma proces prihlasenia auta na SK o chvilu caka, rad by som si s niekym potvrdil svoje informacie, pripadne konkretne skusenosti s prihlasnovanim dovezeneho noveho auta.

Moje informacie su taketo (zdroje internet, danovy poradca):
- od polskeho predajcu obdrzim certifikat konformity (COC) a velky technicky preukaz (v polstine)
- polsky predajca mi vystavi fakturu bez 22% polskej DPH
- do 7 dni od vystavenia faktury podam danove priznanie a zaplatim 19% slovensku DPH (kurz prepoctu podla aktualneho kurzu NBS - ku ktoremu datumu? /den vystavenia faktury alebo platby DPH/)
- kontrolu originality pre nove auto nepotrebujem
- na zaklade certifikatu COC mi obvodny urad schvali auto pre pouzivanie na SK + zaplatim 66 EUR do recyklacneho fondu
- uradne prelozim velky technicky preukaz do slovenciny
- na zaklade potvrdena o zaplatenej DPH, potvrdenia o schvaleni auta pre pouzivanie na SK a prelozeneho velkeho technicaku prihlasim auto na policii (66 EUR + 4,50 EUR) a obdrzim SK znacky

Co mi nie je stale zrejme, na akych prevoznych znackach priveziem auto na SK? Najskor som si myslel, ze za 150 PLN mi prevozne znacky vyda polsky predajca, ten ma vsak informoval ze prevozne znacky si musim priniest z SK na zaklade vystavenej faktury. Rovnako som niekde cital, ze obvodny urad potrebujem cisty technicky preukaz.

Vopred vdaka za upresnenia/korekcie a pripadne dalsie informacie,
Brano
0 0
Branusko Branusko

Branusko je offline (nepripojený) Branusko

peggy Pozri príspevok
Držím palce aby to všetko dobre dopadlo. Keď bude auto v garáži ohlás sa. Ešte by ma zaujímalo či sa dá platiť € alebo len zlotými.
Eurami sa platit neda, moj predajca striktne pozadoval PLN (zatial som platil iba zalohu). Rovnako vsak naznacil, ze je lepsie zaplatit peniaze v hotovosti a nie medzibankovym prevodom - je to sice mierne nestandardne na slovenske pomery, no asi mu to komplikovat nebudem a tie PLN mu budem musiet priniest. ... aspon sa usetri na poplatkoch za medzistatny bankovy prevod ;-)
0 0
Branusko Branusko

Branusko je offline (nepripojený) Branusko

Branusko Pozri príspevok
Pozdravujem,
zda sa, ze sme sa rozhodli rovnako, aj my sme pred tyzdnom objednali v Polsku Novu Octaviu TSI Mint, nakolko sa to tam pri momentalnom kurze EUR/PLN naozaj oplati.

Nakolko ma proces prihlasenia auta na SK o chvilu caka, rad by som si s niekym potvrdil svoje informacie, pripadne konkretne skusenosti s prihlasnovanim dovezeneho noveho auta.

Moje informacie su taketo (zdroje internet, danovy poradca):
- od polskeho predajcu obdrzim certifikat konformity (COC) a velky technicky preukaz (v polstine)
- polsky predajca mi vystavi fakturu bez 22% polskej DPH
- do 7 dni od vystavenia faktury podam danove priznanie a zaplatim 19% slovensku DPH (kurz prepoctu podla aktualneho kurzu NBS - ku ktoremu datumu? /den vystavenia faktury alebo platby DPH/)
- kontrolu originality pre nove auto nepotrebujem
- na zaklade certifikatu COC mi obvodny urad schvali auto pre pouzivanie na SK + zaplatim 66 EUR do recyklacneho fondu
- uradne prelozim velky technicky preukaz do slovenciny
- na zaklade potvrdena o zaplatenej DPH, potvrdenia o schvaleni auta pre pouzivanie na SK a prelozeneho velkeho technicaku prihlasim auto na policii (66 EUR + 4,50 EUR) a obdrzim SK znacky

Co mi nie je stale zrejme, na akych prevoznych znackach priveziem auto na SK? Najskor som si myslel, ze za 150 PLN mi prevozne znacky vyda polsky predajca, ten ma vsak informoval ze prevozne znacky si musim priniest z SK na zaklade vystavenej faktury. Rovnako som niekde cital, ze obvodny urad potrebujem cisty technicky preukaz.

Vopred vdaka za upresnenia/korekcie a pripadne dalsie informacie,
Brano
... a rovnako, ci mi z vyvozu auta z PL nevyplyvaju nejake povinnosti voci polskym uradom?

Vdaka
0 0
Vlastak Vlastak

Vlastak je offline (nepripojený) Vlastak

Branusko Pozri príspevok
Pozdravujem,
zda sa, ze sme sa rozhodli rovnako, aj my sme pred tyzdnom objednali v Polsku Novu Octaviu TSI Mint, nakolko sa to tam pri momentalnom kurze EUR/PLN naozaj oplati.

Nakolko ma proces prihlasenia auta na SK o chvilu caka, rad by som si s niekym potvrdil svoje informacie, pripadne konkretne skusenosti s prihlasnovanim dovezeneho noveho auta.

Moje informacie su taketo (zdroje internet, danovy poradca):
- od polskeho predajcu obdrzim certifikat konformity (COC) a velky technicky preukaz (v polstine)
- polsky predajca mi vystavi fakturu bez 22% polskej DPH
- do 7 dni od vystavenia faktury podam danove priznanie a zaplatim 19% slovensku DPH (kurz prepoctu podla aktualneho kurzu NBS - ku ktoremu datumu? /den vystavenia faktury alebo platby DPH/)
- kontrolu originality pre nove auto nepotrebujem
- na zaklade certifikatu COC mi obvodny urad schvali auto pre pouzivanie na SK + zaplatim 66 EUR do recyklacneho fondu
- uradne prelozim velky technicky preukaz do slovenciny
- na zaklade potvrdena o zaplatenej DPH, potvrdenia o schvaleni auta pre pouzivanie na SK a prelozeneho velkeho technicaku prihlasim auto na policii (66 EUR + 4,50 EUR) a obdrzim SK znacky

Co mi nie je stale zrejme, na akych prevoznych znackach priveziem auto na SK? Najskor som si myslel, ze za 150 PLN mi prevozne znacky vyda polsky predajca, ten ma vsak informoval ze prevozne znacky si musim priniest z SK na zaklade vystavenej faktury. Rovnako som niekde cital, ze obvodny urad potrebujem cisty technicky preukaz.

Vopred vdaka za upresnenia/korekcie a pripadne dalsie informacie,
Brano
Na Obvodnom úrade pre cestnú dopravu sa platí poplatok 66,- + 4,5 EUR, recyklačný poplatok za osobné auto je 66,- EUR, na Dopravnom inšpektoráte 66,- EUR. Niektoré Obvodné úrady pre CD a PK vyžadujú preložiť tiež Certifikat conformity.
0 0
peggy peggy

peggy je offline (nepripojený) peggy

Platí odpočet DPH aj pre japonské autá kúpené v Poľsku. Clo sa tiež neplatí? Je možné aby som na Honde Civic 5D 1.8 Sport ušetrila 160 000 SK? Zdá sa mi to neuveriteľné,ale asi je to tak. Ozvite sa tí, čo ste už nakúpili. Ďakujem za odpoveď.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

platba zlotymi .. takze treba zmenit ked bude zl na minime
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

nerozumiem otazke odpocet dph??? ak nie si podnikatel ak nekupujes auto do podnikania a vobec pri osobnom aute narok na odpocet dph nie je....
ano mozes usetrit az 170tis.sk... my sme natom podobne
0 0
peggy peggy

peggy je offline (nepripojený) peggy

Pardon, ten odpočet DPH je omyl, bolo to myslené ako pôvodná cena znížená o 22%. Nie som podnikateľ. Takže ešte raz, keď mám záujem o japonské auto, tiež mi odpočítajú daň? Niekde som čítala, že sa to týka len áut vyrobených v únii. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať