Zavrieť

Porady

nárok na rodičovský príspevok

Chcem poprosiť o radu. Momentálne som zamestnaná, pracovnú zmluvu mám do 30.06.2009, Chcela by som sa spýtať, či mám nárok na poberanie rodičovského príspevku, ak dám svoju 2. ročnú dcéru do štátnej MŠ od 01.09.2009 a zároveň sa od 01.09.2009 zamestnám opäť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    na RP nie (dieťa nesmie chodiť do škôlky), ale na príspevok na starostlivosť o dieťa (do 3-och rokov) vo výške preukázaných nákladov, max. do výšky rodič.príspevku áno, ale len ak sa zamestnáš na PP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brčko Pozri príspevok
    na RP nie (dieťa nesmie chodiť do škôlky), ale na príspevok na starostlivosť o dieťa (do 3-och rokov) vo výške preukázaných nákladov, max. do výšky rodič.príspevku áno, ale len ak sa zamestnáš na PP.
    Ale ona už RP dostáva, takže na ňu sa nové obmedzenie nevzťahuje, či hej? Bude to po starom, RP by ostal v prípade, že dieťa nebude v štátom dotovanej škôlke.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Tweety Pozri príspevok
    Ale ona už RP dostáva, takže na ňu sa nové obmedzenie nevzťahuje, či hej? Bude to po starom, RP by ostal v prípade, že dieťa nebude v štátom dotovanej škôlke.
    vzhladom na to, že spomína štátnu škôlku, tak tá dotovaná štátom určite je.

    V takom prípade už jedine vyššie spomínaný príspevok, ak bude "zároven" zárobkovo činná.

    Ak by si aj potom neskôr dieťa zobrala zo škôlky (mala prerušenie) a nanovo požiadala "o rodič.príspevok", tak už sa na teba bude vzťahovať nový zákon o RP, t.j. nemôžeš pracovať na PP popri poberaní rodič.príspevku (bude nepodstatné, či dieťa bude alebo nebude chodiť do škôlky)

    kachniatko je offline (nepripojený) kachniatko

    som účtovníčka, ktorá žije svojím spokojným životom ...viac kachniatko
    A prečo teraz všade píšu o tom, že nárok na RP má matka ak sa zamestná a dá dieťa do štátnej MŠ, alebo opatrovateľke s certifikátom?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    kachniatko Pozri príspevok
    A prečo teraz všade píšu o tom, že nárok na RP má matka ak sa zamestná a dá dieťa do štátnej MŠ, alebo opatrovateľke s certifikátom?
    Nebude mať nárok na RP ale príspevok na starostlivosť o dieťa, ako vyššie písala Brčko. Takejto matke budú preplatené náklady na škôlku alebo opatrovateľku, a to najviac do výšky rodičovského príspevku.

    nárok na rodičovský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.