Zavrieť

Porady

nákup materiálu - bloček z RP + dodací list (nieje daňový doklad)

Chcela by som sa spýtať, začínam účtovať v JÚ. Nakupujem materiál od dodávateľa, zaplatím v hotovosti a on mi vydá doklad z RP a priloží dodací list, na ktorom sú moje firemné údaje, ale dodák nie je daňovým dokladom. Musím všetok takýto materiál zaúčtovať do JÚ, občas sa mi stane, že niečo kúpim pre mojich známych, lebo ja tam mám nižšie ceny. Ja si to dávať všetko nechcem dávať do JÚ. Musím to aj tak zaevidovať, keď na dodáku sú firemné údaje, alebo každý blok RP sa nemusí? Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DenisaGaj Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, začínam účtovať v JÚ. Nakupujem materiál od dodávateľa, zaplatím v hotovosti a on mi vydá doklad z RP a priloží dodací list, na ktorom sú moje firemné údaje, ale dodák nie je daňovým dokladom. Musím všetok takýto materiál zaúčtovať do JÚ, občas sa mi stane, že niečo kúpim pre mojich známych, lebo ja tam mám nižšie ceny. Ja si to dávať všetko nechcem dávať do JÚ. Musím to aj tak zaevidovať, keď na dodáku sú firemné údaje, alebo každý blok RP sa nemusí? Prosím o radu.
    tiborpm Pozri príspevok
    Prosím, viete mi niekto poradiť?

    Teraz kto je kto? DenisaGaj=tiborpm?

    V JÚ účtuješ na základe bločku z RP.

    tiborpm je offline (nepripojený) tiborpm

    žena v domácnosti + účtovníčka ...viac tiborpm
    Ja mám tiež podobný problék ako DenisaGaj, preto sa pripájam
    Takže to znamená, že nemusím všetok nákup na RP zaúčtovať do JÚ? Nevadí to, keď je k tomu priložený dodák a na dodáku sú firemné údaje?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď nakúpiš tovar, bloček zaúčtuješ cez pokladňu a rozúčtuješ si ho na materiál, ktorý si použila na podnikanie - nákup materiálu a to čo použiješ na osobnú spotrebu tak zaúčtuj do osobnej spotreby.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Danovym dokladom je blocek z RP, ktory dnes urcite splna vsetky nalezitosti /pomaly aj cislo topanok/ a dodaci list podla mna ani nie je potrebny.

    nákup materiálu - bloček z RP + dodací list (nieje daňový doklad)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.