Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 14:15
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

.
Tavoľník japonský Little Princess.jpg  
Tavoľník japonský Golden Princess.jpg  
Tavoľa kalinolistá Diabolo.jpg  
Tradeskancia záhradná.jpg  
Trojpuk drsný Plena.jpg  

Trojpuk drsný Rosea.jpg  
Trojpuk gracilis Variegata.jpg  
Udatník.jpg  
Veronika klasnatá.jpg  
Vlčí bôb.jpg  

Zemolez Heckrottov.jpg  
Zemolez japonský.jpg  
Zvonček Pink Octopus.jpg  
ZZ.jpg  
1/1
13 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ak ti toto vsetko prave kvitne,tak si stastny clovek-to je tvoja zahrada?krasne.stacilo by mi jednu hodinu posediet si tam a relaxovat a zila by som z toho cely rok.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

osky Pozri príspevok
ak ti toto vsetko prave kvitne,tak si stastny clovek-to je tvoja zahrada?krasne.stacilo by mi jednu hodinu posediet si tam a relaxovat a zila by som z toho cely rok.
Je to naša záhrada na chalupe a keď si to takto všetko nafotím a pozriem, tak si aj pomyslím, že všetka tá víkendová a prázdninová robota okolo toho stojí za to. Keď sa večer vyberiem (hoci aj za tmy) na obchôdzku, za mnou potichu kráča mačka Agátka, počujem bzukot hmyzu (v lete sú tam úžasné koncerty cvrčkov), vzdialený štekot psov a občasné vtáčie pípnutie a cítim tú vôňu, naozaj mám pocit, že to je všetko, čo si od života želám.
Ešte mi kvitnú aj ruže.
Naposledy upravil lavanda : 10.06.12 at 15:07
R1 Eden Rose.jpg  
R2 Goldfinger a Pirueta žltá.jpg  
R3 franc.vidiek ružová.jpg  
R4 červená pop..jpg  
R5 Haus Hausburg.jpg  

R6 Austinova.jpg  
R7 Pirueta.jpg  
R8 mini Ninette.jpg  
R9 Papi Delbard.jpg  
R10 franc.vidiek žltá.jpg  

R11 franc.vidiek biela.jpg  
R12 Goldfinger.jpg  
R13 angl.ružová.jpg  
R14 drobnokvetá ružová.jpg  
R15 Ruža zemolez vtáčí zob.jpg  

R16 pokryvná Fairy.jpg  
R17  Iceberg.jpg  
R18 Queen Elisabeth.jpg  
R19 Tourbillon.jpg  
1/1
16 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Ozaj nádherná záhrada. A to množstvo druhov okrasných kríčkov, trvaliek, ruží, úplne žasnem, zdalo by sa že je obrovská... asi veľmi šikovne usporiadaná. Možno to už bolo spomenuté, ale opýtam sa, koľko rokov práce je za tým?
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

travina Pozri príspevok
Ozaj nádherná záhrada. A to množstvo druhov okrasných kríčkov, trvaliek, ruží, úplne žasnem, zdalo by sa že je obrovská... asi veľmi šikovne usporiadaná. Možno to už bolo spomenuté, ale opýtam sa, koľko rokov práce je za tým?
Ďakujem. Prvá časť (s domom, takým typickým dedinským "rezancom") má sedemnásť rokov, druhá (zadná) päť. Dokopy niečo vyše 22 árov, zadnú časť, ktorá hraničí s poľom, sme dokúpili od suseda, s ktorým sme si už predtým vybavili "predkupné" právo, ak by to raz chcel predať. To pre istotu, aby sme aj tam nedostali takých susedov, akých máme pod nami, lebo tí sú takí hluční a vulgárni, že pred časom som tam už aj chodiť prestala a prehovárala som manžela, aby sme to predali, len nám bolo ľúto tej práce, čo sme do toho vložili. Trávim tam tak 50 víkendov v roku a všetky prázdniny, teraz to už ani inak nejde, lebo trávnik treba kosiť a na jar mi len strihanie kríkov a čistenie záhonov trvá štyri-päť celých víkendov... Ale keď sú susedia preč a je tam ticho, je tam skvelo aj napriek tej robote!
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

lavanda Pozri príspevok
Ďakujem. Prvá časť (s domom, takým typickým dedinským "rezancom") má sedemnásť rokov, druhá (zadná) päť. Dokopy niečo vyše 22 árov, zadnú časť, ktorá hraničí s poľom, sme dokúpili od suseda, s ktorým sme si už predtým vybavili "predkupné" právo, ak by to raz chcel predať. To pre istotu, aby sme aj tam nedostali takých susedov, akých máme pod nami, lebo tí sú takí hluční a vulgárni, že pred časom som tam už aj chodiť prestala a prehovárala som manžela, aby sme to predali, len nám bolo ľúto tej práce, čo sme do toho vložili. Trávim tam tak 50 víkendov v roku a všetky prázdniny, teraz to už ani inak nejde, lebo trávnik treba kosiť a na jar mi len strihanie kríkov a čistenie záhonov trvá štyri-päť celých víkendov... Ale keď sú susedia preč a je tam ticho, je tam skvelo aj napriek tej robote!
Veď by mi srdce utrhlo keby som sa musela zbaviť takej nádhery. Ale blbí susedia, to je pohroma, trochu mám skúsenosť, no hovorím, že kým nelezú cez plot, dá sa vydržať.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lavanda,krasna je ta zahrada.len sa cudujem ze tam nepestujes aj zeleninu,ovocie.
inak,mas tam velmi vela druhov kvetov-su to vsetko trvalky?lebo aj ja rozmyslam,ze kus zahrady takto osadim kvetmi,a vzadu zase zacneme daco malo sadit,aspon tak na chrumkanie cez sezonu.
ale stromky sme si uz nasadili,je to radost.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Nuž pridám konečne i ja pár obrázkov , podotknem , že ide o moju záhradu, nakoľko to je moja tzv. plantáž čo spomínam, pokúsim sa to rozdeliť na 3 časti:
1/ terasa:
P1010415.jpg  
P1010416.jpg  
P1010417.jpg  
P1010418.jpg  
P1010420.jpg  

P1010421.jpg  
P1010422.jpg  
P1010423.jpg  
P1010424.jpg  
1/1
14 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

2/hospodárska časť:
P1010445.jpg  
P1010441.jpg  
P1010446.jpg  
P1010447.jpg  
1/1
13 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

3/kvety v záhrade :
P1010413.jpg  
P1010414.jpg  
P1010427.jpg  
P1010428.jpg  
P1010429.jpg  

P1010430.jpg  
P1010435.jpg  
P1010440.jpg  
P1010449.jpg  
P1010450.jpg  

P1010451.jpg  
P1010452.jpg  
P1010455.jpg  
P1010456.jpg  
P1010457.jpg  

P1010458.jpg  
P1010460.jpg  
P1010442.jpg  
P1010444.jpg  
P1010443.jpg  

1/1
18 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

4/ to čo sa ešte nezmestilo:
P1010437.jpg  
P1010436.jpg  
P1010443.jpg  
P1010438.jpg  
P1010439.jpg  

P1010448.jpg  
P1010432.jpg  
P1010433.jpg  
P1010434.jpg  
P1010453.jpg  

P1010458.jpg  
1/1
20 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova Pozri príspevok
4/ to čo sa ešte nezmestilo:
Vierka, krásne upravené, si šikulka.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dievčatá,
ďakujem len som sa chcela i ja pochváliť, všetky máte také krásne záhradky ......
3 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

VieraPopluharova Pozri príspevok
2/hospodárska časť:
Pekná záhrada, a táto zeleninová časť - keď vidím takto udržiavanú zeleninku tak len ticho závidím a chytro idem vyplievať moje buriny. Čo je to nízke okolo paradajok, aj na okraji hriadky vľavo?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Moja to je pováľaný hrášok, nakoľko mi chlapi neboli schopný natiahnuť motúzy, ale to vôbec nevadí, bo mám takú dvojnohú kobylku - dcéru, že pri nej ten hrášok nestíha dozrieť.

A ešte jedno na foto je moja mamina .....nie ja...., aby to niekoho nemýlilo.....ja sa niekedy pridám do obrazu......
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Chcem sa Vierka spýtať v príspevku 2851 v pravom dolnom rohu kvitne niečo na žlto. Čo je to????
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ela77 Pozri príspevok
Chcem sa Vierka spýtať v príspevku 2851 v pravom dolnom rohu kvitne niečo na žlto. Čo je to????
Skalnicka Sedum
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

clematis.JPG  
clematis (2).JPG  
clematis (3).jpg  
clematis3.JPG  
laliovka.jpg  

milionbels.JPG  
nechtik lekarsky.jpg  
petunia.jpg  
pivonia (2).JPG  
ruza.jpg  

ruža.JPG  
turecky hrebicek.JPG  
slovenska lipka.JPG  
pivonia.JPG  
1/1
9 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Ten biely klematis je krásny. Ohromne rada nakúkam do cudzích záhrad. Škoda, že nevidím na čom sa klemovia popínajú. Toto momentálne riešim v mojej záhradke. Vierka v predchádzajúcom príspevku to mala zaujímavo okolo kmeňa stromu.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

arizona Pozri príspevok
Wau, tak po takých klematisoch dávno túžim sú prenádherné, hlavne ten rúžový a tá čajová ruža nemá chybu,.....ešte sa mám čo učiť a zháňat......nádhera.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať