Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 15:15
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ako pokryvná nenáročná rastlina sa osvedčila fialka lesná.
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

prikladám ešte raz obrázok celej rastliny a aj detailnejší obrázok listov.. čo by to mohlo byť?
DSC_8270.JPG  
DSC_8269.JPG  
1/1
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Hm..veľa si nepomohla..vyzerá to na nejaký druh levandule, nepíšeš či vonia...ostrihaj, nechaj v zemi a na jar uvidíš...prípadne nemáš fotku z leta?
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Valcake
Hm..veľa si nepomohla..vyzerá to na nejaký druh levandule, nepíšeš či vonia...ostrihaj, nechaj v zemi a na jar uvidíš...prípadne nemáš fotku z leta?
Už i ja som jej písala, že by mohlo ísť o druh levandule, rozhodujúca by v tomto prípade mala byť aróma rastliny. Má nejakú vôňu???
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Valcake
Hm..veľa si nepomohla..vyzerá to na nejaký druh levandule, nepíšeš či vonia...ostrihaj, nechaj v zemi a na jar uvidíš...prípadne nemáš fotku z leta?
nie, nie, to určite nie je žiadny príbuzný levandule.. je to jemná metlovitá rastlina pripomínajúca kríček, 50-70cm vysoký.. počas leta celá zelená, teraz na jeseň fialovie.. neviem kde sa tam zobrala, nič také som určite nesadila.. a našla som ju na troch miestach..
Naposledy upravil Žabinka : 10.10.16 at 22:01
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Žeby burina ale celkom by aj ušla, ako kvetinka. Zostrihaj, nedovoľ, aby sa vysemenila.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

myslela som najprv, že by to mohla byť Kochia Trichophylla Burning Bush.. pred rokom mi poslala Anička kochiu.. ale dočítala som sa, že je to letnička, jednoročná rastlina, takže toto leto už nemohla znovu vyrásť.. a ešte na ďalších dvoch rôznych miestach.. ani ako burinu som takú rastlinu ešte nikdy nevidela.. strihať ju nejdem, pekná je, a celkom sa hodí tam kde rastie..
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Žabinka a nebude to Perovskia?..skús sa aj ty pozrieť..tá je síce modrá...no viac hláv
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

najskôr skutočne asi pôjde o druh Kochie....tak nechaj, nestrihaj, ale zozbieraj semená a časť nechaj, nech sa vysemení samô
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Valcake
Žabinka a nebude to Perovskia?..skús sa aj ty pozrieť..tá je síce modrá...no viac hláv
to má iné listy, bude to niečo iné.. uvidím ako bude vyzerať s odstupom času.. zatiaľ sa mi to listami podobá najviac na tú kochiu.. ale môže sa stať že jednoročná letnička vyrastie aj o rok a na rôznych miestach? príroda je síce zblbnutá, aj zima bola celkom mierna, no nezdá sa mi to celkom pravdepodobné..
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Máš asi fakt pravdu..bude to Kochia..pozerala som sa na nete..aj keď je to jednoročķa, tam kde sa vysemení bude vždy. Veď aj Aksamitnice sú jednoročķy, ale máme ich.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Prečo sa ti nezdá vysemenenie a následný výskyt v budúcej sezóne? je to prirodzené, u mňa takýmto spôsobom celé desaťročia kvitnú nezábudky.....vysemeňujú sa v tieni, poschádzané sú už koncom leta, v tomto období ich presadím na miesto, kde chcem, aby na jar kvitli.....semeno bolo privezené z NDR 40 rokov nazad.
Naposledy upravil afrikánka : 10.10.16 at 22:46
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Valcake
Máš asi fakt pravdu..bude to Kochia..pozerala som sa na nete..aj keď je to jednoročķa, tam kde sa vysemení bude vždy. Veď aj Aksamitnice sú jednoročķy, ale máme ich.
nezdá sa mi to preto, lebo rastlina od aničky bola zasadená asi meter ďalej od tejto, to by bolo ešte v poriadku, ale jednu som našla asi 3 metre ďalej, a hore kopcom.. to tam semienka musel preniesť koprfild..
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Žabinka.......3 metre....to nič nie je pre semienko. Vietor, vtáča, ktoré udzobne, a o niekoľko metrov popustí....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

napriek čudnému počasiu mi stále kvitnú klinčeky, nevädze, ľaliovky, a aj levanduľa.. zasadila som si na prázdne miesta skalné ruže, som zvedavá či sa chytia..
DSC_8381.JPG  
DSC_8380.JPG  
DSC_8374.JPG  
1/1
4 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Skalné ruže....tie sa chytia všade
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Žabinka
myslela som najprv, že by to mohla byť Kochia Trichophylla Burning Bush.. pred rokom mi poslala Anička kochiu.. ale dočítala som sa, že je to letnička, jednoročná rastlina, takže toto leto už nemohla znovu vyrásť.. a ešte na ďalších dvoch rôznych miestach.. ani ako burinu som takú rastlinu ešte nikdy nevidela.. strihať ju nejdem, pekná je, a celkom sa hodí tam kde rastie..
Žabik,ale to je kochia na 2000% aj keď je jednoročka má tisíce semienok,ktoré na jar vyrastie,semienka roznesie vietor,alebo ty na oblečení sú drobné...ja keď vidím na jar mladé rastlinky vytrhnem a zasadim tam kde potrebujem
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Žabinka a potom je kochia celá bordová:-)....semienka nechaj dozrieť a vysej kde chceš
1413057092675.jpg  
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Neviem kedy k nám prišla, nepoznám ju, ale pravdepodobne som ju dnes obdivovala v slamienkových vencoch, vyzerá to veľmi dobre. A pripomína mi to chia semienka.
http://www.pluska.sk/izahradkar/okra...aj-zapaly.html
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Dávno tu neboli kvietky
20161202_123152.jpg  
20161206_121506.jpg  
1/1
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať