Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 14:15
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...no myslím si, že keď ostriháš a prikryješ,/ lebo nutne potrebuje obdobie pokoja/ nebudeš vidieť, nebudeš ľutovať Potom sa ti odvďačí
...myslím to úprimne
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20110122_03.jpg
Zobrazení: 47
Veľkosť:  33.6 KB
4 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
čo je to za kvietok ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

citrón
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Mne rozkvitli Begónky a Hyacint
P1260001.jpg  
P1260002.jpg  
P1260013.jpg  
P1260012.jpg  
1/1
4 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Mne rozkvitli Begónky a Hyacint
to je vône z hyacinu , že? , mám doma 3 cibulky rozkvitnuté-kúpené. ale vonia celý dom
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

sisima Pozri príspevok
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20110122_03.jpg
Zobrazení: 47
Veľkosť:  33.6 KB
neviem presne čo to je... ani citrón ani mandarínka ani pomaranč... je to malé krpaté, celá rastlina má tak 25cm... záchrana z výpredaja... klasika...

dala som ho do chladnej izby a po cca 2-3 mesiacoch čo som ho nesledovala... ma 3 voňavé kvietky... poteší
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mám vykvitnutý bledo fialový hyacint... k tomu začína biely...
pri 2 cibuliach sa mi stalo, že tlačili kvety, ale tie ostali niekde v cibulke, napoly sa rozvili v základe a tam aj zhnili...
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
to je vône z hyacinu , že? , mám doma 3 cibulky rozkvitnuté-kúpené. ale vonia celý dom
To teda áno, nádherná až omamná vôňa, bolo ju cítiť aj na chodbe
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Chcem sa s Vami podeliť o krásu môjho kvietku bez názvu.... Už sme to tu riešili, pridávala som fotku aj minulý rok o takomto čase. Rozkvitol zas, nesklamal.....
IMGP0624.jpg  
IMGP0623.jpg  
1/1
9 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
to je naozaj krása
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
ahoj lavanda, chcela by som sa ťa spýtať, kedy treba vianočnú ružu zrezať. ja som si vychutnala jej krásu po prvýkrát a jediné, čo viem, je, že ju na jar treba zrezať. Lenže v literatúre narážam na rôzne informácie. Totiž, dočítala som sa, že ak ju chceme mať aj o rok farebnú, treba ju zrezať, keď odkvitne, t. j. keď stratí kvety a farebné listene. Lenže tá moja prišla len o zopár červených lístkov a už znova pučí. Mám teda počkať, kým opadne alebo je najvyšší čas dopriať jej oddych? ďakujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

81janka Pozri príspevok
ahoj lavanda, chcela by som sa ťa spýtať, kedy treba vianočnú ružu zrezať. ja som si vychutnala jej krásu po prvýkrát a jediné, čo viem, je, že ju na jar treba zrezať. Lenže v literatúre narážam na rôzne informácie. Totiž, dočítala som sa, že ak ju chceme mať aj o rok farebnú, treba ju zrezať, keď odkvitne, t. j. keď stratí kvety a farebné listene. Lenže tá moja prišla len o zopár červených lístkov a už znova pučí. Mám teda počkať, kým opadne alebo je najvyšší čas dopriať jej oddych? ďakujem.
precitaj si par prispevkov vyssie,alebo si daj do vyhladavaca "vianocna ruza"
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Veď ja som si zadala a nachádzam rôzne porotirečivé informácie. Niektoré hovoria o tom, že ju treba zrezať až keď odkvitne, niektoré hovoria, že až v máji a podobne. A pýtam sa najmä preto, že znova začala pučať. Keby nezačala, tak ma to netrápi, nechám ju, nech si odkvitne a potom by som ju zrezala...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

81janka Pozri príspevok
Veď ja som si zadala a nachádzam rôzne porotirečivé informácie. Niektoré hovoria o tom, že ju treba zrezať až keď odkvitne, niektoré hovoria, že až v máji a podobne. A pýtam sa najmä preto, že znova začala pučať. Keby nezačala, tak ma to netrápi, nechám ju, nech si odkvitne a potom by som ju zrezala...
Tak sa pytaj v prislusnej teme http://www.porada.sk/t97993-vianocna-ruza.html ,aby sa nerobil gulas v tejto teme.
Tato tema je skor na vkladanie fotiek Dik za pochopenie
1 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Prepáčte, nechcela som zavádzať a ani vás zaťažovať - ja len, že som o tom čítala aj v tejto rubrike... ešte sa len zorientúvam...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ok, neboj,nikoho neobtazujes. Ja som ti to napisala,lebo si novacik, tak aby si sa vedela trochu zorientovat.
Je lepsie sa drzat temy,lepsie sa vyhladava aj cita.
Vitaj na Porade !
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ahojte! V robote mi znova zakvitol vianočný kaktus - asi sa mu zapáčilo, keď som ho začala menej polievať...
AAA 007.jpg  
AAA 008.jpg  
AAA 009.jpg  
AAA 010.jpg  
AAA 011.jpg  

AAA 015.jpg  
1/1
5 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Zimama Pozri príspevok
A toto je druhá preživšia ruža, tú mám asi o rok menej a tuším bola žltá...
Obe prežili asi len preto, že som ich mala v robote, nie doma. Vyzerajú ako vyzerajú - pre mňa je obrovský úspech už to, že vôbec prežili...
A toto strašidielko sa mi odmenilo červenými lístkami...
AAA 001.jpg  
AAA 002.jpg  
AAA 003.jpg  
AAA 004.jpg  
1/1
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Toto chudiatko tiež ešte "kvitne", ale už som jej niektoré konáriky skrátila a teraz zbieram silu, aby som odfikla aj ten najdlhší, kvitnúci... Uvidím, či jej to pomôže, ale pevne dúfam, že áno.
AAA 005.jpg  
AAA 006.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať