Zavrieť

Porady

nadobudnutie tovaru z EU

Prosím, poraďte! Mám dodávku tovaru zo zahraničia. Tovar bol dodaný 20.05.05 Faktúra bola vyhotovená 17.05.05 a prijatá 08.06.05. Ktorý je deň vzniku daňovej povinnosti? Keby bola faktúra vystavená až po prijatí tovaru nemám problém. Takto si myslím, že budˇje to 20.05. alebo 08.06. Vďaka za pomoc, hľadala som v podobných témach, nenašla som.
Pata
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vladino45 Pozri príspevok
...takže keď mi príde tovar s fa spolu a s rovnakými dátumami napr. 8.6.2011, tak daňová povinnosť ( samozdanenie ) je 15.7.?? lebo doteraz ma tu presviedčali že 8.6....

tá príloha je výborná, ale tam riešia trošku komplikovanejšie prípady - tento môj má iba jeden dátum...
ÁNo, zdaniteľné plnenie je 8.6.2011.
0 0
vladino45 vladino45

vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

Tweety Pozri príspevok
ÁNo, zdaniteľné plnenie je 8.6.2011.
...uff... zase som na začiatku :-((
takže keď príde tovar 8.6. a faktúra 9.6. ( a taký má aj dátum vystavenia ) , tak zdan. plnenie je 15.7.? ale keď príde spolu s tovarom 8.6. a je aj vystavená 8.6. tak zdanit. plnenie je 8.6.?


Ak máš skôr faktúru, ako je dodanie tovaru, zdaniteľné plnenie je dňom vystavenia faktúry. B
Ak máš tovar, ale ešte nemáš faktúru, zdaniteľné je 15 deň nasledujúceho mesiaca po dodaní tovaru. A

a keď prídu spolu? a s rovnakým dátumom?
v zakone nevidím, že je to podľa B...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vladino45 Pozri príspevok
...uff... zase som na začiatku :-((
takže keď príde tovar 8.6. a faktúra 9.6. ( a taký má aj dátum vystavenia ) , tak zdan. plnenie je 15.7.? ale keď príde spolu s tovarom 8.6. a je aj vystavená 8.6. tak zdanit. plnenie je 8.6.?


Ak máš skôr faktúru, ako je dodanie tovaru, zdaniteľné plnenie je dňom vystavenia faktúry. B
Ak máš tovar, ale ešte nemáš faktúru, zdaniteľné je 15 deň nasledujúceho mesiaca po dodaní tovaru. A
a keď prídu spolu? a s rovnakým dátumom?
v zakone nevidím, že je to podľa B...
aj tak platí b, ak ho aj odlifruješ do sr
0 0
vladino45 vladino45

vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

srska Pozri príspevok
aj tak platí b, ak ho aj odlifruješ do sr
a plati aj a niekedy?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

vladino45 Pozri príspevok
a plati aj a niekedy?
áno, ak nemáš faktúru do 15. dňa nasledujúceho mesiaca po dodaní tovaru
0 0
Bejata73 Bejata73

Bejata73 je offline (nepripojený) Bejata73

Ahojte, čím viac čítam, tým viac sa zamotávam... Prosím o radu
FA zo Španielska došla mailom - dátum jediný-29.7.2011 - tovar došiel fyzicky 03.08.2011 - aký dátum dodania a DPH použiť? 03.08.2011?

A dátum pre hlásenie Intrastat bude rovnaký?

Dakujem veľmi za odpoveď
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

čím viac čítam, tým viac sa zamotávam.
Dostala sa mi do rúk faktúra od českého platiteľa dph na náhradný diel do auta , ktoré má firma v majetku. firma je kvartálny platiteľ dph v sr. český dodávateľ faktúroval správne bez dph. Faktúra je vystavená s dátumom vystavenia 15.6., dátumom daň.povinnosti v česku 15.6 a dátumom zplatnosti 25.6.. Tovar doviezla DHL-lka, ktorej sa za tovar uhradilo v hotovosti. Na ňom však chýba dátum (?, ale zrejme to nebolo neskôr než 25.6. tak predpokladám, že tovar prišiel do toho 25.6.). Faktúra prišla neviem kedy, ale označená je pečiatkou evidencie do knihy došlej pošty 26.7. takže predpokladám, že toho 26.7. Uvažujem správne, ak samozdaňujem dátumom 15.7. a kurzom ECB zo 14.7? FA zaevidujem 26.7. s nárokom na odpočítanie 15.7. a kurzom zo 14.7 ?
Naposledy upravil Betina2 : 21.10.11 at 06:12
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
čím viac čítam, tým viac sa zamotávam.
Dostala sa mi do rúk faktúra od českého platiteľa dph na náhradný diel do auta , ktoré má firma v majetku. firma je kvartálny platiteľ dph v sr. český dodávateľ faktúroval správne bez dph. Faktúra je vystavená s dátumom vystavenia 15.6., dátumom daň.povinnosti v česku 15.6 a dátumom zplatnosti 25.6.. Tovar doviezla DHL-lka, ktorej sa za tovar uhradilo v hotovosti. Na ňom však chýba dátum (?, ale zrejme to nebolo neskôr než 25.6. tak predpokladám, že tovar prišiel do toho 25.6.). Faktúra prišla neviem kedy, ale označená je pečiatkou evidencie do knihy došlej pošty 26.7. takže predpokladám, že toho 26.7. Uvažujem správne, ak samozdaňujem dátumom 15.7. a kurzom ECB zo 14.7? FA zaevidujem 26.7. s nárokom na odpočítanie 15.7. a kurzom zo 14.7 ?
...please
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Ak podnikateľ neplátca z EU dodá tovar na Slovensko neplátcovi - je potrebné sa registrovať pre DPH podľa § 7a a samozdaniť?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Betina2 Pozri príspevok
čím viac čítam, tým viac sa zamotávam.
Dostala sa mi do rúk faktúra od českého platiteľa dph na náhradný diel do auta , ktoré má firma v majetku. firma je kvartálny platiteľ dph v sr. český dodávateľ faktúroval správne bez dph. Faktúra je vystavená s dátumom vystavenia 15.6., dátumom daň.povinnosti v česku 15.6 a dátumom zplatnosti 25.6.. Tovar doviezla DHL-lka, ktorej sa za tovar uhradilo v hotovosti. Na ňom však chýba dátum (?, ale zrejme to nebolo neskôr než 25.6. tak predpokladám, že tovar prišiel do toho 25.6.). Faktúra prišla neviem kedy, ale označená je pečiatkou evidencie do knihy došlej pošty 26.7. takže predpokladám, že toho 26.7. Uvažujem správne, ak samozdaňujem dátumom 15.7. a kurzom ECB zo 14.7? FA zaevidujem 26.7. s nárokom na odpočítanie 15.7. a kurzom zo 14.7 ?
1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).


Ja by som samozdaňovala dátumom 15. 6. (kurz 14.6.)
2 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Sosa Pozri príspevok
Ak podnikateľ neplátca z EU dodá tovar na Slovensko neplátcovi - je potrebné sa registrovať pre DPH podľa § 7a a samozdaniť?
Záleží od hodnoty tovaru.

(4) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu nie je predmetom dane, ak

a) dodanie takého tovaru v tuzemsku by bolo oslobodené od dane podľa § 47 ods. 7 až 10,
b) nadobúdateľom je zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 7, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 7, a súčasne celková hodnota nadobudnutého tovaru nedosiahla 13 941, 45 eura za predchádzajúci kalendárny rok a ani v prebiehajúcom kalendárnom roku túto hodnotu nedosiahne.
3 0
STANOŠ STANOŠ

STANOŠ je offline (nepripojený) STANOŠ

SHR
Prosim o radu .

Prvikrát idem dovážať tovar z eu , pre tovar si idem sám svojim firemným autom , aké doklady musím mať pri sebe počas prepravy?( Faktura alebo stačí dodací list , alebo CMR )

Ďakujem
0 0
bejuska4 bejuska4

bejuska4 je offline (nepripojený) bejuska4

Dobry den, prosim o radu ohladom samozdanenia. Kupili sme tovar od svajciarskej firmy, ktora ma registraciu DPH v nemecku. Tovar posielali z Polska. Preprava tovaru vsak neskoncila u nas na Slovensku, ale v Cechach, kde sme dali tovar do servisu kvoli upravam. Faktura bola vystavena v 9/2011, tovar odoslany v 9/2011. do dnesneho dna je tovar v servise. po upravach poputuje k nam na SR. bolo by vsak neefektivne a nakladne prepravit tovar z polska na slovensku a nasledne zo slovenska do ciech do servisu. morim sa s tym uz strasne dlho, prestudovala som si vsetky prisluchajuce ustanovenia, ale neviem si poradit, kedy tovar samozdanit? Pomozete prosim?
0 0
bejuska4 bejuska4

bejuska4 je offline (nepripojený) bejuska4

Prosím, pomôže niekto? ďakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Že by šlo o zušľachťovací styk ? Neviem .......
0 0
dufulus dufulus

dufulus je offline (nepripojený) dufulus

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
prosím Vás poraďáci, ako to vlastne je, keď som prijal z maďarska tovar od neplatiteľa DPH? musím aj tento samozdaniť a uviesť v daňovom priznaní alebo ako?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

dufulus Pozri príspevok
prosím Vás poraďáci, ako to vlastne je, keď som prijal z maďarska tovar od neplatiteľa DPH? musím aj tento samozdaniť a uviesť v daňovom priznaní alebo ako?
Nie je to intrakomunitárne dodanie tovaru, nesamozdaňuje sa, ak nie je platiteľ, alebo osoba identifikovaná pre DPH.

§11
(2) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je predmetom dane, ak

a) nadobúdateľom je zdaniteľná osoba konajúca v postavení zdaniteľnej osoby,právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, alebo zahraničná osoba, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, a
b) dodávateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, ktorá dodala tovar za protihodnotu, okrem dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet a okrem dodania tovaru formou zásielkového predaja.
Naposledy upravil Tamila : 25.11.11 at 13:34 Dôvod: doplnenie
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

dufulus Pozri príspevok
prosím Vás poraďáci, ako to vlastne je, keď som prijal z maďarska tovar od neplatiteľa DPH? musím aj tento samozdaniť a uviesť v daňovom priznaní alebo ako?
To že je neplatiteľ znamená takisto že nie je ani osobou identifikovanou pre daň?
0 0
dufulus dufulus

dufulus je offline (nepripojený) dufulus

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
no takže nenašiel som v žiadnom doklade že by bol platiteľ DPH a ani že by bol osobou identifikovanou pre DPH,
takže nejde o intrakomunitárne dodanie, žiadne samozdanenie, žiadna DPH ak uvažujem správne.
Ďakujem
0 0
ninuška ninuška

ninuška je offline (nepripojený) ninuška

Prosím Vás o radu,
SZČO, plátca dph nakúpil v EÚ tovar, ktorý použil na propagáciu. Fa je vystavená bez dph v 12/2010, uhradená v 1/2011.
Tovar bol k dispozícii v 12/2010.
- z hľadiska dph - musí SZČO podať DDP za 4Q2010, v ktorom si uplatní odpočet dph a súčasne aj daň odvedie?
/výsledok bude 0/
- z hľadiska dane z príjmu - nemusí meniť dp za 2010? fa je uhradená v 1/2011 - pôjde do výdavkov roku 2011
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať