Zavrieť

Porady

Exekúcia zrážkami zo mzdy v r.2009

Prosím o radu. Neviem ako postupovať, nikdy som nemala taký prípad a nerada by som sa dopustila chyby. Študovala som si príspevky v tejto oblasti, ale neviem či sú aktuálne.
Na zamestnanca prišiel príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy (z jednej tretiny). Zamestnanec má mzdu
295,50€, nemá manželku ani deti.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Vypočítaš čistú mzdu : mzda -poistné - daň
    Odpočítaš sumu na povinného, v súčasnosti 107,35, zaokrúhliš na €c na sumu deliteľnú 3, z toho 1 tretinu pošleš na účet uvedený v ex.príkaze. Niekde je tu aj excelovská tabuľka na výpočet v r.2009, pohľadaj.

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Aj ja mám exekučný príkaz a poprosím odsúhlaste mi sumy v €:
    Výška ŽM 5 390,- Sk = 178,92 €
    60% ŽM 3 234,- Sk = 107,35 €
    25% ŽM 1 347,- Sk = 44,72 €

    Ešte sa chcem opýtať: zaratáva sa do čistej mzdy aj daňový bonus?

    Neviem totiž či to mám prepočítať všetky sumy v Sk na € alebo mám pri percentuárlnom výpočte podielu vychádzať z eurovej sumy alebo z korunovej a tak zaokrúhliť a neviem ani či nahor alebo matematicky alebo nadol. Poraďte mi prosím. Ďakujem
    Naposledy upravil margaretka71 : 05.02.09 at 09:13

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Veľmi pekne ďakujem. A ešte ten bonus sa počíta do čistej mzdy alebo nie? Myslím si, že áno. Mám pravdu?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Podľa mňa daňový bonus sa nezapočíta do čistého príjmu.
    "§ 69 Exek. por. (zák. 233/1995)

    (1) Zrážky sa vykonávajú z čistej mzdy povinného, ktorá sa vypočíta tak, že od mzdy sa odpočíta preddavok na daň alebo daň z príjmov fyzických osôb a poistné na zdravotné poistenie, poistné na sociálne poistenie, príspevok na starobné dôchodkové sporenie a poistné na sociálne zabezpečenie 8a).

    (2) Do čistej mzdy sa započítavajú aj čisté odmeny za vedľajšiu činnosť, náborový príspevok a hodnota naturálií. Nezapočítavajú sa však do nej prídavky na deti a sumy poskytované na náhradu nákladov spojených s pracovným výkonom, a to najmä pri pracovných cestách."
    Naposledy upravil Andyke : 05.02.09 at 10:26 Dôvod: doplnenie

    andykas je offline (nepripojený) andykas

    andykas
    margaretka71 Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem. A ešte ten bonus sa počíta do čistej mzdy alebo nie? Myslím si, že áno. Mám pravdu?

    Pokiaľ ja viem do čistej mzdy sa počíta aj daňový bonus, aj náhrada príjmu.

    ErikaOl je offline (nepripojený) ErikaOl

    ErikaOl
    Ahoj, chcem sa spýtať.
    Prišlo mi rozhodnutie zo soc. poisťovne na jedného nášho zamestnanca, že má povinnosť vrátiť neprávom poskytnuté sumy dôchodku v celk. sume ...
    Počítam to tiež ako exekúciu? A ako 1 tretinu?
    Ďakujem za odpoveď

    Exekúcia zrážkami zo mzdy v r.2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.