Zavrieť

Porady

Tlačivo

Prosím Vás, zabudla som podať tlačivo - výpis z daň. priznania za SZČO, kt. sa podáva do 30. 6. sociálke a zdravotnej poisťovni. Je z toho nejaký postih? Žiadny iný doklad sa k nemu neprikladá?
Ďakujem
Naposledy upravil Mickya : 07.07.04 at 09:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Neviem, či je za to nejaký postih, ale dovolím si tvrdiť, že na Sociálke majú dobrý bordel. Robím účtovníctvo pre SZČO. Ten doručil na Sociálku výpis ešte v marci, kde mu na kópiu potvrdili prevzatie. A minulý týždeň sa mu ozvali, že vôbec od neho neevidujú tento výpis. Takže chaos nad chaos.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Neprikladá sa k nemu žiaden iný doklad. Pokutu môže podľa zákona Soc. poisťovňa uložiť, ale či to robí, neviem.

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    ja mám aspoň také skúsenosti, že som sa pozabudla a odovzdala som ajo 4 mesiace neskôr a chvalabohu nedali mi žiadny postihv(ale musím podotknúť, že ide o sociálku v Košiciach), neviem ako to je v iných mestách

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ďakujem vám, ste všetci zlatí. Ja som myslela, že už prídem o nervy a o žalúdok.

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Len kľud, lebo budete mať na staré kolená problémy so žlčníkom, vred na žalúdku a poprípade ešte aj helicobaktera ako ja!!! Toto sú všetko stresy účtovníkov-ekonómov a pritom každý povie, že má len pár faktúr?

    Milka je offline (nepripojený) Milka

    Milka
    Aňa, čo je to ten "helicobakter"? Ešte som to nepočula. Je to špecialne ochorenie účtovníkov?
    Naposledy upravil Milka : 17.07.04 at 13:16

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    nie, nie. To je normalna choroba. No "normálna", nič prijemné, je to bacil, myslím, že keď ho mala kamarátka, tak jej doktorka povedala, že ho má v tele každý, len nie u každého sa prejaví. Je to vnútorný bacil.
    Takže nič pre účtovníkov, a neprajte si ho mať, asi to nie je nič príjemné. Pekný deň.

    Monika je offline (nepripojený) Monika

    Monika
    "Helicobakter" je dosť nepríjemná choroba žalúdka. Prejavuje sa bolesťami žalúdka /dosť silnými/, vracaním a celkovou nevoľnosťou. Mala som na neho podozrenie, ale potom sa to našťastie nepotvrdilo. Vyšetrenie je tiež dosť "brutálne", najprv sa berie krv, ak je nález pozitívny berie sa priamo zo žalúdka vzorka žalúdočných štiav /robí sa to hadičkou cez pusu do žadúdka - nič príjemné/.
    Toto ochorenie sa vyskytuje hlavne u detí a ľudí, ktorí sa stravujú v školských a reštauračných zariadeniach. Prenáša sa jedlom a kvapôčkovou metódou, ale ako ma informomal lekár, najviac sa prejavuje medzi školopovinnými deťmi.
    Dúfam, že som vás veľmi nevystrašila, ale človek nikdy nievie, čo sa ne neho nalepí.
    Pekný deň.

    PS - Neskôr som sa dozvedela, že sa v lekárňach dajú kúpiť sety na zistenie helicobaktera, človek si ho môže urobiť aj doma z jednej kvapky krvy a nemusí podstúpiť toto nepríjemné vyšetrenie.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    myslím, že to nie je iba choroba žalúdka, lebo tá spomínaná kamarátka mala 22 rokov, keď mala "zlatého helicobactera" a mala ho v nosnej dutine. Takže určite existuje mnoho druhov tohto bacila...
    To len tak na okraj, ale poďme sa už venovať ozajstným témam, lebo už prechádzame do roviny lekárskej - v čom nemám prax.

    Pekný deň

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Milka, helicobakter je malý červíček s chvostíkom, túto chorobu má viac ako 60% populácie. Ja sa trápim vyše 25 rokov. Stále som si myslela, že žlčník, ale teraz som sa už odhodlala na celkové vyšetrenie. Najprv krv, moč, potom USG žlčníka, pečene, sleziny a pankreasu. A potom to "príjemnejšie vyšetrenie" hadičku do žalúdka. Toto som absolvovala už po druhý krát, takže som vedela čo ma čaká. A takto sa mi potvrdil helicobakter. Posledné 3 mesiace som každý týždeň tak zvracala a hnačkovala, že mi bolo zle už aj z kuraciny aj z morčasieho mäsa. Tejto chorobe sa ináč hovorí "choroba špinavých rúk". Manžel so synom sa smiali, že už keď si niekto viac umýva ruky ako ja, tak potom... Lieči sa to trojkombináciou antibiotík. Ale mne to akosi nepomáha. Ale stres tomu ešte napomáha. Takže holky, nestresovať sa!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.