Zavrieť

Porady

Sirotský dôchodok+sociálne dávky

Prajem príjemný deň.Znovu vás prosím o radu!
Na syna Adriana poberám už 10 rokov sirotský dôchodok(mal 6 rokov, ked môj bývalý manžel zomrel pri dopravnej nehode)teraz má 16 rokov a je študentom marketingu.Pretože som nezamestnaná,poberám sociálne dávky.No,sirotský dôchodok mi rátajú spolu zo sociálnymi dávkami(do životného minima).
Milí poradáci.Chcem sa vás opýtat,či mi môžu sirotský rátat do životného minima,kedže tento sirotský je vlastne na môjho syna?To aj ja mám žit z jeho sirotského dôchodku????Ved to sú vlastne peniaze naňho,ja mu z toho platím štúdium,cestovné,kapesné....Stále mi to dáko ,,nepasuje,,!Prosím,ak niekto viete-vysvetlite-poradte!!!
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    No ak chcú vyrátať životné minimum pre vás oboch a nie len na teba (čo myslím, že aj robia) tak áno, do príjmu aj sirotský dôchodok syna

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Socialne davky poberas nielen na seba ale aj na syna. A tiez su to peniaze urcene na jeho stravu, ubytovanie, skolu a pod.

    Stat ma definovanu hornu hranicu minimalnych prijmov, preco by mal este navyse vyplacat sirotsky dochodok?

    Je to krute a je to velmi malo penazi, ale taka je realita - poberat socialne davky je /aspon pre mna/ nudzove riesenie na minimalny cas, pokial nevyriesim svoju situaciu.

    OKAA je offline (nepripojený) OKAA

    žena OKAA
    [quote=ivka70;940727]

    Stat ma definovanu hornu hranicu minimalnych prijmov, preco by mal este navyse vyplacat sirotsky dochodok?


    Ale,ja nepoberám sirotský dochodok zo SR ale z CˇR.
    Alebo to je jedno,či zo slovenska alebo z čiech???

    Sirotský dôchodok+sociálne dávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.