Zavrieť

Porady

Odvody po novom

Vie mi niekto povedat ako sa zmenia odvody od 1.? Budu musiet uz platit aj dobrovolne nezamestnany a v akej vyske? diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    nijako vsetko po starom... 1 x sa ti zmenia za jul.. t.j. ktore platiš do 8.8.2005,.. vychadza sa z tvojho danoveho priznania za rok 2004., ani percenta ani prerozdelenie sa nemení... LEN NOVINARI ROBIA BU BU BU... zmena ohladom minimalnych odvodov bude pravdepodobne az v oktobri (plati sa do 8.11.2005) ak sa zmeni minimalna mzda...

    majenka21 je offline (nepripojený) majenka21

    majenka21
    a za jul sa ako zmenia? a co dobrovolne nezamest.? plati za nich zdrav. nadalej stat ci sami?

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    je tu tema ohladom zdravot poistenia kde je to pekne rozobrate...
    zakon o zdrav.poistení.
    zaciatok reklamy- odporucam sa riadit , podrobne precitat hlavne prispevky p. Mihala ktorý o tom vydal aj knihu - koniec reklamy

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Skus si prejst tuto cast http://www.porada.sk/showthread.php?t=2077Po novom si uz dobrovolne nezamestnanni budu platit zdravotne sami.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak byde prijatá novela zákona o zdr.poistení, dobrovoľne nezamestnaní budú platiť od 1.9.2005 (teda prvýkrát najneskôr do 8.10.2005 za september 2005) sumu 575 Sk mesačne na zdravotné poistenie.

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    Mohol by mi prosím niekto poradiť odkedy bude zmenené zdravotné poistenie odvod z 10 a 4% na 5 a 2%? Pretože na VŠZP zatiaľ nemajú žiadnu zmenu.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Na 5 a 2 % odvod do ZP zmenený nebude. Takýto odvod platia zamestnanci so zdravotným postihnutím.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Ľudkovia,podávate za SZČO výkaz o preddavkoch na ZP mesačne?

    prikladám svoju skúsenosť: v Apolle mi povedali že musím ho podávať mesačne - v kolonke obdobie zadať daný mesiac od 01012005 do 31012005 .....za každý mesiac rovnaké údaje až do 6/2005 z výpisu DP za 2003 a potom zmena od 7/2005 znova 12 rovnakých z výpisu DP za 2004 až po vyúčtovanie v roku 6/2006. vo VŠZP chceli iba jedno pri zmene na nový odvod..., v Spoločnej tiež len jedno...

    nejako to tu na PORADE nemôžem nájsť - tak omluva, ak sa o tom hovorilo, ak niekto viete, prosím pripnite mi link...

    dííííííííííík
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ja som sa bol prave informovat v apolle na to co s tlacivom ohladom preddavkou na zdravotne poistenie a tam mi povedali ze take nic nemaju ze to zatial netreba podavat a ze staci len raz podat tlacivo vypis z danoveho priznania ktore uz samozrejme malo byt podane...tak ta varianta ze kazdy mesiac sa mi moc nepozdava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.