Zavrieť

Porady

aky kotol na tuhe palivo?

Prosim Vas aky by bol vhodny kotol na tuhe palivo do dvojpodlazneho domceka s rozmermy 5x14m z materialu tehla porotherm + 10cm polystyren strecha zateplena 20cm isover
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    Mam dom cca 12*14 + podkrovie.
    Mam liatinovu Viadrusku asi 5 čl (dlžka polena cca35cm)
    Večer o 22.00 naložim a idem spať rano o 7.00 vstanem naložim a je to.
    Rozkurujem raz za sezonu vačšinou nevydochne.
    Cez deň na jedno nyloženie vydrži cca 4-5 hodin, v noci iba tleje ale stači to na udržanie teploty. Mam k tomu pripojený 200l bojler.

    yanko1 je offline (nepripojený) yanko1

    yanko1
    To by nikto neporadite?okrem samuelovica Podla mna bude stacit uplne 15 kw. alebo sa mylim.

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    vykon zaleži od vyk. priestoru atd. mne by bola stačila tiež menšia pec, ale takto prepilim metrovinu na 2 rezy , napraskam to dnu a aj v noci mam pokoj, nechcelo by sa mi v noci stavať a isť priložiť do pece. Prakticky bežím bez vydochnutia a v noci spím.

    Metadon je offline (nepripojený) Metadon

    som jednoduchy clovek s mnoha napadmi a osobnym postojom na veci ...viac Metadon
    Dobry den,,tak aku tu citam tak jednoznacne by som investoval do Pyrolytickeho kotla,,cize kotla so sekundarnym horenim drevoplynu,,je to moderny sposob spalovania dreva,,,prikladanie po cca 12 tich hodinach.tieto kotle su v sucastnosti plne digitalne riadene,aby dochazalo ku co najvyssej ucinosti spalovania dreva,,podmienka je mat dobre vysusene drevo..min 2 roky ,optimalne 3 roky,,odporucam znacku Vigas ,ja mam 25 kW.

    Kirby7 je offline (nepripojený) Kirby7

    štátny zamestnanec Kirby7
    do klasickej pece dáš drevo /znesie aj nejakú vlhkosť, ale výhrevnosť ide tým pádom dolu/, uhlie, drevené brikety. Do drevoplynovej len SUCHÉ drevo. V prvom rade by som si na miesto zavolal kurenára a po rozhovore ti najlepšie poradí aj vzhľadom na celkovú konštrukciu vykurovacieho systému /počet radiátorov, atď./ Inak vo všeobecnosti neoplatí sa dávať príliš silnú pec /predimenzovanú/, nakoľko za chvíľu máš teplotu na 90 a potom to "zadusíš", čím pec začína "dechtovať". A decht rozleptáva pomaly ale isto články na peci... a skracuje sa rapídne životnosť. viem, o čom hovorím

    ktcc je offline (nepripojený) ktcc

    ktcc
    KTO PORADI S KOTLOM NA TUHE PALIVO KOSICE OKOLIE MAM ASI 105 STORAKOU STARI VALKOVY DOMCEK

    aky kotol na tuhe palivo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.