Zavrieť

Porady

Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
To je toto:

Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (tlač 947) - druhé čítanie. Hlasovanie o pozmeňujúcich návrhoch zo spoločnej správy výborov - body 1 - 4. - Schválené.
Spoločnú správu si otvorte tu:

http://www.nrsr.sk/Page.aspx?sid=zak...obia=4&CPT=947
Ľudkovia, tak to som normálne v šoku... už 5x to prepočítavam, neviem aké máte skúsenosti ostatní, ale nemám ani jedinú FO ktorá má príjem nad 5 miliónov (sk) veď to môžme všetky JÚ zabaliť
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

..moji majú zamestnancov, be-be
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Muška Pozri príspevok
..moji majú zamestnancov, be-be
gratulujém - aj mne pár ostane, ale ja som len v šoku z tej logiky !!!! - to všetci igelitkári jednoducho zaklopú a budú chcieť "šak mi spravte priznanie, účtovať nemusíte" ... tak najlepšie pomaly zadarmo a na poslednú chvíľu....veru by som do tej kategórie chcela patriť, za podmienky že som tesne pod limitom....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

sway Pozri príspevok
gratulujém - aj mne pár ostane, ale ja som len v šoku z tej logiky !!!! - to všetci igelitkári jednoducho zaklopú a budú chcieť "šak mi spravte priznanie, účtovať nemusíte" ... tak najlepšie pomaly zadarmo a na poslednú chvíľu....veru by som do tej kategórie chcela patriť, za podmienky že som tesne pod limitom....
ja nerozumiem, prečo by si mala mať nižšiu cenu !!!
Aký v tom bude rozdiel? Snáď len sa nemusíš držať postupov účtovania v JÚ, ale principiálne v tom rozdiel určite nebude.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Každý nadávame na niečo iné..., nechcite ma vidieť, ako ma potešil ten NE-posun termínu na DP (a hlavne na zaplatenie nedoplatkov).
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jozef Mihál Pozri príspevok
Každý nadávame na niečo iné..., nechcite ma vidieť, ako ma potešil ten NE-posun termínu na DP (a hlavne na zaplatenie nedoplatkov).
No mňa z toho chytila riadna migréna. Fuj, ale riadna.


... ale nič nám nepomôže takže.... radím rýchlosť 6
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

sway Pozri príspevok
gratulujém - aj mne pár ostane, ale ja som len v šoku z tej logiky !!!! - to všetci igelitkári jednoducho zaklopú a budú chcieť "šak mi spravte priznanie, účtovať nemusíte" ... tak najlepšie pomaly zadarmo a na poslednú chvíľu....veru by som do tej kategórie chcela patriť, za podmienky že som tesne pod limitom....
Tak ja som tento rok všetkých igelitkárov "odmietla", jedine paušálne výdavky som si nechala....a tešila som sa ako budem ešte aj kvetinky "riadnym" klientom maľovať na VPD.
Nuž, človek mieni a DU mení . ....a tak sa mi ozvala kontrola z DU na marec
A takto prišli klienti o kvetinky
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál Pozri príspevok
Každý nadávame na niečo iné..., nechcite ma vidieť, ako ma potešil ten NE-posun termínu na DP (a hlavne na zaplatenie nedoplatkov).
principiálne už nenadávam na nič /len pridám turbo v noci/ a rozmýšľam, čo vlastne teraz akože pomáha zmierniť následky krízy z týchto opatrení ?? - objektívne pár EUR z titulu zvýšenia NČ /pre SZČO až za rok / a čo ešte ???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Monika Kováčová Pozri príspevok
ja nerozumiem, prečo by si mala mať nižšiu cenu !!!
Aký v tom bude rozdiel? Snáď len sa nemusíš držať postupov účtovania v JÚ, ale principiálne v tom rozdiel určite nebude.
Z nášho pohľadu, ale z pohľadu klienta snáď nebude platiť za "účtovníctvo", ktoré nevedieš ....
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Mne ešte pred návrhom opatrení doniesla klientka doklady svojho manžela a povedala: Prosím nahodte to čo najskôr, pretože sa nám zdá, že vychádza vysoká daň.
Keď som to "nahodila" tak som zavolala a povedala: Nahodila som to, ako ste povedali, daň vychádza vysoká, ale preto že ja tie doklady iba nenahadzujem, ale aj rozúčtovávam a musím ich kopu vyhodiť, čo považujete za náklad OZD a ja ich musím zaradiť iba do výdavkov NZD a musím rozmýšľať, vlani som upozornila, aby si v práci nahlásil, že si neuplatňuje odpoč. položku, aby nedoplácal vysokú daň /pretože ako ZČ má veľké príjmy/a bola som spokojná.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

evina Pozri príspevok
Z nášho pohľadu, ale z pohľadu klienta snáď nebude platiť za "účtovníctvo", ktoré nevedieš ....
Podľa mňa je to také "jednoduchšie" jednoduché účtovníctvo. DPH neberiem do úvahy. Daňové výdavky bude nutné členiť aspoň na: odvody (aby nebol guláš pri RZZP), nákup majetku (majetok sa musí evidovať aj podľa tohto), pohľadávky a záväzky, ak ja nevystavujem Fa, musím aspoň evidovať, ( + úvery, leasingy apod....) Čo netreba robiť je inventarizácia - tú si aj tak klient robí sám a nevyplňujem výkazy - čo až taká robota nie je, keďže mám všetko v softe. V množstve práce medzi jednoduchým a "jednoduchším účtovníctvom" až taký veľký rozdiel nevidím, dokonca si myslím, že keby som to neevidovala v programe na JÚ je to pracnejšie. Čo je ale výhoda, nezaujímajú ma postupy a zákon o účtovníctve. (menej pokút). Pre mňa - za ich nedodržanie.
Naposledy upravil JankaO : 17.02.09 at 18:38
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JankaO Pozri príspevok
Podľa mňa je to také "jednoduchšie" jednoduché účtovníctvo. DPH neberiem do úvahy. Daňové výdavky bude nutné členiť aspoň na: odvody (aby nebol guláš pri RZZP), nákup majetku (majetok sa musí evidovať aj podľa tohto), pohľadávky a záväzky, ak ja nevystavujem Fa, musím aspoň evidovať, ( + úvery, leasingy apod....) Čo netreba robiť je inventarizácia - tú si aj tak klient robí sám a nevyplňujem výkazy - čo až taká robota nie je, keďže mám všetko v softe. V množstve práce medzi jednoduchým a "jednoduchším účtovníctvom" až taký veľký rozdiel nevidím, dokonca si myslím, že keby som to neevidovala v programe na JÚ je to pracnejšie. Čo je ale výhoda, nezaujímajú ma postupy a zákon o účtovníctve. (menej pokút).
Áno, opakujem podľa Teba , mňa , nás a pod. Teraz je problém vysvetliť množstve klientov, že JÚ sa nevolá JÚ preto lebo sa jednoducho "nahadzuje" do PC. Teraz budeš "jednoducho" nahadzovať evidenciu a myslím, že neveríš tomu, že klient bude mať pocit, že to má byť za tú istú cenu.... A veľmi "jednoducho" sa taká evidencia bude nahadzovať napríklad v malom obchode , kde je x-sto polžiek predaja.... Ale uznávam - dobre sa to počúva, ako sa "zjednoduší" a "zlacnie" život podnikateľom.....

Zľacčí sa nám aj život nevedením knihy jázd /mne objektívne áno/, ale ruku na srdce, koľkí to budú robiť, ak si preto nebudú môcť priznať 20% výdavkov na PHM??
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Menej pokút ? Viacej pokút bude !
Čo robí štát preto, aby bolo menej pokút? Vlastne , prečo by to robili, že ?
Vedenie účtovníctva - voľná živnosť . Však to nie je nič iné, iba vytvorenie podmienok, aby bolo za čo pokuty dávať. Pozri sa okolo seba, kto všetko dnes robí túto činnosť ! Účtovníkov ako v Indii bohov, ale tá kvalita !?

A "poloúčtovníctvo" čo vymysleli? Ja som náhodou už také videla. Jedna pani čo robí v Tescu za pokladňou a privyrába si účtovníctvom tak robí JÚ roky. Dvojhárok, sem-tam zvislá čiara a záhlavie: dátum, príjem , výdaj. To keby som nevidela, neuverím . Nejaké ovplyvňujúce a neovplyvňujúce jej nič moc nehovoria. A takto to budú robiť aj oduševnelí podnikatelia pod hranicou limitu. Budú si to nejako spisovať do stĺpčekov a kontrolóri sa potom môžu najprv za bruchá chytať od smiechu a potom si ich mastiť pri písaní konečnej sumy v protokole o kontrole .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
evina, to "zjednosuší" sa mi páčilo viac- pripomína mi to,že mnohým účtovníkom vysuší peňaženky.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
evina, to "zjednosuší" sa mi páčilo viac- pripomína mi to,že mnohým účtovníkom vysuší peňaženky.
Tiež ma napadlo , ale opravila som. Ja vždy hovorím, že človek, ak sa pomýli, pravdu povie
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Johanka Pozri príspevok
Menej pokút ? Viacej pokút bude !
Čo robí štát preto, aby bolo menej pokút? Vlastne , prečo by to robili, že ?
Vedenie účtovníctva - voľná živnosť . Však to nie je nič iné, iba vytvorenie podmienok, aby bolo za čo pokuty dávať. Pozri sa okolo seba, kto všetko dnes robí túto činnosť ! Účtovníkov ako v Indii bohov, ale tá kvalita !?

A "poloúčtovníctvo" čo vymysleli? Ja som náhodou už také videla. Jedna pani čo robí v Tescu za pokladňou a privyrába si účtovníctvom tak robí JÚ roky. Dvojhárok, sem-tam zvislá čiara a záhlavie: dátum, príjem , výdaj. To keby som nevidela, neuverím . Nejaké ovplyvňujúce a neovplyvňujúce jej nič moc nehovoria. A takto to budú robiť aj oduševnelí podnikatelia pod hranicou limitu. Budú si to nejako spisovať do stĺpčekov a kontrolóri sa potom môžu najprv za bruchá chytať od smiechu a potom si ich mastiť pri písaní konečnej sumy v protokole o kontrole .
A možno že tí štátni úradníci boli u nej na školení v poloúčtovníctve
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

evina Pozri príspevok
Teraz budeš "jednoducho" nahadzovať evidenciu a myslím, že neveríš tomu, že klient bude mať pocit, že to má byť za tú istú cenu....
V mojom prípade je to všetko o komunikácií, stálej klientele a dlhoročných vzťahoch. Klient je oboznámený presne za čo platí. Pri "full servise", poradenstvo nevynímajúc, to akože "uľahčenie" je len nepatrná čiastka, ktorá odbudne. Nejde o to, či verím, že klient bude očakávať nižšiu cenu. Dám ponuku a je na ňom.
(Rožok v obchode mi tiež nepredajú lacnejšie, len preto, že si myslím že by mali.)
Naposledy upravil JankaO : 17.02.09 at 18:44
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JankaO Pozri príspevok
V mojom prípade je to všetko o komunikácií, stálej klientele a dlhoročných vzťahoch. Klient je oboznámený presne za čo platí. Pri "full servise", poradenstvo nevynímajúc, to akože "úľahčenie" je len nepatrná čiastka, ktorá odbudne. Nejde o to, či verím, že klient bude očakávať nižšiu cenu. Dám ponuku a je na ňom.
(Rožok v obchode mi tiež nepredajú lacnejšie, len preto, že si myslím že by mali.)
Máš pravdu, netvrdím, že nie. Som však presvedčená, že u mnohých, ktorí robia JÚ problém nastane....a to finančný
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
evina Pozri príspevok
Zľacčí sa nám aj život nevedením knihy jázd /mne objektívne áno/, ale ruku na srdce, koľkí to budú robiť, ak si preto nebudú môcť priznať 20% výdavkov na PHM??
Ja si myslím, že na 80 % prejde drvivá väčšina z jednoduchého dôvodu, totiž na tých myslených 20 % si zoženie bločky a zbytočne sa nebudú zaťažovať vypisovaním knihy jázd. Samozrejme výnimky ostanú. A čo sa týka "zjednodušeného" účtovníctva, nevidím nejaké výrazné uľahčenie (alebo ako by som to nazval), je to skoro to isté , len zabalené inak. Ďalej, ak podnikateľ požiada banku o úver, a tá mu dá vypísať podrobne príjmy a výdavky, tak sa začne asi škriabať, pretože bude mať "len" evidenciu príjem a výdaj bez nejakého členenia.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekopo Pozri príspevok
Ja si myslím, že na 80 % prejde drvivá väčšina z jednoduchého dôvodu, totiž na tých myslených 20 % si zoženie bločky a zbytočne sa nebudú zaťažovať vypisovaním knihy jázd. Samozrejme výnimky ostanú. A čo sa týka "zjednodušeného" účtovníctva, nevidím nejaké výrazné uľahčenie (alebo ako by som to nazval), je to skoro to isté , len zabalené inak. Ďalej, ak podnikateľ požiada banku o úver, a tá mu dá vypísať podrobne príjmy a výdavky, tak sa začne asi škriabať, pretože bude mať "len" evidenciu príjem a výdaj bez nejakého členenia.
Máš pravdu, tie bločky som nedomyslela, ale to ešte podčiarkuje moju otázku: a aké opatrenia nám pomôžu zmierniť krízu, okrem pár EUR NČ?.
Áno každé zníženie administratívy a zbytočných oznamovacích povinností uľahčí život podnikateľovi, ale len v kríze-pýtam sa ?...
Budem stále zamestnávať a zamestnávať ľudí pri tomto odvodovom zaťažení???
Oddialenie platenia daní by im to určite uľahčilo pri posune DP. Tí, ktorí majú dostať späť preddavky, mali ich dostať do 40 dní od podania svojho DP a neboli by "škodní". Veľa z nich by aj tak možno podali do 30.4. napríklad....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať