Zavrieť

Porady

Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ZuzanaP Pozri príspevok
Tak má hold smolu... Som mu hovorila, aby mi doklady doniesol hneď v januári, ale keď niekto nepočúva, čo mu hovorím....
no vidíš, z tých mojich troch o tom vedela len jedna, na čo aj bola pripravená. Ostatní dvaja mi doniesli doklady vo februári. Len tak zbežne som to pri odovzdávaní prešla, či sa tam nenachádza nejaké to čudo účtovnícke, spočítala v kalkulačke vyfakturované sumu, a dala im otázku: Viete, že ste platcom DPH? Na čo oni zareagovali (svorne obaja, pritom nezávisle od seba) - jaaaa? Nieeee! aj s takým úsmevom, že či mi náhodou nešibe. Tak ja s mojím milým úsmevom naspäť - ale ano, ste. A na to oni - nie, nie, ja nie som platca DPH. A ja opäť - ale ano, teraz, keď ste mi to sem doniesli, ja som vám to spočítala, vypíšeme registráciu a už ste. No a už nemali ten ironický úsmev na tvári, zato môj milý sa mi rozlieval po celej tvári, nebyť uší, tak aj dokola...

Jeden z týchto nešťastníkov to zobral dosť tragicky, ale zmieril sa s tým, druhý je s tým v celku v pohode. Smola je, že obaja pracujú v službách. Ale keď som im vysvetlila, že to ozaj stihli len tak tak, uznali, že niekto hore ich má naozaj rád...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Anja111 Pozri príspevok
..............
Štát zjednoduší život daňovníkom

03.03.2009 15:28 - BRATISLAVA

Podľa tejto novely sa s účinnosťou od 1. apríla skracuje lehota na vrátenie nadmerných odpočtov platiteľom DPH zo 60 na 30 dní. ............. Zdroj: SITA
S tým vrátením NO to asi nebude také jednoduché:

20. apríla 2009
Pre kratšiu lehotu vrátenia DPH je potrebné splniť podmienky

Daňovníci si môžu uplatniť skrátenú 30-dňovú lehotu na vrátenie nadmerného odpočtu dane z pridanej hodnoty (DPH) iba pri splnení zákonných podmienok. Upozorňuje na to Daňové riaditeľstvo (DR) ...

BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) - Daňovníci si môžu uplatniť skrátenú 30-dňovú lehotu na vrátenie nadmerného odpočtu dane z pridanej hodnoty (DPH) iba pri splnení zákonných podmienok. Upozorňuje na to Daňové riaditeľstvo (DR) SR, podľa ktorého má daňovník od začiatku apríla nárok na vrátenie nadmerného odpočtu do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom mu nadmerný odpočet vznikol, po splnení troch podmienok. Jeho zdaňovacím obdobím musí byť kalendárny mesiac, rovnako musí byť platiteľom dane najmenej 12 mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol a nesmie mať ani daňové a colné nedoplatky či nedoplatky na povinných odvodoch. "Políčko, ktoré v daňovom priznaní majú zaškrtnúť platitelia, uplatňujúci si skoršie vrátenie, si môžu zaškrtnúť len tí, ktorí skutočne spĺňajú zákonom stanovené podmienky," uvádza hovorca DR SR Miroslav Dobák.




Daňové úrady budú podľa Dobáka v ďalšom období plnenie podmienok na vrátenie nadmerného odpočtu DPH dôsledne sledovať. "Za tým účelom budú spolupracovať aj s colnými orgánmi, Sociálnou poisťovňou aj všetkými zdravotnými poisťovňami. Ak si platiteľ, ktorý nespĺňa podmienky na skoršie vrátenie nadmerného odpočtu cestou podaného daňového priznania takéto vrátenie uplatní, bude mu vyrubený sankčný úrok," upozorňuje Dobák. Skrátenie lehoty pre vrátenie nadmerných odpočtov DPH schválila vláda a následne aj parlament ako jedno z protikrízových opatrení, ktoré majú podnikateľom pomôcť prekonať dôsledky hospodárskej krízy.

Zdroj: SITA
http://www.24hod.sk/clanok-75639-Pre...podmienky.html
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak som dnes počula, že údajne ueropska komisia (?) ustúpila a hranica na platenie DPH sa posúva na 50.000 €. Vraj by to mali stihnút od júla?


Ale teda skutočne patrí zatiaľ medzi JPP
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dáša_ Pozri príspevok
Tak som dnes počula, že údajne ueropska komisia (?) ustúpila a hranica na platenie DPH sa posúva na 50.000 €. Vraj by to mali stihnút od júla?


Ale teda skutočne patrí zatiaľ medzi JPP

http://www.etrend.sk/podnikanie/ucto...it/165356.html
zdroj: Trend
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

chudáci tí, ktorí už museli registrovať - môže ich aj poraziť - dodržať 12 mes. budú musieť, ak na to nebudú myslieť v novele
0 0
Gaba30 Gaba30

Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac
Marianna01 Pozri príspevok
chudáci tí, ktorí už museli registrovať - môže ich aj poraziť - dodržať 12 mes. budú musieť, ak na to nebudú myslieť v novele
Tak ja mám takého jedného, ktorý obrat prekročil len o chlp. Teraz za mnou chodí a pýta sa, kedy registráciu zruším. Nechápe, prečo musí byť platca, keď hranicu zdvihli. Ale naša vláda vie "najlepšie" ako urobiť prechodné ustanovenia. Mňa tak obišla novela zákona o sociálnom poistení. Nemám ani rodičovský príspevok, ani príspevok na 3. dieťa. Môžem chodiť do práce a drieť na nich a čo zvýši dám možno aj mojim deťom. Nikdy som tak nenadávala ako nadávam teraz na "xxx".
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Už si videla tú "zdvihnutú" hranicu v zbierke zákonov?
Kým to nebolo publikované, platí hranica 35000 €.
Ak nebude v prechodných ustanoveniach zmienka o podobných, ako je tvoj klient, tak platí, že požiadať o zrušenie môže až po roku.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Rozalka Pozri príspevok
Už si videla tú "zdvihnutú" hranicu v zbierke zákonov?
Kým to nebolo publikované, platí hranica 35000 €.
Ak nebude v prechodných ustanoveniach zmienka o podobných, ako je tvoj klient, tak platí, že požiadať o zrušenie môže až po roku.
Tento týždeň som bola na školení, zameranom síce na daň z príjmov PO, ale spomínala sa aj novela zákona o DPH, podľa ktorej sa zvyšuje hranica pre povinnú registráciu platcu DPH a podľa prechodných ustanovení tí, ktorí sa museli v priebehu týchto mesiacov povinne registrovať, kým platila nižšia hranica, budú môcť registráciu zrušiť hneď.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja sa tomu nebránim, len som zdôraznila, kým nie je nejaká novela uverejnená v Zbierke zákonov, neplatí.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Národná rada schválila, no zatiaľ nebolo podpísané prezidentom. Pre záujemcov prikladám schválené znenie (Čl. III)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Rozalka Pozri príspevok
Národná rada schválila, no zatiaľ nebolo podpísané prezidentom. Pre záujemcov prikladám schválené znenie (Čl. III)
márne dumám, prečo tu máme niečo o majetku obci. Ešte šťastie, že si upozornila na článok III.
Sú to iní vtipkári, zjavne hráme hru:"Hľadaj, do ktorého zákona sa nám podarilo skryť dôležité informácie"
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
... lebo by sa v normálnom legislatívnom konaní nestihlo, tak to "šuchli" do takejto novely...
Máš pravdu, vôbec ale vôbec to spolu nesúvisí, sú to vtipkári, chcú nás držať v pohotovosti
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Národná rada schválila, no zatiaľ nebolo podpísané prezidentom. Pre záujemcov prikladám schválené znenie (Čl. III)
Ešte dobre, že ťa máme Rozalka!
Mnohých by nás ani nenapadlo čítať ďalej, keď na začiatku je uvedený zákon, ktorý sa nás netýka.

Marianna01 Pozri príspevok
chudáci tí, ktorí už museli registrovať - môže ich aj poraziť - dodržať 12 mes. budú musieť, ak na to nebudú myslieť v novele
A je to tu! Ak prezident podpíše... a prečo by nepodpísal... veď ide len o malých podnikateľoch...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nebudú ... záleží od toho, či by sa museli registrovať predtým. Nová hranica pre registráciu je takmer (po prepočte) 1,5 mil. Sk.

Treba prečítať prechodné ustanovenie, je aj tu: http://www.porada.sk/1038606-post34.html
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Pekný deň, prosím vie niekto poradiť?
SZČO, platca DPH do júna 2009 /požiadal o zrušenie platcu DPH, keďže nepresahuje požadovaný príjem/. Chce viesť zjednodušenú daň. evidenciu. Ako má postupovať?
Má normálne ukončiť účtovníctvo do konca II. kvartálu 2009 a potom začať viesť uvedenú evidenciu?
Podotýkam, že nemá žiadne pohľadávky ani záväzky, žiadne zásoby, vykoná objednané práce, tieto práce vyfakturuje a sú mu uhradené.
Ako to je potom pri daňovom priznaní? Berie sa hrubý príjem, ktorý za uvedené obdobie dosiahol, a z tohoto sa vypočíta daň, alebo sa berie príjem - výdaj = základ dane a z tohto sa vypočíta daň?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Kedy bol predmetný zákon publikovaný v Z.z.?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zuziana Pozri príspevok
Kedy bol predmetný zákon publikovaný v Z.z.?
no ja neviem, to o dph bolo strčené do zákona tuším o obecnom zriadení a zrovna ten zákon prezident nepodpísal. Tak mám pocit, že aj tá hranica sa asi neposunula.

Ale takto si dovolím sa vyjadrovať oba vďaka tomu, že sme v téme JPP
Naposledy upravil Dáša_ : 26.05.09 at 20:08
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dáša_ Pozri príspevok
márne dumám, prečo tu máme niečo o majetku obci. Ešte šťastie, že si upozornila na článok III.
Sú to iní vtipkári, zjavne hráme hru:"Hľadaj, do ktorého zákona sa nám podarilo skryť dôležité informácie"
Tak toto sa Ti teda podarilo pomenovať veľmi výstižne.
Škoda, že tu sa nedajú pridávať body.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zuziana Pozri príspevok
Kedy bol predmetný zákon publikovaný v Z.z.?
Zákony vrátené prezidentom SR
  • zákon z 29. apríla 2009, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Slovenskej národnej rady č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
http://www.porada.sk/1049326-post8.html
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ľudia, chcem sa spýtať: Dnes som stretla dvoch živnostníkov a obidvaja sa ma nezávisle na sebe pýtali čo je pravda na tom, že sa budú zvyšovať odvody do sociálnej poisťovne pre živnostníkov. Hovorí sa niečo také? Ja som nezaregistrovala nič. Že vraj to bolo v televízii, tak neviem. Čo je na tom?
Prosím, ak niekto niečo vie, zareagujte. Vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať