Zavrieť

Porady

Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Dáša_ Pozri príspevok
neviem, či odpovedám na to, čo sa pýtaš , ale ak klikneš na tej stranke úplne hore, tak tam sa ti ten návrh otvori ako dokument.
oceňujem bohužiaľ len takto
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáša_ Pozri príspevok
neviem, či odpovedám na to, čo sa pýtaš , ale ak klikneš na tej stranke úplne hore, tak tam sa ti ten návrh otvori ako dokument.
neviem, či sa to takto zobrazuje len mne, ale mám rôznofarebné zobrazenie slov, ktoré som zadala do google.
Mám asi nastavené nejaké obmedzenia v PC /kvoli nevyžiadanej pošte/, dokument mi neotvorí, chce ho uložiť v PC. Keď som ho dala uložiť, text je úplne rozhádzaný ...
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ahojte. Tak prvý deň po dovolenke v robote, neviem kde mi hlava stojí lebo však všetci zabudli, že mám nárok aj na oddych ( samozrejme kopec neprijatých hovorov a keď telefón nevydržal a odišla baterka tak kopec SMS-iek ešte že ma napadlo ho jednoducho nechať doma ).
Ale o inom som chcela. Prišiel dnes klient, že ide kúpiť auto a že si chce odpočítať DPH samozrejme, že sa jedná o sobné auto. Teraz neviem, niečo mi ušlo? , alebo je naozaj nejaká zmena. Hľadala som dobrú hodinku na Porade, ale nič som nenašla. Idem ešte pokukať, ale ak o tom niekto niečo viete, usmernite ma prosím.
0 0
nYcol nYcol

nYcol je offline (nepripojený) nYcol

Zita5 Pozri príspevok
Postup úpravy základu dane pri prechode
-
z evidencie podľa § 6 ods. 10 zákona na daňovú evidenciu a naopak:
usmernenie MF SR č. MF/011092/2009-72
-
zo sústavy podvojného účtovníctva na daňovú evidenciu a naopak:
usmernenie MF SR č. MF/011087/2009-721

P.S. Na postup máte odkaz v pripojenom linku .
Zdravim,
chcem sa spytat, neviete mi poradit ked som platcom DPH mozem viest zjednodusenu dan. evidenciu? samozrejme pre DPH si budem viest dalsiu evidensiu pre potreby priznania k DPH

dakujem za odpoved
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
nYcol Pozri príspevok
Zdravim,
chcem sa spytat, neviete mi poradit ked som platcom DPH mozem viest zjednodusenu dan. evidenciu? samozrejme pre DPH si budem viest dalsiu evidensiu pre potreby priznania k DPH

dakujem za odpoved
Výhodnosť zjednodušenej daňovej evidencie končí na hranici registrácie DPH/49 790 EUR/. Využiť ju však môžeš aj v prípade, že si plátca DPH pri dodržaní všetkých podmienok stanovených v zákone o DPH.
Naposledy upravil Danila : 21.10.09 at 18:09
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdravím, prosím JPP, že od marca bude v platnosti nový zákon pre chladiarov(čiže tých čo robia s klimatizáciami) a robiť budú môcť len tí, čo majú 3 ročnú prax. Manžel vlani dostal výučný list chladiara, máme s.r.o. -živnosť klimatizácie (konkrétne autoklimatizácie)a bojím sa, že bude problém, ak prax nemá. Viete o tomto niekto? Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, prosím JPP, že od marca bude v platnosti nový zákon pre chladiarov(čiže tých čo robia s klimatizáciami) a robiť budú môcť len tí, čo majú 3 ročnú prax. Manžel vlani dostal výučný list chladiara, máme s.r.o. -živnosť klimatizácie (konkrétne autoklimatizácie)a bojím sa, že bude problém, ak prax nemá. Viete o tomto niekto? Ďakujem
Nemôže to byť toto čo hladáš?

508/2009 Vyhláška Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s technickými zariadeniami tlakovými, zdvíhacími, elektrickými a plynovými a ktorou sa ustanovujú technické zariadenia, ktoré sa považujú za vyhradené technické zariadenia 148 KB

zdroj : http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...ext=508%2f2009
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

JM1968 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, vyzerá to tak, že je to ono....ešte tak pochopiť, čo vlastne zase chcú....
skús si pozrieť prechodné ustanovenia na konci. Býva zvykom, že to čo bolo platné pred platnosťou ostáva tak, ako bolo, zákon zvykne platiť na novo vydané osvedčenia. Ale nemusí to tak byť, treba to celé prečítať.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Dáša_ Pozri príspevok
skús si pozrieť prechodné ustanovenia na konci. Býva zvykom, že to čo bolo platné pred platnosťou ostáva tak, ako bolo, zákon zvykne platiť na novo vydané osvedčenia. Ale nemusí to tak byť, treba to celé prečítať.
Ešte raz vďaka, muž už kontaktoval zväz chladiarov, kým s nimi nebude hovoriť osobne ani nič nenapíšem, aby sa nikto nezľakol, že čo sa dozvedel...potom sa podelím.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Je pravda, že:
- dôchodca, ktorý má úspory úročené v niektorej bankovke a zisk vo forme úruku je zdanený, môže požiadať daňový úrad o vrátenie týchto peňazí?
- ak áno, čo potrebuje k tomu, aby mu boli peniaze vrátené?
- koľko rokov spätne môže si takto uplatniť?
Ďakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

stačí podať daňové priznanie.
Ak by si chcela podavať spätne, tak mam pocit, že to by boli dodatočné DP a tam je možnosť, že by sa to pokutovalo, tak sa to už zrejme moc neoplatí.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

tutiola Pozri príspevok
Je pravda, že:
- dôchodca, ktorý má úspory úročené v niektorej bankovke a zisk vo forme úruku je zdanený, môže požiadať daňový úrad o vrátenie týchto peňazí?
- ak áno, čo potrebuje k tomu, aby mu boli peniaze vrátené?
- koľko rokov spätne môže si takto uplatniť?
Ďakujem

vztahuje sa to aj na deti,

dochodcovia musia splnit este podmienku, ze nemaju prijem, ktory im ovplyvni ZD
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Ďakujem, ale aké doklady k tomu potrebujem?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tutiola Pozri príspevok
Ďakujem, ale aké doklady k tomu potrebujem?
Dnes mi zrovna volala jedna klientka, že ju vrátili z DU, chceli od nej potvrdenie o vyplatených úrokoch a zrazenej zrážkovej danei, ktoré má priložiť k DP. Ak ti banka nedá sumár za celý rok, stačí priložiť kopie výpisov
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Dnes mi zrovna volala jedna klientka, že ju vrátili z DU, chceli od nej potvrdenie o vyplatených úrokoch a zrazenej zrážkovej danei, ktoré má priložiť k DP. Ak ti banka nedá sumár za celý rok, stačí priložiť kopie výpisov
No neviem, ak máš úspory na vkladnej knižke, tak výpis nemáš žiaden. Predsa im neodnesiem prefotenú VK.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
tutiola Pozri príspevok
No neviem, ak máš úspory na vkladnej knižke, tak výpis nemáš žiaden. Predsa im neodnesiem prefotenú VK.
Banka Ti vydá na požiadanie potvrdenie o úrokoch a zrazenej dani.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Dáša_ Pozri príspevok
stačí podať daňové priznanie.
Ak by si chcela podavať spätne, tak mam pocit, že to by boli dodatočné DP a tam je možnosť, že by sa to pokutovalo, tak sa to už zrejme moc neoplatí.
Dá sa podať DDP a pokuta nebude, keďže nebola povinnosť, iba možnosť podať DP. Takže sa to oplatí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dogicka Pozri príspevok
Dá sa podať DDP a pokuta nebude, keďže nebola povinnosť, iba možnosť podať DP. Takže sa to oplatí.
nesúhlasím - z možnosti sa stane povinnosť a je to s pokutou, ak DP nebolo podané v termíne.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

veronikasad Pozri príspevok
nesúhlasím - z možnosti sa stane povinnosť a je to s pokutou, ak DP nebolo podané v termíne.
Ja nesúhlasím s tebou. Ak v predchádzajúcich rokoch nevznikla povinnosť podať DP a dôchodca len mal možnosť podať DP aby mu vrátili daň, môže tak urobiť aj spätne formou dodatočného DP a pokutovaný nebude. Viem o čom hovorím, už som takéto DDP robila, overovala som si to aj s metodičkou DRSR, naozaj pokuta nebola.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať