Zavrieť

Porady

Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
marina8 Pozri príspevok
a "igelitkari" nie su do 30.04?
nebudu 25.06 uz veselo dovolenkovat?
Nóóóóóó, počkajme si na upresnenie, kto všetko sa pri splnení podmienok, môže stať "igelitkou"
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
michelle84 Pozri príspevok
Keďže sme v téme JPP, tak môžem spomenúť, čo som počula ohľadom DPH - novely od 1. júla 2009, ale nie je to ešte schválené. Ja som počula iný názor na podporu kúpy áut. Že aj z osobných motorových vozidiel sa bude dať odpočítať DPH.
Práve ohľadom tohto mi volal klient. Že je to pravda a i osobáky budú spadať do odpočtu. Tak som sa dobre na tom pobavil..a čakám, kedy to prejde parlamentom. I keď v rámci fin. krízy možno ministerstvo dlhov vymyslí nejaké pikošky..
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Noo, ja ako maly podnikatel, ktory sa uz snazi uzivit /kedze som zivnostnik/ uz 16 rokov, tak len ako zelene cudo s velkymi ocami cumim, ako nam zase vsetci pomahaju, napr. jediny moj sen bolo, aby zrusili knihu jazd, to mi v krize mimoriadne pomoze , no a to, ze budem mat este jeden mesiac na to, aby som oddalovala spracovanie mojho uctovnictva, to ma uplne polozilo. Co uz, na mna je po tychto upravach kazda kriza kratka.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Treba vyhrat konkurz na výstavbu nejakého úseku diaľnice a ste za vodou.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Jozef Mihál Pozri príspevok
Treba vyhrat konkurz na výstavbu nejakého úseku diaľnice a ste za vodou.
To je jeden uhol pohľadu

Ale byť na veľmi veľmi dlho "vďačný" tým, čo mi to umožnili vyhrať, tak ďakujem, mne stačí ten malý biznis
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tetrisss Pozri príspevok
Noo, ja ako maly podnikatel, ktory sa uz snazi uzivit /kedze som zivnostnik/ uz 16 rokov, tak len ako zelene cudo s velkymi ocami cumim, ako nam zase vsetci pomahaju, napr. jediny moj sen bolo, aby zrusili knihu jazd, to mi v krize mimoriadne pomoze , no a to, ze budem mat este jeden mesiac na to, aby som oddalovala spracovanie mojho uctovnictva, to ma uplne polozilo. Co uz, na mna je po tychto upravach kazda kriza kratka.
Noo mne zrušenie knihy jázd pomôže mimoriadne i bez krízy....lebo je to môj krízový prípad
Takže minimálne podaktorí ušetria za pokutu za jej nevedenie
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
evina Pozri príspevok
Noo mne zrušenie knihy jázd pomôže mimoriadne i bez krízy....lebo je to môj krízový prípad
Takže minimálne podaktorí ušetria za pokutu za jej nevedenie

Tiež mám zopár klientov, ktorí si oddýchnu, že ju nebudú musieť robiť, ale napr. môj drahý povedal, že on si ju bude písať aj naďalej, lebo mu pomáha pri vyúčtovaní prác. Ale musím povedať, že si ju píše vzorne.... (pod mojim nátlakom mu ani nič iné neostalo).
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZuzanaP Pozri príspevok
píše vzorne.... (pod mojim nátlakom mu ani nič iné neostalo).

Zuzka nesmieš tak moc tlačiť, akcia plodí reakciu... Daj pozor
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
machinak Pozri príspevok
Práve ohľadom tohto mi volal klient. Že je to pravda a i osobáky budú spadať do odpočtu. Tak som sa dobre na tom pobavil..a čakám, kedy to prejde parlamentom. I keď v rámci fin. krízy možno ministerstvo dlhov vymyslí nejaké pikošky..
A mňa dnes zo slávnostnej nálady vytrhol kient, ktorý mi zahlásil: kolegovia SZČO si pozastavujú platby do poisťovní a Ty si ma neinformovala !!!!/ ten tón sa tu nedá napodobniť/ ,že nemusím platiť povinné odvody. Nemusím Vám hovoriť, že už išla poštou výpoveď zo zmluvy o spolupráci. a ostal asi takýto- neviem, lebo telefón som sklapla predčasne - bez zdvorilého pozdravu ako to bežne zvyknem robiť.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Manual Pozri príspevok

Zuzka nesmieš tak moc tlačiť, akcia plodí reakciu... Daj pozor
Dávam, ja tak opatrne...
A viete aký je rád, ak si môže isté veci skontrolovať práve podľa knihy jázd?
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Melnick Pozri príspevok
A mňa dnes zo slávnostnej nálady vytrhol kient, ktorý mi zahlásil: kolegovia SZČO si pozastavujú platby do poisťovní a Ty si ma neinformovala !!!!/ ten tón sa tu nedá napodobniť/ ,že nemusím platiť povinné odvody. Nemusím Vám hovoriť, že už išla poštou výpoveď zo zmluvy o spolupráci. a ostal asi takýto- neviem, lebo telefón som sklapla predčasne - bez zdvorilého pozdravu ako to bežne zvyknem robiť.


to kukam aj ja jak puk, ze si nas o nicom neinformovala
ale mas prepacene, nedavaj nam vypoved z porady
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Poslanec za Smer-SD a predseda finančného parlamentného výboru Jozef Burian v pléne pripustil, že koalícia v druhom čítaní zmení novelu o dani z príjmov tak, aby sa lehota na predloženie daňových priznaní predĺžila iba tým, ktorí o to požiadajú.
Odovzdanie daňového priznania až do 30. júna by si tak mohli odsunúť len firmy, ktoré o to požiadajú daňový úrad. Žiadosť môžu podávať aj v súčasnosti, no musí ju daňový úrad schváliť. Podľa Buriana schvaľovanie žiadosti by vypustili. "(Podanie žiadosti) by bolo automatickým predĺžením termínu do 30. júna," vyhlásil Burian s tým, že ústupkom by sa vyhli podozreniam, že vláda si chce opatrením odsunúť vyplácanie daňových preplatkov.
Poslanec za KDH Július Brocka kritizoval, že vláda chce meniť termíny na podávanie daňových priznaní. "Je to hovadina," hodnotil Brocka snahu vlády, aby fyzické osoby nemuseli podať daňové priznanie najneskôr do 31. marca, ale až do 30. apríla.
Rovnako sa mu nepozdáva, že posledný termín na podanie priznania sa má posunúť na koniec júna pre právnické osoby. Podľa Brocku opatrenie by vytrestalo poctivých, ktorí čakajú na vrátenie svojich preplatkov.
Jarmila Tkáčová z SDKÚ-DS tvrdí, že vláda očakáva, že na daniach vyberie menej peňazí, a preto chce odsunúť vracanie preplatkov na daniach. "To je absolútny holý nezmysel," reagoval Ľubomír Petrák zo Smeru-SD.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

to mam vazne zacat normalne robit
zas tu chripku nevylezim
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

marina8 Pozri príspevok
Poslanec za Smer-SD a predseda finančného parlamentného výboru Jozef Burian v pléne pripustil, že koalícia v druhom čítaní zmení novelu o dani z príjmov tak, aby sa lehota na predloženie daňových priznaní predĺžila iba tým, ktorí o to požiadajú.
Odovzdanie daňového priznania až do 30. júna by si tak mohli odsunúť len firmy, ktoré o to požiadajú daňový úrad. Žiadosť môžu podávať aj v súčasnosti, no musí ju daňový úrad schváliť. Podľa Buriana schvaľovanie žiadosti by vypustili. "(Podanie žiadosti) by bolo automatickým predĺžením termínu do 30. júna," vyhlásil Burian s tým, že ústupkom by sa vyhli podozreniam, že vláda si chce opatrením odsunúť vyplácanie daňových preplatkov.
Poslanec za KDH Július Brocka kritizoval, že vláda chce meniť termíny na podávanie daňových priznaní. "Je to hovadina," hodnotil Brocka snahu vlády, aby fyzické osoby nemuseli podať daňové priznanie najneskôr do 31. marca, ale až do 30. apríla.
Rovnako sa mu nepozdáva, že posledný termín na podanie priznania sa má posunúť na koniec júna pre právnické osoby. Podľa Brocku opatrenie by vytrestalo poctivých, ktorí čakajú na vrátenie svojich preplatkov.
Jarmila Tkáčová z SDKÚ-DS tvrdí, že vláda očakáva, že na daniach vyberie menej peňazí, a preto chce odsunúť vracanie preplatkov na daniach. "To je absolútny holý nezmysel," reagoval Ľubomír Petrák zo Smeru-SD.
A čo tak schváliť, že preplatky vrátia do napr. 30 - 40 dní od podania DP a žiadosti....

Je dosť trápne, ak vláda schváli takéto niečo a poslanci vládnych strán to začnú spochybňovať... Nie nadarmo sa hovorí dvakrát meraj a raz strihaj...
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

evina Pozri príspevok
A čo tak schváliť, že preplatky vrátia do napr. 30 - 40 dní od podania DP a žiadosti....

Je dosť trápne, ak vláda schváli takéto niečo a poslanci vládnych strán to začnú spochybňovať... Nie nadarmo sa hovorí dvakrát meraj a raz strihaj...

presne to som dnes povedala, co takto tam doplnit, ze preplatky na dani z P sa vracaju do 30 dni od podania DP bez ohladu na to kedy bude podane? teda ten co ich chce spat hned nech si ho poda do 15.02 ked to stiha a do konca marca nech ma peniaze na ucte a ten co " ma cas" si to poda do 30.06 a je po probleme
lenze to by ti hore museli mat v hlave aj daky mozog, nie iba papierik s napisom " mozog"
a mali by poverit jedneho s najvacsim papierikom v hlave, aby cely den sedel na www.porada.sk a to by zizali, ake dobre napady by tu nasli, ludia by ich volili kazde 4 roky
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Lenže oni argumentujú tým, že znížili dobu na vrátenie DPH zo 60 dní na 30 dní a o koľko peňazí vláda týmto krokom príde. Tak nech si každý na preplatky počká - toto som si vypočula v obedňajšom rádiožurnáli
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
marina8 Pozri príspevok
presne to som dnes povedala, co takto tam doplnit, ze preplatky na dani z P sa vracaju do 30 dni od podania DP bez ohladu na to kedy bude podane? teda ten co ich chce spat hned nech si ho poda do 15.02 ked to stiha a do konca marca nech ma peniaze na ucte a ten co " ma cas" si to poda do 30.06 a je po probleme
lenze to by ti hore museli mat v hlave aj daky mozog, nie iba papierik s napisom " mozog"
a mali by poverit jedneho s najvacsim papierikom v hlave, aby cely den sedel na www.porada.sk a to by zizali, ake dobre napady by tu nasli, ludia by ich volili kazde 4 roky
Zlatko a to Ty v čase veľkej svetovej krízy ,túžiš ešte po jednej kríze? - nedostatku toaletného papiera??
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

marina8 Pozri príspevok
a mali by poverit jedneho s najvacsim papierikom v hlave, aby cely den sedel na www.porada.sk a to by zizali, ake dobre napady by tu nasli, ludia by ich volili kazde 4 roky
Ale ked ja mám občas aj taký pocit, že týmto ľudom by sa v istých prípadoch mal zakázať vstup do diskusie, teda lepšie povedané čítanie
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No nič, vytriezvela som... už vidím ako to celé dopadne. Koniec prestávky, pracujem. Koniec marca sa blíži
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Monika Kováčová Pozri príspevok
No nič, vytriezvela som... už vidím ako to celé dopadne. Koniec prestávky, pracujem. Koniec marca sa blíži


monika a co keby sme im refakturovali frndzalicu, paralen a coldrex?
no, uz aj ja som zacala pracovat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať