Zavrieť

Porady

Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Monika Kováčová Pozri príspevok
No nič, vytriezvela som... už vidím ako to celé dopadne. Koniec prestávky, pracujem. Koniec marca sa blíži
za to, že sú nejakí poslanci proti neznamená, že návrh neprejde. Bola by to dobá irónia, ak iba v tomto jednom prípade by neprešlo to, čo vlastne schvália vláda /vládna strana hlavná/...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ani netušíte, ako ste svojimi negatívnymi názormi na posunutie termínov DP, napísanými tu na porada.sk, prispeli k tomu, že sa napokon termíny vôbec neposunú.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ani netušíte, ako ste svojimi negatívnymi názormi na posunutie termínov DP, napísanými tu na porada.sk, prispeli k tomu, že sa napokon termíny vôbec neposunú.
Jozef, to je už fakt? Nevšimla som si negatívne názory - okrem tých, ktorým sa nepáčilo vracanie prepaltkov, ale to je asi preto, že chceme niekedy riešiť ako budú veci ešte pred schválením.... Mňa by to osobne mrzelo.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja stále tvrdím, že to tu niekto "z nich" (nie som schizofrenik) číta. Aj tie vypracované otázky k dani z MV na drsr.sk sú kópie otázok z porady...
Kašlať na preplatky, preboha, toľko spolupatričnosti s krízou by podnikatelia mohli mať...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Monika Kováčová Pozri príspevok
Ja stále tvrdím, že to tu niekto "z nich" (nie som schizofrenik) číta. Aj tie vypracované otázky k dani z MV na drsr.sk sú kópie otázok z porady...
Kašlať na preplatky, preboha, toľko spolupatričnosti s krízou by podnikatelia mohli mať...
Ak číta, malo by to byť len v prospech - prax a teória....
Aj v tomto prípade by nemusela byť zrušená dobrá vec, ale teoreticky upravený aj prijateľne pre obe strany systém vracania preplatkov...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak jeden negativny nazor bol moj, ale nie pre samotny fakt predlzenia terminov, ale preto, ze v nadchadzajucom obdobi to nie je fakt, ktory by mi mohol pomoct zvysit obrat, alebo znizit naklady na moje podnikanie a jednoducho si myslim, ze su to len "Potemkinove" dediny, ktore nasu situaciu nevyriesia. Ja chapem, ze uctovnikom by trochu odlahlo v ich kaszdorocnom strese a celkom im, teda vam, to prajem, ale pokial my nebudeme mat komu predavat alebo ini vyrabat, tak ani uctovat nebude treba.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tetrisss Pozri príspevok
Tak jeden negativny nazor bol moj, ale nie pre samotny fakt predlzenia terminov, ale preto, ze v nadchadzajucom obdobi to nie je fakt, ktory by mi mohol pomoct zvysit obrat, alebo znizit naklady na moje podnikanie a jednoducho si myslim, ze su to len "Potemkinove" dediny, ktore nasu situaciu nevyriesia. Ja chapem, ze uctovnikom by trochu odlahlo v ich kaszdorocnom strese a celkom im, teda vam, to prajem, ale pokial my nebudeme mat komu predavat alebo ini vyrabat, tak ani uctovat nebude treba.
v krízovom balíčku nejde o zvýšenie obratu podnikateľom alebo zníženie nákladov... tieto veci vláda za žiadneho podnikateľa nevyrieši. Odklad daňového priznania vo vládnom návrhu bol z dôvodu zníženia administratívneho zaťaženia daňových subjektov... A keď budeš ako podnikateľka menej administratívne zaťažená, máš čas vytvárať obraty a rozmýšlať, kde zúžiť opasky. A aj na dane máš možnosť našetriť o 30 dní dlhšie.l
Naposledy upravil Monika Kováčová : 11.02.09 at 18:13 Dôvod: zúžiť nie znížiť opasky
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tetrisss Pozri príspevok
Tak jeden negativny nazor bol moj, ale nie pre samotny fakt predlzenia terminov, ale preto, ze v nadchadzajucom obdobi to nie je fakt, ktory by mi mohol pomoct zvysit obrat, alebo znizit naklady na moje podnikanie a jednoducho si myslim, ze su to len "Potemkinove" dediny, ktore nasu situaciu nevyriesia. Ja chapem, ze uctovnikom by trochu odlahlo v ich kaszdorocnom strese a celkom im, teda vam, to prajem, ale pokial my nebudeme mat komu predavat alebo ini vyrabat, tak ani uctovat nebude treba.
Určite niektorým živnostníkom ostanú o 30 dní dlhšie peniaze k dispozícii a PO o tri mesiace... osobne vidím v tom i také pozitívum, že konečne prišli na pretras i firmy, či už SZČO alebo PO....a uvažuje sa na zľahčení práce i pre nich, nielen pre zamestnancov stále ....a niekde sa začať musí...
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

evina Pozri príspevok
Jozef, to je už fakt? Nevšimla som si negatívne názory - okrem tých, ktorým sa nepáčilo vracanie prepaltkov, ale to je asi preto, že chceme niekedy riešiť ako budú veci ešte pred schválením.... Mňa by to osobne mrzelo.


ale aj to vracanie preplatkov sa im tu navrhlo ako maju urobit
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak vacsina podnikatelov ma uctovnikov a teda sa zalezitostami okolo danoveho priznania ani neaoberaju, tych 30 dni beriem, ze mozem otocit peniaze, ale pre samotne podnikanie to pre mna neznamena ziadnu podporu, ako nakoniec vzdy. Nesuhlasim s tym, ze su to opatrenia na preklenutie krizy.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tetrisss Pozri príspevok
Tak vacsina podnikatelov ma uctovnikov a teda sa zalezitostami okolo danoveho priznania ani neaoberaju, tych 30 dni beriem, ze mozem otocit peniaze, ale pre samotne podnikanie to pre mna neznamena ziadnu podporu, ako nakoniec vzdy. Nesuhlasim s tym, ze su to opatrenia na preklenutie krizy.
práveže väčšina podnikateľov nemá účtovníkov.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Netvrdím, že predĺženie lehoty je nevyhnutné, ale možnosť by tu rozhodne byť mala a to väčšia ako doteraz. Skúsenosť odvlani. Podaná žiadosť o predĺženie lehoty s uvedením dôvodu. Nakoľko k tomuto problému naozaj pristupujeme zodpovedne a iba z vážnych dôvodov nemilo nás prekvapilo "rozhodnutie od stola" ... Vaše dôvody sme neposúdili ako natoľko vážne, aby zakladali dôvod na odklad lehoty na podanie priznania. Nakoľko spravidla urobíme všetky kroky, t.j. aj pokus o zvládnutie problematiky, žiadosť sa nepodávala s nejakým veľkým predstihom, ale samozrejme v lehote. Zhoda náhod, štatutár vyzdvihol doporučenú zásielku v pondelok, 31. marca 2008. Ani sa nám neprisnilo, že by mohla byť negatívna. BOLA. Bez akýchkoľvek ďalších prípadných dozistení podmienok a okolností.

Skúsenosť z dnešného dňa. Podávaná žiadosť o POVINNÚ registráciu na DPH. Odpoveď ... no to teda nie. Najskôr urobíme miestne zisťovanie, či je Vaša žiadosť dôvodná?!?!?!?! Čo sa asi zistí? Na akom základe je postavené odmietnutie žiadosti, resp. súvisiace obštrukcie? Ale to je v tejto chvíli irelevantné. V každom prípade, jasný prípad nie je riešený od stola (mimochodom daňový subjekt už podal daňové priznanie k dani z príjmov FO, kde je zrejmý dosiahnutý obrat ... tento rok sme v podobnom kontexte dostali už odpoveď. No ale to majú vo vedľajšej kancelárii ?!).

Len pre porovnanie ... 2 subjektívne prístupy z pozície koho? Osoby, ktorá má žiadosť v rukách? Prípady diametrálne odlišné, ale so spoločným menovateľom.

Preto ak mám niečo k termínom, tak určite v kontexte zvýšenia možností daňových subjektov.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jana Acsová Pozri príspevok
Netvrdím, že predĺženie lehoty je nevyhnutné, ale možnosť by tu rozhodne byť mala a to väčšia ako doteraz. Skúsenosť odvlani. Podaná žiadosť o predĺženie lehoty s uvedením dôvodu. Nakoľko k tomuto problému naozaj pristupujeme zodpovedne a iba z vážnych dôvodov nemilo nás prekvapilo "rozhodnutie od stola" ... Vaše dôvody sme neposúdili ako natoľko vážne, aby zakladali dôvod na odklad lehoty na podanie priznania. Nakoľko spravidla urobíme všetky kroky, t.j. aj pokus o zvládnutie problematiky, žiadosť sa nepodávala s nejakým veľkým predstihom, ale samozrejme v lehote. Zhoda náhod, štatutár vyzdvihol doporučenú zásielku v pondelok, 31. marca 2008. Ani sa nám neprisnilo, že by mohla byť negatívna. BOLA. Bez akýchkoľvek ďalších prípadných dozistení podmienok a okolností.
Tá istá skúsenosť... zamietnutie žiadosti vyhotovené 29.3., prevzaté 2.4.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Monika Kováčová Pozri príspevok
Tá istá skúsenosť... zamietnutie žiadosti vyhotovené 29.3., prevzaté 2.4.
STRAŠNÉ. Nočná mora účtovníka. ?!

P.S.:
Stihli ste? My áno ... ale následne aj dodatočné daňové priznanie, opätovné otvorenie účtovných kníh pred schválením atď. ... Ale to sa dalo očakávať. Bohužiaľ. Stáva sa.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jana Acsová Pozri príspevok
STRAŠNÉ. Nočná mora účtovníka. ?!

P.S.:
Stihli ste? My áno ... ale následne aj dodatočné daňové priznanie, opätovné otvorenie účtovných kníh pred schválením atď. ... Ale to sa dalo očakávať. Bohužiaľ. Stáva sa.
Nestihli... stálo ma to 2 tisícky. Najviac ma vytočilo, keď som správkyni 28.3 volala, povedala, že riaditeľka je na dovolenke (alebo niekde neviem kde), a že to ona odsúhlasí až zajtra. Neodsúhlasila. Dôvod bol predčasný pôrod osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky a nedostatok času na poverenie zostaviť účtovnú uzávierku inú osobu (v žiadosti o odklad).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tetrisss Pozri príspevok
Tak vacsina podnikatelov ma uctovnikov a teda sa zalezitostami okolo danoveho priznania ani neaoberaju, tych 30 dni beriem, ze mozem otocit peniaze, ale pre samotne podnikanie to pre mna neznamena ziadnu podporu, ako nakoniec vzdy. Nesuhlasim s tym, ze su to opatrenia na preklenutie krizy.
Opatrenia na preklenutia krízy?....príjímajú sa postupne opatrenia na zmiernenie dopadov krízy....
Iste by viac pomohli tie o ktorých hovorí iní - nasmerované na zníženie daní ale hlavne odvodov, úpravu zákonníka práce....ale keď neprší aspoň kvapká.
odloženie dátumov DP určite nerobili s prihliadnutím na účtovníkov, aj keď my sme sa potešili...ak pre nič iné aspoň na časové rozloženie....zamestnanci SZČO PO.
Naposledy upravil evina : 11.02.09 at 18:50
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

marina8 Pozri príspevok
ale aj to vracanie preplatkov sa im tu navrhlo ako maju urobit
O.i., ale aj tak ešte sme neboli nikdy vyslyšaní.....čudo akési a zrazu dva tri hlasy k preplatkom resp. otázky by to mali zmeniť, keď všetci ostatní sme sa radovali ??
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ešte pár príspevkov o tom, aký dobrý nápad je posunutie termínov DP, a hlavne pre pána Brocku aj Vy napíšte, že FO podávajú DP typ A aj naďalej do 31.3. a tak študentom alebo dôchodcom preplatky z DP typ A budú musieť daňové úrady vrátiť tak ako doteraz do 10.5. ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A vie nikto v akej forme to vlastne posunuli do druhého čítania? Lebo ja som teraz videlalen to, že to posunuli do 2. čítania. Ale o úpravach nebolo povedané nič.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ešte pár príspevkov o tom, aký dobrý nápad je posunutie termínov DP, a hlavne pre pána Brocku aj Vy napíšte, že FO podávajú DP typ A aj naďalej do 31.3. a tak študentom alebo dôchodcom preplatky z DP typ A budú musieť daňové úrady vrátiť tak ako doteraz do 10.5. ...
no veru, nezachytila som kto, ale dochodcov do toho ťahali nadarmo - ve´d u nich ostal termín nezmenený. Tak ako u všetkých zamestnancov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať