Zavrieť

Porady

Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ešte pár príspevkov o tom, aký dobrý nápad je posunutie termínov DP, a hlavne pre pána Brocku aj Vy napíšte, že FO podávajú DP typ A aj naďalej do 31.3. a tak študentom alebo dôchodcom preplatky z DP typ A budú musieť daňové úrady vrátiť tak ako doteraz do 10.5. ...
Jožko, asi som už prepracovaná.....tak máme chváliť, či máme haniť, či ako??

Ja som tiež dnes počúvala na TA3 p.Brocku a nechápala som čo spletá, keďže DP A sa malo aj naďalej podávať do 31.3.2009, ale keďže "zákulisné" ťahy my /teda väčšina z nás / nevie, tak som si ho len vypočula .....a stále čakám na to čo bude v zákone.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pozeram na stranku nr a tam to vyzera, ze zakon presiel do 2. citania bez zmien, tak ako to vlastne je?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prvom čítaní sa pozmeňovacie návrhy nepodávajú, návrh sa len buď posunie alebo neposunie taký aký je, do druhého čítania. Len v rámci druhého čítania sa dajú predkladať pozmeňovacie návrhy.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Čiže "podávajte" pozmeňovacie návrhy...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jozef Mihál Pozri príspevok
Čiže "podávajte" pozmeňovacie návrhy...
Tak ja prvá:
Z dôvodu krízy, nebudeme obťažovať DÚ podávaním nejakých blbých DP.
Sorry, ale nedalo mi to
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jozef Mihál Pozri príspevok
Čiže "podávajte" pozmeňovacie návrhy...
neplatia ma za to
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Muška Pozri príspevok
Tak ja prvá:
Z dôvodu krízy, nebudeme obťažovať DÚ podávaním nejakých blbých DP.
Sorry, ale nedalo mi to
Hmmm .....prvý pozmeňujúci návrh a hneď taký vynikajúci.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Jozef Mihál Pozri príspevok
Čiže "podávajte" pozmeňovacie návrhy...
dúfam, že aj toto budú "tí oní" čítať !
cloe
Tak teraz som zostala poriadne nasr...! Práve som videla v TV, ako sú informovaní poslanci o tom, aké zmeny majú schvaľovať.
Nevídané!!! 16 z 23 opýtaných vôbec nevedeli odpovedať. Jeden telefonoval a tak sa pri hlasovaní pomýlil. No však čo, nič sa nedeje.
Tak takýto ľudia idú o niečom rozhodovať. Za ten plat čo berú by mohli mať aspoň trochu záujmu. Moje nervy!!!...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Optimizmus je sice pekna vec, ale nemalo by sa to prehanat. Toto urcite TI ONI citat nebudu
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ani netušíte, ako ste svojimi negatívnymi názormi na posunutie termínov DP, napísanými tu na porada.sk, prispeli k tomu, že sa napokon termíny vôbec neposunú.
tuná je súvis
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ani netušíte, ako ste svojimi negatívnymi názormi na posunutie termínov DP, napísanými tu na porada.sk, prispeli k tomu, že sa napokon termíny vôbec neposunú.
Ja som si myslela, že tých 150 vyvolených je tam na to, aby odbremenili "SVOJ NÁROD" a za nemalé peniaze prevzali starosti na svoje bedrá. Mali by dbať na blaho svojich "PODDANÝCH" , ktorí si ich zvolili ( ) a dbať o čo najjednoduchší priebeh zložitých udalostí. Lenže realita je taká, že na tých "poddaných" sa myslí len dva dni raz za štyri roky, keď im treba popreťahovať medové motúzy popod fúzy, a potom sa zase všetky starosti prenášajú na ich hlavy. A vždy sa to zaobalí nejakými veľkými múdrosťami. Ale keď už sem teda chodia aj špióni, tak chcem im len napísať jednu novinku, ktorú si zrejme neuvedomujú: SLOVENSKÝ NÁROD NIE JE VôBEC TAKÝ HLÚPY, AKÝM HO ROBÍTE. Slovensko-maďarské vzťahy medzi bežnými ľuďmi nie sú vôbec také vyhrotené, ako ich robia politici. Prechod z Sk na Euro prešlo bez komplikácií nie zásluhou politikov, ale zásluhou tohoto schopného národa. A vážte si tú čalúnenú stoličku, na ktorej sedíte, lebo tie drevené sú oveľa nepohodlnejšie.

A tento príspevok píšem po aplikácií môjho "nepeňažného požitku" ( ešte neviem, ako ho zdaním) ktorý som dostala za vypracovanie troch komplikovaných daňových priznaní, lebo ako písal už pán Hrabal, v dnešní Evropě se dá préžít jen v přiopilém stavu...
Naposledy upravil abel : 11.02.09 at 21:20
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

abel Pozri príspevok
....
A tento príspevok píšem po aplikácií môjho "nepeňažného požitku" ( ešte neviem, ako ho zdaním) ktorý som dostala za vypracovanie troch komplikovaných daňových priznaní, lebo ako písal už pán Hrabal, v dnešní Evropě se dá préžít jen v přiopilém stavu...
tak toto ma pobavilo. Posielam virtuálny Hrabalobodík
0 0
betulka betulka

betulka je offline (nepripojený) betulka

konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac
ako chapete :
K bodu 2 - § 6 nové odseky 14 a 15:
Zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z vedenia účtovníctva za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho obrat nie je vyšší ako 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 tejto novely zákona. Na tohto daňovníka sa nebude vzťahovať povinnosť vykonať inventarizáciu, zostavovať účtovnú závierku, povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy, oceňovať majetok reálnou hodnotou, zostavovať účtovný odpisový plán a vyčísľovať kurzové rozdiely. Vzhľadom na to, že tento daňovník sa nebude považovať za účtovnú jednotku, nebude možné ho sankcionovať podľa zákona o účtovníctve. Ak daňovník poruší podmienky ustanovené v odseku 14, bude viesť daňovú evidenciu už len v tomto zdaňovacom období, v ktorom podmienky porušil. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období sa tomuto daňovníkovi umožňuje rozhodnúť sa, či bude viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa § 6 ods. 10 zákona. Daňovník je povinný daňovú evidenciu podľa odseku 14 uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.
- je to z dovodovej spravy k navrhu krizoveho balicka - to ako zivnostnici do obratu 170 000 € nemusia viest ucto?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
abel Pozri príspevok
Ja som si myslela, že tých 150 vyvolených je tam na to, aby odbremenili "SVOJ NÁROD" a za nemalé peniaze prevzali starosti na svoje bedrá. Mali by dbať na blaho svojich "PODDANÝCH" , ktorí si ich zvolili ( ) a dbať o čo najjednoduchší priebeh zložitých udalostí. Lenže realita je taká, že na tých "poddaných" sa myslí len dva dni raz za štyri roky, keď im treba popreťahovať medové motúzy popod fúzy, a potom sa zase všetky starosti prenášajú na ich hlavy. A vždy sa to zaobalí nejakými veľkými múdrosťami. Ale keď už sem teda chodia aj špióni, tak chcem im len napísať jednu novinku, ktorú si zrejme neuvedomujú: SLOVENSKÝ NÁROD NIE JE VôBEC TAKÝ HLÚPY, AKÝM HO ROBÍTE. Slovensko-maďarské vzťahy medzi bežnými ľuďmi nie sú vôbec také vyhrotené, ako ich robia politici. Prechod z Sk na Euro prešlo bez komplikácií nie zásluhou politikov, ale zásluhou tohoto schopného národa. A vážte si tú čalúnenú stoličku, na ktorej sedíte, lebo tie drevené sú oveľa nepohodlnejšie.

A tento príspevok píšem po aplikácií môjho "nepeňažného požitku" ( ešte neviem, ako ho zdaním) ktorý som dostala za vypracovanie troch komplikovaných daňových priznaní, lebo ako písal už pán Hrabal, v dnešní Evropě se dá préžít jen v přiopilém stavu...
Elenka oceňujem Porada bodíkmi aspoň takto
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

betulka Pozri príspevok
ako chapete :
K bodu 2 - § 6 nové odseky 14 a 15:
Zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z vedenia účtovníctva za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho obrat nie je vyšší ako 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 tejto novely zákona. Na tohto daňovníka sa nebude vzťahovať povinnosť vykonať inventarizáciu, zostavovať účtovnú závierku, povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy, oceňovať majetok reálnou hodnotou, zostavovať účtovný odpisový plán a vyčísľovať kurzové rozdiely. Vzhľadom na to, že tento daňovník sa nebude považovať za účtovnú jednotku, nebude možné ho sankcionovať podľa zákona o účtovníctve. Ak daňovník poruší podmienky ustanovené v odseku 14, bude viesť daňovú evidenciu už len v tomto zdaňovacom období, v ktorom podmienky porušil. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období sa tomuto daňovníkovi umožňuje rozhodnúť sa, či bude viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa § 6 ods. 10 zákona. Daňovník je povinný daňovú evidenciu podľa odseku 14 uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.
- je to z dovodovej spravy k navrhu krizoveho balicka - to ako zivnostnici do obratu 170 000 € nemusia viest ucto?
Betulka, už sme to tu riešili, musíme čakať na usmernenie MF SR. Nám nedalo hlavne prepojenie na DPH, nevieme nič o evidencii na DPH a pod., takže nezostáva nám iné, než čakať.

Ak mám však podať pozmeňujúci návrh, toť:

Súhlasím s posunutím termínov na podanie DP, termíny sú OK. Treba zaviesť vrátenie preplatok na dani do 30 dní (rovnako ako DPH ) od dátumu podania DP, alebo aspoň od konca kalendárneho mesiaca, v ktorom bolo DP podané. Neschvaľujem však akési vedenie evidencie, ktorá má "zjednodušiť" prácu malým podnikateľom. Nakoľko malých podnikateľov poznám, zo 100 jeden zvládne viesť takúto evidenciu, a iba ich to pomýli, budú si myslieť, že žiadne účtovníctvo znamená pre nich úsporu financií pre účtovníka, nakoniec však dostanú pokuty pre žiadnu evidenciu a ešte aj toho účtovníka budú musieť zaplatiť.

ak prejde tá evidencia, mám pozmeňujúci návrh aj do živnostenského zákona. Namiesto termínu účtovník - vedenie účtovníctva navrhujem termín evidenčník - vedenie evidencie
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
betulka Pozri príspevok
ako chapete :
K bodu 2 - § 6 nové odseky 14 a 15:
Zavedením daňovej evidencie sa sleduje cieľ podpory rozvoja malého podnikania. Pre podnikateľa, ktorý je fyzickou osobou sa poskytuje výnimka z vedenia účtovníctva za predpokladu, že nezamestnáva žiadnych zamestnancov a jeho obrat nie je vyšší ako 170 000 eur. Tento daňovník bude uplatňovať daňové výdavky v rozsahu zjednodušenej daňovej evidencie ustanovenej priamo v § 6 ods. 14 tejto novely zákona. Na tohto daňovníka sa nebude vzťahovať povinnosť vykonať inventarizáciu, zostavovať účtovnú závierku, povinnosť uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy, oceňovať majetok reálnou hodnotou, zostavovať účtovný odpisový plán a vyčísľovať kurzové rozdiely. Vzhľadom na to, že tento daňovník sa nebude považovať za účtovnú jednotku, nebude možné ho sankcionovať podľa zákona o účtovníctve. Ak daňovník poruší podmienky ustanovené v odseku 14, bude viesť daňovú evidenciu už len v tomto zdaňovacom období, v ktorom podmienky porušil. V bezprostredne nasledujúcom zdaňovacom období sa tomuto daňovníkovi umožňuje rozhodnúť sa, či bude viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu1) alebo evidenciu podľa § 6 ods. 10 zákona. Daňovník je povinný daňovú evidenciu podľa odseku 14 uchovávať po dobu, v ktorej zanikne právo vyrubiť daň alebo dodatočne vyrubiť daň.
- je to z dovodovej spravy k navrhu krizoveho balicka - to ako zivnostnici do obratu 170 000 € nemusia viest ucto?
Napr. z mojich klientov sú to všetci, pretože ani jedene neprekročili hranicu 1,0 mil. SK a nieto ešte € 170 000,--. Neviem si to predstaviť aj v náväznosti na DPH.
0 0
betulka betulka

betulka je offline (nepripojený) betulka

konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac
ja mám našťastie PO, iba 1 živnostníka.... ale...tiež si myslím že to uľahčí život živnostníkom len v ich hlavách
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Keď som si prečítala, že ale musí viesť evidenciu záväzkov, pohľadávok, zásob a evidenciu príjmov a výdajov v časovom slede /spôsob upraví tuším ministerstvo financií/ tak si to neviem predstaviť ani ja. Veď klienti majú väčšinou problém dať dokopy podklady za jeden mesiac. Ak neberiem do úvahy práce, ktoré majú odpadnúť na konci roka, tak mi z toho vychádza radšej viesť to účtovníctvo. A rovnako ako ZuzanaP si neviem predstaviť náväznosť na DPH. Tento krok sa mi zdá trochu nedomyslený.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Jarka 1 Pozri príspevok
Keď som si prečítala, že ale musí viesť evidenciu záväzkov, pohľadávok, zásob a evidenciu príjmov a výdajov v časovom slede /spôsob upraví tuším ministerstvo financií/ tak si to neviem predstaviť ani ja. Veď klienti majú väčšinou problém dať dokopy podklady za jeden mesiac. Ak neberiem do úvahy práce, ktoré majú odpadnúť na konci roka, tak mi z toho vychádza radšej viesť to účtovníctvo. A rovnako ako ZuzanaP si neviem predstaviť náväznosť na DPH. Tento krok sa mi zdá trochu nedomyslený.
mne z toho vyliezlo len, že nemusí viesť nejake vedľajšie evidencie, nemusí to členiť do stlpcov peňažného denníka, nemusí dať s danovým priznaním vykaz o majetku, zrejme ani vykaz o prijmoch a vydavkoch.
Jednoducho že bude stačiť exelovska tabulka v ktorej sa v jednom stlpci spočitajupríjmy, vydaje a z vysledku sa odvedie dan.

Vedlajšími evidenciami myslim napríklad kartu him s odpismi po mesiacoch, skladove karty ....
Ale to potom neviem, ako by bolo pri ukonceni zivnosti. No otaznikov je dost.

Mna hlavne zaujíma, či už prebehlo to druhé čítanie a aký je výsledok.

Podla toho nahodim rychlosť práce
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dnes (piatok 13.-teho) si na nrsr.sk pustite od 9.00 priamy prenos z napínavého zápasu o ďalší osud novely zákona o daniach z príjmov.

Komentáre vypočutého a vypozeraného sú žiadúce pre tých, čo si to nemôžu dovoliť sledovať live.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať