Zavrieť

Porady

LCD monitor ASUS

Prosím o radu: po inštalovaní nového 19""monitora mi stále písmenká tieňujú, skúšali sme automatické nastavenia, rôzne zmeny nastavenia a stále ten obraz nie je dokonale zaostrený. Je to chyba v monitore, alebo sme niečo prehliadli?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No ak mas dokonale zasunute konektory (jak monitor, tak grafika) a pises, ze si skusil aj auto adjust a grafika je OK
    Tak na 99% je chyba v monitore. Este by som skusil zapojit monitor na iny PC, alebo iny monitor na vlastne PC, aby si mohol potvrdit, ci vyvratit chybu monitora

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    súhlasím s ferom. tiež mám 22" ASUS a som s ním maximálne spokojný. Skús, ako ti poradil fero a uvidíš. monitory majú rôzne nastavenia, len sa s tým treba pohrať. kombinácií medzi grafikou a monitorom je veľa.

    PBizi je offline (nepripojený) PBizi

    PBizi
    Skúšal si aj prepínať medzi "Clertype" písmom a normálnym? Nastavenie displeja - vzhľad - efekty

    macinko je offline (nepripojený) macinko

    macinko
    Nie, toto som neskúšal, musím to večer všetko prejsť, veru nemám chuť ten monitor reklamovať.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    macinko Pozri príspevok
    Prosím o radu: po inštalovaní nového 19""monitora mi stále písmenká tieňujú, skúšali sme automatické nastavenia, rôzne zmeny nastavenia a stále ten obraz nie je dokonale zaostrený. Je to chyba v monitore, alebo sme niečo prehliadli?
    Aký to je monitor - predpokladám, že je to LCD a nie CRT. A máš na PC dobre nastavené rozlíšenie monitora?

    macinko je offline (nepripojený) macinko

    macinko
    Ďakujem za radu, rozlíšenie sme upravili, nie je to síce tak, ako som si to predstavoval, ale je to lepšie ako predtým.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    macinko Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, rozlíšenie sme upravili, nie je to síce tak, ako som si to predstavoval, ale je to lepšie ako predtým.
    Tak ešte nájdi v menu monitora funkciu Auto Adjust, tým sa sám vykalibruje a upraví svoje pixely.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.