Zavrieť

Porady

úver

ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

ahojte, účtujem v MRP WIN JÚ, poraďte mi prosím, ako zaúčtujem úver, ktorý som zobrala v minulom roku, účtujem v MRP len od 1.1.09, v peň denníku som si zadala začiatočné stavy, aj úveru. Kam účtujem splácanie úveru, zrázku dane z úroku a poplatok za úver? V knihe záväzkov to musím evidovať? Ak mám úverový účet, ako to spravím v MRP? Díky za pomoc!!!
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Lenka1979 Pozri príspevok
Aha, tak to je zase o inom...no..to máš pravdu, Ty o tom ÚU účtovať musíš. Myslíš,že to musím robiť,ak mi to nič neovplyvní, Leni? V postupoch účtovania sa pozriem ešte raz presne ako to tam je...
Nemáš žiadny pohyb na úverovom účte? Lebo aj príjem splátky na úver.účte Ti mení jeho zostatok v priebehu roka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Anik
máš to ok.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
lenkak Pozri príspevok
Nemáš žiadny pohyb na úverovom účte? Lebo aj príjem splátky na úver.účte Ti mení jeho zostatok v priebehu roka.
Lenuška, hneď prvý výpis je : čerpanie úveru: -2.160 eur (to by som mala zaúčtovať,keby som účtovala o ÚU ako PNZD,však?)
potom mám :vyrúbenie odplaty:-82,98 a zaplatenie odplaty +82,98...čiže vlastne nula..toto tiež musím účtovať?
..splátka úroku z úveru: 5,83
... a zase to vyrúbenie odplaty + aj -
...inkaso splátky: 90 eur
...z toho istina: 90 eur


.... pre boha živého.. to blbšie výpisy som nevidela..fakt
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
potom mám :vyrúbenie odplaty:-82,98 a zaplatenie odplaty +82,98...čiže vlastne nula..toto tiež musím účtovať?
toto nemusíš účtovať
uaúčtuješ len ako réžiu na bežnom účte
splátka úroku z úveru: 5,83
... a zase to vyrúbenie odplaty + aj -
ani toto nemusíš, len na ako réžia na bežnom

toto Ti doteraz neovplynil zostatok na úver. účte,
ale
..inkaso splátky: 90 eur
tým pádom sa Ti zmenil zostatok na úver. účte a tým pádom by si mala účtovať na úver. účte PNZD a na bežnom VNZD.
Ak nie, opravuj, čo som nenapísala správne, tak som to pochopila z tvojho textu.

Ak máš VUB výpisy , tak kým som prišla na vhodný spôsob, som si skoro šklbala vlasy.
Naposledy upravil lenkak : 15.03.10 at 21:48 Dôvod: doplnenie
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ak sa nemýlim to máš to isté ako ja
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
lenkak Pozri príspevok
potom mám :vyrúbenie odplaty:-82,98 a zaplatenie odplaty +82,98...čiže vlastne nula..toto tiež musím účtovať?
toto nemusíš účtovať
uaúčtuješ len ako réžiu na bežnom účte
splátka úroku z úveru: 5,83
... a zase to vyrúbenie odplaty + aj -
ani toto nemusíš, len na ako réžia na bežnom

toto Ti doteraz neovplynil zostatok na úver. účte,
ale
..inkaso splátky: 90 eur
tým pádom sa Ti zmenil zostatok na úver. účte a tým pádom by si mala účtovať na úver. účte PNZD a na bežnom VNZD.
Ak nie, opravuj, čo som nenapísala správne, tak som to pochopila z tvojho textu.

Ak máš VUB výpisy , tak kým som prišla na vhodný spôsob, som si skoro šklbala vlasy.
No...už si začínam šklbať vlasy aj ja...
Aký zostatok sa mi zmenil? Mne k 31.12.všetko sedí. Zostatok úveru mám 1350,18 eur... z toho tých 0,18 je ten blbý akumul.nevyúčt.úrok o ktorom neúčtujem..tak ja fakt nerozumiem o čom mám tu účtovať?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
lenkak Pozri príspevok
potom mám :vyrúbenie odplaty:-82,98 a zaplatenie odplaty +82,98...čiže vlastne nula..toto tiež musím účtovať?
toto nemusíš účtovať
uaúčtuješ len ako réžiu na bežnom účte
splátka úroku z úveru: 5,83
... a zase to vyrúbenie odplaty + aj -
ani toto nemusíš, len na ako réžia na bežnom

toto Ti doteraz neovplynil zostatok na úver. účte,
ale
..inkaso splátky: 90 eur
tým pádom sa Ti zmenil zostatok na úver. účte a tým pádom by si mala účtovať na úver. účte PNZD a na bežnom VNZD.
Ak nie, opravuj, čo som nenapísala správne, tak som to pochopila z tvojho textu.

Ak máš VUB výpisy , tak kým som prišla na vhodný spôsob, som si skoro šklbala vlasy.
Lenka,všetko je tak ako píšeš...len podľa toho mi vychádza,žeby som mala účtovať skoro len každý druhý výpis... to nie je trošku také divné?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
k prvému príspevku: ja som to ináč nemyslela k 31.12, ale počas roka.
k druhému:
práve preto účtujem cez priebežné položky aj tie +-, aj keď v podstate nemusím. Mám potom ale poradový sled zachovalý.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
lenkak Pozri príspevok
k prvému príspevku: ja som to ináč nemyslela k 31.12, ale počas roka.
k druhému:
práve preto účtujem cez priebežné položky aj tie +-, aj keď v podstate nemusím. Mám potom ale poradový sled zachovalý.
OK, Lenka.
Čiže vyrúbenie odplaty : -82,98 ....kod 42
zaplatenie odplaty : +82,98 .........kod 41
a inkaso splátky-úrok z úveru: 5,83 (...mínusom ho už nemám)..tiež cez PP?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
áno, ale aj tých 5,83 prehodím cez 41 aj 42, aby mi sedel zostatok. Je to blbé účtovanie, ale radšej to riešim takto.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
lenkak Pozri príspevok
áno, ale aj tých 5,83 prehodím cez 41 aj 42, aby mi sedel zostatok. Je to blbé účtovanie, ale radšej to riešim takto.
No Leni... jedu na to... do rána času dosť...
Díky moc
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No ja idem teda pokračovať v práci, tu som si len odskočila.
Neboj, rýchlo to urobíš, používaj Ctrl+K pri rovnakých zápisoch. Max. zmeníš len sumu, dátum.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
lenkak Pozri príspevok
No ja idem teda pokračovať v práci, tu som si len odskočila.
Neboj, rýchlo to urobíš, používaj Ctrl+K pri rovnakých zápisoch. Max. zmeníš len sumu, dátum.
Díky,kámoška
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Ja to tiež idem skúsiť podľa týchto príspevkov, len sa na to musím najprv psychicky pripraviť.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať