Zavrieť

Porady

zálohové platby pri prenájme bytu

Ahojte chcela by som Vas poprosit, ci mi neviete niekto poradit so zuctovanim zálohových platieb pri prenájme bytu. Som najomnickou bytu, podpisali sme zmluvu este v roku 2007 a minuly rok prislo vyuctovanie za byt za rok 2007. Bol tam nedoplatok okolo 30 tis., ide o to, ze v zmluve mame stanovene, ze 4000 tis. budeme davat za energie a 12000 najomne. Ale ked som si na bytovom zistovala preco nam prisiel taky nedoplatok tak pani mi odpisala, ze sice zalohove platby za nas platia ale strasne nizke (samozrejme, aby sa zmestili s elektrikou a UPC do tych 4 000) a predpisovo je to len za 2 osoby pricom vyuctovane je to za 4 osoby, z toho taky nedoplatok. Neviem, ci mozem tu zmluvu nejako napadnut, kedze neplatil za vsetkych 4 najomnikov alebo je kryty tymi 4000-kami, ktore boli urcene za energie. Ale je jasne, ze ked platil len za 2 osoby tak musel vzniknut nedoplatok. Prosim pomozte mi!!!! Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    katka br Pozri príspevok
    Ahojte chcela by som Vas poprosit, ci mi neviete niekto poradit so zuctovanim zálohových platieb pri prenájme bytu. Som najomnickou bytu, podpisali sme zmluvu este v roku 2007 a minuly rok prislo vyuctovanie za byt za rok 2007. Bol tam nedoplatok okolo 30 tis., ide o to, ze v zmluve mame stanovene, ze 4000 tis. budeme davat za energie a 12000 najomne. Ale ked som si na bytovom zistovala preco nam prisiel taky nedoplatok tak pani mi odpisala, ze sice zalohove platby za nas platia ale strasne nizke (samozrejme, aby sa zmestili s elektrikou a UPC do tych 4 000) a predpisovo je to len za 2 osoby pricom vyuctovane je to za 4 osoby, z toho taky nedoplatok. Neviem, ci mozem tu zmluvu nejako napadnut, kedze neplatil za vsetkych 4 najomnikov alebo je kryty tymi 4000-kami, ktore boli urcene za energie. Ale je jasne, ze ked platil len za 2 osoby tak musel vzniknut nedoplatok. Prosim pomozte mi!!!! Dakujem
    Obávam sa, že to budete musieť asi doplatiť. Tie energie si platíte asi len zálohovo. Ak by ste napr. spotrebovali elektrinu za 30 tisíc, tak asi ťažko môžete očakávať od prenajímateľa, aby to uhradil za vás.

    Píšeš, že v cene energií je aj UPC - potom asi ťažko môžeš počítať s tým, že tých 4 tisíc bude postačovať pre 4 člennú domácnosť (teplo, teplá voda, elektrina, ...).

    Ale treba si dôkladne pozrieť nájomnú zmluvu, ako je tam formulovaný článok o cene energií, platení záloh a vyúčtovanie energií.

    katka br je offline (nepripojený) katka br

    katka br
    Dakujem za nazor, je to pravda, ze nas malo uz pri podpisovani zmluvy napadnut, ze viac za nas platit nebude, asi som si naivne myslela, ze bude platit zalohy za 4 osoby a pripadne to doplati z tych 12 tis., pretoze naozaj za 4 osoby platit 4 tis. je nemozne....Asi uz pomoze len pravnik, ci sa to da nejak napadnut, kedze si podla mna neplnil povinnost, ked platil len za dve osoby. Nemala by som problem zaplatit nedoplatok ale je samozrejme, ze je taky vysoky, ked platil za dve osoby a vyuctovane su styri a vsetko to dat zaplatit nam, pricom vie, ze riadne neplatit, tiez asi nie je "seriozne"...ale to uz je o inom....

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    katka br Pozri príspevok
    Dakujem za nazor, je to pravda, ze nas malo uz pri podpisovani zmluvy napadnut, ze viac za nas platit nebude, asi som si naivne myslela, ze bude platit zalohy za 4 osoby a pripadne to doplati z tych 12 tis., pretoze naozaj za 4 osoby platit 4 tis. je nemozne....Asi uz pomoze len pravnik, ci sa to da nejak napadnut, kedze si podla mna neplnil povinnost, ked platil len za dve osoby. Nemala by som problem zaplatit nedoplatok ale je samozrejme, ze je taky vysoky, ked platil za dve osoby a vyuctovane su styri a vsetko to dat zaplatit nam, pricom vie, ze riadne neplatit, tiez asi nie je "seriozne"...ale to uz je o inom....
    V konečnom dôsledku to máš jedno, myslím, že nie je dôvod za ničo viniť prenajímateľa. On nemôže vedieť, akú budete mať skutočnú spotrebu. Mohol vám od začiatku nahodiť zálohu za energie napr. 8000, a v prípade preplatku by sa ti to vrátilo, ale proti tomu by si asi tiež namietala. Teraz, keď približne viete, aké sú skutočné náklady na energiu, dá sa presnejšie nastaviť zálohová platba. Píšeš, že si platila 4000, nedoplatok je 30 tisíc, tak budúce zálohové platby by mali byť 6500 SK mesačne, čo môže zodpovedať takej 4-člennej rodine.

    Tebe sa to možno zdá nespravodlivé, ale z nestranného pohľadu na tom nič nie je. Nie je pravdou, že on neplatil. Možno keď tam býval on, tak na energie stačili 4 tisícky, tak preto pýtal nájomné (čo je fixné) a zálohy na energiu v takej výške, ako boli doteraz. Skús si dať ruku na srdce a úprimne povedať, ako ste (vy štyria) hospodárili s teplom, teplou vodou, elektrinou a pod. Máš pocit, že ste sa snažili čo najviac šetriť? Prečo by on mal za vás platiť to, čo spotrebujete plytvaním? (kúpanie každý týždeň, vysvietený byt ako vianočný stromček,...). Nemyslím teraz konkrétne vás, ale mám skúsenosti, že nájomníci vo všeobecnosti nie sú k prenajatému bytu príliš šetrní, veď je to z cudzieho... A šetriť začnú až keď to majú sami zaplatiť...

    Si predstav situáciu - máš mobil, kde máš mesačný paušál 500 Sk. Tento mobil požičiaš kamarátke s tým, že ti bude platiť tých 500 Sk mesačne, aby si ty zaplatila paušál. Keď ti ale príde faktúra, zistíš, že kamarátka pretelefonovala 2000 SK. Povieš jej, že je to v pohode, že to zaplatíš za ňu? Ona ťa obviní, že si jej nepovedala, že má platiť viac, že ti dá len tých 500 Sk, lebo to si jej povedala, že má platiť.
    Naposledy upravil Chobot : 11.02.09 at 09:42

    zálohové platby pri prenájme bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.