Zavrieť

Porady

Dokedy platiť výživné?

V máji dcéra maturuje,ďalej študovať nepôjde,dokedy mám platiť výživné? Do mája,júna,augusta,alebo kým si nenájde zamestnanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    stanislavkoros Pozri príspevok
    V máji dcéra maturuje,ďalej študovať nepôjde,dokedy mám platiť výživné? Do mája,júna,augusta,alebo kým si nenájde zamestnanie?
    AK máš výživné nariadené súdom, tak dovtedy, kým súd nerozhodne o zastavení platenia výživného. Takže musíš podať návrh na súd.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    A ako zdokladovať na súde ukončenie štúdia, keď dieťa nie je ochotné komunikovať s rodičom a študovalo v zahraničí?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    michelle84 Pozri príspevok
    A ako zdokladovať na súde ukončenie štúdia, keď dieťa nie je ochotné komunikovať s rodičom a študovalo v zahraničí?
    Prečo chceš dokladovať niečo, čo neexistuje? Veď otec dá návrh na súd, že potomok ukončil štúdium a súd vyzve potomka, že ak štúdium neukončil, nech predloží doklad, že štúdium trvá.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Chobot Pozri príspevok
    Prečo chceš dokladovať niečo, čo neexistuje? Veď otec dá návrh na súd, že potomok ukončil štúdium a súd vyzve potomka, že ak štúdium neukončil, nech predloží doklad, že štúdium trvá.
    Pred pár dňami som v inej téme ohľadom výživného čítala, že otec podá návrh na ukončenie vyplácania výživného a že v návrhu musí zdokladovať ukončenie štúdia. Preto som sa pýtala. Takže stačí len sám návrh s odôvodnením, že dieťa by už malo mať ukončené štúdium?
    Nebolo nariadené súdom,ale bola to dohoda oboch strán pri rozvodovom konaní na súde. Tak je to aj zaprotokolované na súde. Takže stále neviem ako ďalej. Vopred Ď. za každý príspevok.

    Dokedy platiť výživné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.