Zavrieť

Porady

CENA PRÁCE

Dobrý deň, chcel by som sa dozvedieť, poradiť pod akú cenu človek nemá ísť ohľadom práce požiarneho technika, keď pracuje externe vo firmách. Viem, že sa to nedá stanoviť všade rovnako je to od okolností ale kolko je taká bežná suma ? Robíte to na živnosť, alebo viacej na dohodu? Firmy , pre ktoré pracujete požadujú skôr živnosť či sú ochotné aj na dohodu? ............. ako upravujete vzťah medzi Vami a firmou ( mandátna zmluva, pod.?) .......poprípade ako máte upravené možné sankcie atď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nám robí BOZP a PPO externá firma (v podstate je to zivnostník s príslusnými osvedceniami) za pausálnu sumu 2000 mesacne. Je to upravené zmluvou o zabezpecení BOZP. Sme mensia firma - do 50 ludí. Je v tom:
    - vypracovanie smerníc a dokumentácie a ich aktualizácia
    - skolenie a preskoovanie zamestnancov, poziarnej hliadky a ved. zamestnancov
    - poziarne preventívne prehliadky
    - zabezpecovanie revíznych technikov (samotná cena revízie sa potom hradí samostatne)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Chobot, môžeš mi povedať, či ten paušál na základe zmluvy poukazujete automaticky, alebo vám živnostník mesačne faktúruje? My máme v jednej firme technika -externistu na celoročnú DOVP , vyplácanú mesačne (čo nie je správne), v druhej máme vyškoleného zamestnanca z vlastných radov. Ďakujem za odpoveď

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Nám to robí externista, ktorý má na to oprávnenie a robí to za 1000,00 Sk netto mesačne. V tom je všetko, čo má okolo PO byť, pravidelne kontroly, školenia zamestnancov, preskúšanie požiarných plánov a pod. Firma má do 60 pracovníkov.
    slova040.gif  

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Nie je to fi.BOZPOLT z DK?To je môj ujo.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Ja mu to vyplácam mimo mzdových prostriedkov z tajného fondu() ale máme s ním zmluvu, ktorú potrebujem pre prípad kontroly.
    perfect_joy_thumb.gif  

    Mihala je offline (nepripojený) Mihala

    Mihala
    truecrimson
    Dobrý deň, chcel by som sa dozvedieť, poradiť pod akú cenu človek nemá ísť ohľadom práce požiarneho technika, keď pracuje externe vo firmách. Viem, že sa to nedá stanoviť všade rovnako je to od okolností ale kolko je taká bežná suma ? Robíte to na živnosť, alebo viacej na dohodu? Firmy , pre ktoré pracujete požadujú skôr živnosť či sú ochotné aj na dohodu? ............. ako upravujete vzťah medzi Vami a firmou ( mandátna zmluva, pod.?) .......poprípade ako máte upravené možné sankcie atď.
    Dobrý,

    u nás robí BOZP pán na zmluvu, mesačne nám fakturuje 5.200 Sk. Pozerám zmluvu, sankcie žiadne.
    Máme 60 zamestnancov, keď čítam ostatných odpovede a sumy, tak neviem, či ho náhodou nepreplácame. Ale zase neviem, či všetcia robia rovnaký rozsah práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.