Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Myslím, že zníženie dane z príjmov o 2-3% by nemalo nejaký zásadný vplyv na príjmy štátneho rozpočtu a určite vidím aj priestor na zníženie odvodov do Sociálnej poisťovne. Priestor na malú korekciu spotrebnej dane z benzínu a nafty tiež je.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja mám pocit, že by si zaslúžilo podporu také drobné podnikanie, skoro až výmenný obchod. A toto registračné pokladne hodne komplikujú.
Také obyčajné trhy, nie samozrejme plné lacného čínskeho oblečenia. Ale skor také povedala by som farmárske. Toto mne osobne veľmi chýba. Sú ľuda, čo by aj predávali, ale komplikácie s registračkami ich odrádzajú.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A este, dnes sme hodne debatovali o statnych zakazkach. Fantastická vec, len keby sa k nim dostali aj bezní podnikatelia. A keby sa na statnych zakazkach neprizivovalo tolko ludi okolo.
Ale to sa asi neda zvladnut ziadnym zakonom.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Dáša_ Pozri príspevok
A este, dnes sme hodne debatovali o statnych zakazkach. Fantastická vec, len keby sa k nim dostali aj bezní podnikatelia. A keby sa na statnych zakazkach neprizivovalo tolko ludi okolo.
Ale to sa asi neda zvladnut ziadnym zakonom.
Keď sa pozrieme do histórie, štátne zákazky pri riešení krízy pomohli. Aj nápad budovať nájomné obecné byty a prispievať zo ŠFRB na zetepľovanie by trochu rozhýbalo stavebníctvo a umožnilo šetriť energiami. Len to keby ..
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Možno som mimo témy, ale stále si neviem vysvetliť ako vlastne vznikla táto hospodárska kríza???
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Hansa Pozri príspevok
Možno som mimo témy, ale stále si neviem vysvetliť ako vlastne vznikla táto hospodárska kríza???
moj názor je nadspotrebou v minulých obdobiach. Chceli sme všetko, veľa a lacno. A najlepše na úver.
Vianočné darčeky na úver, dovolenky na úver. Ved nejak sa to zaplatí.

Firma zarobila pár korun a nemyslela na budúcnot, ale najlepšie hned nakúpiť BMV pre všetkých majiteľov. Ved nejak bude, pridu daľšie zákazky. neprišli ...
Naposledy upravil Dáša_ : 13.02.09 at 06:04
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Hansa Pozri príspevok
Možno som mimo témy, ale stále si neviem vysvetliť ako vlastne vznikla táto hospodárska kríza???
Tak, že americké hypotekárne banky požičiavali bezhlavo úvery hoci komu. Dlžníci prestali splácať, hypobanky, ktoré si tiež požičali od iných bank, začali mať problémy splácať vlastné úvery. A nastal dominoefekt.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Tak, že americké hypotekárne banky požičiavali bezhlavo úvery hoci komu. Dlžníci prestali splácať, hypobanky, ktoré si tiež požičali od iných bank, začali mať problémy splácať vlastné úvery. A nastal dominoefekt.
Jasné. Ale čo máme my - Európania - s týmto spoločné???
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Asi to, že USA a európa spolu obchodujú. Určite aj v bankovej sfére.
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
len na upresnenie
brainstorming - rozvijanie myslienok
brainwashing - vymyvanie mozgov

v tomto pripade by som sa priklonila k brainstorming-u
Ako na krizu? ja mam z toho velke obavy, pamatam si u nas v regione na 25% nezamestananost.
Ja momentalne uvazujem co s mojim zivotnym poistenim v ING,
na ktore si davam mesacne 1200 uz od 20tich rokov.
Nekrachne to vsetko? Netreba vybrat co tam je a drzat ich radsej v hotovosti? Prip. kedy vybrat?
Kriza sa u nas bohuzial este len zacala.
Ake opatrenia robite vy v ramci svojej rodiny? Zacali ste šetriť?
0 0
akrestanova akrestanova

akrestanova je offline (nepripojený) akrestanova

Odporúčam prečítať si najnovšie číslo WM magazínu (č. 85). Tak skeptická som ešte nikdy nebola. Autor celkom hodnoverne hovorí ako ku kríze došlo a ako sa kríza asi skončí. Ale žiadny americký happyend to nebude...
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Najhoršie na hospodárskej kríze je, že túto situáciu mnohí začali zneužívať.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Hansa Pozri príspevok
Jasné. Ale čo máme my - Európania - s týmto spoločné???
Spoločné máme to, že veľké európske bankové domy mali svoje peniaze v tých amerických uložené, požičané...... A keď začali krachovať usa banky, tak aj európske prišli o svoje peniaze. Zrazu bolo nedostatok peňazí na trhu a hospodárstvo nevedelo vykryť svoje finančné potreby....
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Tak, že americké hypotekárne banky požičiavali bezhlavo úvery hoci komu. Dlžníci prestali splácať, hypobanky, ktoré si tiež požičali od iných bank, začali mať problémy splácať vlastné úvery. A nastal dominoefekt.
Malé doplnenie: To požičavanie bolo na politickú objednávku.

Záver: Pustite do riadenia hospodárstva politikov - neekonómov a výsledok si môžete veľmi živo predstaviť. Mám pocit, že väčšina politikov si myslí, že slovo "trh" znamená trhať.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Spoločné máme to, že veľké európske bankové domy mali svoje peniaze v tých amerických uložené, požičané...... A keď začali krachovať usa banky, tak aj európske prišli o svoje peniaze. Zrazu bolo nedostatok peňazí na trhu a hospodárstvo nevedelo vykryť svoje finančné potreby....
Diki za vysvetlenie!

Štve ma táto hospodárska situácia. Dnes je to asi najvyhrotenejšie. Možno je to tým 13. februárom.
Nenachádzam slov!
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

prosim vas nehccete prist na ine myslienky a zodpovedat mi moju otazocku?
mam ju tu v prilepenom linku, ani hladat nemusite
dakujem

http://www.porada.sk/t99924-uctovani...m-na-euro.html
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Hansa Pozri príspevok
Najhoršie na hospodárskej kríze je, že túto situáciu mnohí začali zneužívať.
Tomu sa nevyhneme. Stačí si spomenúť na veľké spoločnosti, ktoré tu boli už aj za 2. svetovej vojny...tým nechcem priamo povedať, že zneužili situáciu, ale mnohé z nej ťažili. To sa bude diať aj teraz. Väčšina bude čím ďalej, tým horšie, niektorým sa ale podarí dostať ku korytu. Čas všetko ukáže, keď začne byť lepšie, zistíme, kto, s kým, za čo...
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Marianna01 Pozri príspevok
Tomu sa nevyhneme. Stačí si spomenúť na veľké spoločnosti, ktoré tu boli už aj za 2. svetovej vojny...tým nechcem priamo povedať, že zneužili situáciu, ale mnohé z nej ťažili. To sa bude diať aj teraz. Väčšina bude čím ďalej, tým horšie, niektorým sa ale podarí dostať ku korytu. Čas všetko ukáže, keď začne byť lepšie, zistíme, kto, s kým, za čo...

cas neukaze , nema prsty
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
zaujimavy clanok na temu
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1175224


ja len dufam ze akykolvek vojensky konflikt sa nam zdaleka vyhne
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

marina8 Pozri príspevok
cas neukaze , nema prsty
nesúhlasím... božie mlyny melú pomaly... všetci budeme ešte oči pučiť, keď si dáme súvislosti dohromady...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať