Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
danushka Pozri príspevok
Juraj, tých faktov zo života mám viac, ale sa to neodvážim ani písať. Môj švagor bol na prelome 1991 - 1992 ako vojak JNA v priamom prenose na bojisku a nemohol ani písknuť keď ho povolali, lebo by bol na odstrel.
Keď si spomeniem na jeho zážitky, stále mám husiu kožu.
Život si raz zachránil tak, že strávil jednu celú noc s kamarátmi v januári v močiari, lebo nechcel nikoho strieľať a zabíjať a do roka ochorel na TBC.

Dokonca má môj syn svojho utečeneckého brata z Bosny. Vtedy boli bábätká a jeho mamička utiekla z domova so 7 mesačným dieťatkom do Nového Sadu bez jednej plienočky. Pri úteku stratila mlieko a bola vydaná napospas okolitému svetu. Tak sme tých drobcov odchovávali na jednej koze od susedov a z výbavičky som presunula polovicu tomu malému fešáčikovi.
Bolo to v lete 1992 a ktovie, kde je tým dvom koniec. Potom sa pani pobrala do nejakého krízového centra a už som o nej nepočula.
Počula som rôzne príbehy od rôznych utečencov a všetky do jedného boli smutné, mrazivé a desné.
Je to hrozne. A najhroznejsie je, že tu pohromu musel niekto vymysliet a obyčajní ludia na to skočili. Niekto ako Hitler. Ved on tiež nevraždil.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Poznam niekoho, kto chodi na jeho kurzy. Dostal som tip.
Prečítal som si to, ale veľmi som sa musel znásilňovať, aby som to dočítal až do konca. Poviem ti, že ani netušíš o čom to je.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Je to hrozne. A najhroznejsie je, že tu pohromu musel niekto vymysliet a obyčajní ludia na to skočili. Niekto ako Hitler. Ved on tiež nevraždil.
Si na omyle, ak si myslíš, že to musel niekto vymyslieť.
Na to, čo tam nastalo, musel niekto vytvoriť podmienky a veľmi pochybujem, že ich vytváral vedome, či dokonca so zámerom.
Tie podmienky si tam totiž vytvorili sami ľudia.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Chlapci, dnes je zápas v BA, Crvena zvezda BG vs. Slovan Bratislava.
Tak preparkujte autíčka do bezpečia , lebo Arkanovci - tigre sú nevyspytateľní.

Pokus o odľahčenie témy.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Prečítal som si to, ale veľmi som sa musel znásilňovať, aby som to dočítal až do konca. Poviem ti, že ani netušíš o čom to je.
Staraj sa o svoje tušenie a myslienkove pochody!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Si na omyle, ak si myslíš, že to musel niekto vymyslieť.
Na to, čo tam nastalo, musel niekto vytvoriť podmienky a veľmi pochybujem, že ich vytváral vedome, či dokonca so zámerom.
Tie podmienky si tam totiž vytvorili sami ľudia.
Sčasti pravda. No niekto to spustil, rozduchal tu nenavisť. Ludia na to skočili. Pritom to neboli tí jednoduchí ludia, čo to chceli na začiatku. To máš ako u nas tie vykrikovačky cez dunaj. Ved to robia prihlupli politici. Na jednej aj druhej strane. Ak sa to nezastavi, pride amik a určí vinníka?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nie, príde Slota na tankoch a my duchaprítomní tých tankistoch opijeme
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Staraj sa o svoje tušenie a myslienkove pochody!
Tak prečo si to sem vlepil?
(rozumieme si o čo v tom texte ide) Sledujem, že už si na druhom brehu. Odtiaľ sa už ťažko dostaneš, lebo tam už vôľu ovládajú iné myšlienkové pochody. (všimni si, že som v predchádzajúcom príspevku nijako neupozorňoval na tvoje myšlienkové pochody) Na tie si upozornil ty, nie ja.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Tak prečo si to sem vlepil?.
Aby si mal o čom písať.
jar88 Pozri príspevok
(rozumieme si o čo v tom texte ide) Sledujem, že už si na druhom brehu. Odtiaľ sa už ťažko dostaneš, lebo tam už vôľu ovládajú iné myšlienkové pochody. (všimni si, že som v predchádzajúcom príspevku nijako neupozorňoval na tvoje myšlienkové pochody) Na tie si upozornil ty, nie ja.
Prosím ťa, nerieš moje brehy. Nežiadal som ťa o to. Rešpektuj to. Ja sa nestararam o tvoje (brehy).
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88 Pozri príspevok
Toto je tá základná príčina problémov.
Nájdu sa v ľudskej spoločnosti zveri a sprostí ľudia zisťujú ich národnosť. Následne sa hovorí že to urobili Srbi, Chorvati, Kosovci a podobne.
-------------------------------------------------------------------
U nás sú to Maďari a Rómovia, Česi, Američania a nacionalisti Slováci.
Ako keby nebolo dôležitejšie, že najskôr sú to ľudia, potom občania a až potom Slováci, Slovanisti, alebo dokonca fanúšikovia Červenej Hviezdy Belehrad.
--------------------------------------------------------------------
Som zvedavý, koľko z nich bude skutočných fanúšikov, koľko Srbských zverov, koľko Srbských výtržníkov a koľko ľudí.
Som si istý, že ich všetkých napchajú do jedného Srbského vreca a každý to bude schvaľovať.
No a máme to tu.
Toto som mal na mysli.

[hore]Srbskí fanúšikovia vystrájali v Bratislave už v noci


Fanúšikovia Crvenej zvezdy Belehrad prišli do Bratislavy na zápas so Slovanom už včera. Okolo polnoci asi 200 Srbov pred starou budovou SND na Hviezdoslavovom námestí hulákalo a strieľalo svetlice.



Tak že novinár napíše hneď v názve "Srbskí fanúšikovia" a v úrodnom texte ich nazve fanúšikami Crvenej zvezdy Belehrad a pokračuje "200 Srbov" hulákalo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať