Zavrieť

Porady

Úroky z vkladnej knižky - dôchodca

Prosím o radu. Chcem urobiť DP "B" dôchodcovi, ktorý má okrem dôchodku príjem iba úroky na vkladnej knižke. Čo treba doložiť k DP ako doklad koľko mu bola zrazená daň z úrokov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    natascha je offline (nepripojený) natascha

    natascha
    Katy a R Pozri príspevok
    Dokladať nemusí pri podaní DP ... iba v prípade, že si to DU vyžiada.
    Mám skúsenosti, že DÚ si napr. výpis z term. účtu obratom hneď vyžiada. Ako je to teda u vkladnej knižky? Čo doložiť k DP ako prílohu? Kópiu vkl. knižky?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    natascha Pozri príspevok
    Mám skúsenosti, že DÚ si napr. výpis z term. účtu obratom hneď vyžiada. Ako je to teda u vkladnej knižky? Čo doložiť k DP ako prílohu? Kópiu vkl. knižky?
    Riaďte sa podľa príloh , uvedených v dokumentoch z www.drsr.sk

    Predsa si nebudete odovzdávať kópiu vkladnej knižky .

    natascha je offline (nepripojený) natascha

    natascha
    Zita5 Pozri príspevok
    Riaďte sa podľa príloh , uvedených v dokumentoch z www.drsr.sk

    Predsa si nebudete odovzdávať kópiu vkladnej knižky .
    Ďakujem Zita5, mne je to všetko jasné, ale skôr som mala na mysli, či niekto nemal praktickú skúsenosť, čo požaduje správca dane, pretože "kópiu vkladnej knižky" by som tam nedávala, snáď nejaké potvrdenie z banky, ale o tom nemám vedomosť, či ku vkl. knižkám dáva banka potvrdenie o zrazenej dani z úroku. Pekný deň.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    natascha Pozri príspevok
    Ďakujem Zita5, mne je to všetko jasné, ale skôr som mala na mysli, či niekto nemal praktickú skúsenosť, čo požaduje správca dane, pretože "kópiu vkladnej knižky" by som tam nedávala, snáď nejaké potvrdenie z banky, ale o tom nemám vedomosť, či ku vkl. knižkám dáva banka potvrdenie o zrazenej dani z úroku. Pekný deň.
    Pri odovzdávaní DP nepožaduje nič, pri kontrole preukazateľný doklad /vkladnú knižku, výpis z osob. účtu, výpis zo stav.sporenia/.

    natascha je offline (nepripojený) natascha

    natascha
    veronikasad Pozri príspevok
    Pri odovzdávaní DP nepožaduje nič, pri kontrole preukazateľný doklad /vkladnú knižku, výpis z osob. účtu, výpis zo stav.sporenia/.
    Ide mi o to, že minulý rok som robila DP dôchodcovi a správca tvrdil, že nevráti preplatok na dani, pokiaľ mu nedoručím kópiu výpisu z term. účtu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    natascha Pozri príspevok
    Ide mi o to, že minulý rok som robila DP dôchodcovi a správca tvrdil, že nevráti preplatok na dani, pokiaľ mu nedoručím kópiu výpisu z term. účtu.
    Zrejme ste neuviedli účet , na ktorý má správca dane vrátiť preplatok .

    Ale teraz vážne , ja by som si s tým nerobila starosti . Ja osobne odovzdám DP na podateľni , potvrdia mi prevzatie DP a ak správca dane niečo chce, tak nech ma vyzve .Dohodneme sa , pokiaľ to bude v súlade so zákonom .

    babička je offline (nepripojený) babička

    pracujúca dôchodkyňa babička
    Mám s tým osobnú skúsenosť,treba dodať výpis o výške úrokov a dane z úrokov, v banke vydajú potvrdenie na počkanie.

    Úroky z vkladnej knižky - dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.