Zavrieť

Porady

rozvod - ako môže dostať dieťa do opatery otec

Vie niekto poradiť, ako je možné - na Slovensku, kde súd takmer vždy zverí po rozvode dieťa do opatery matke, dosiahnúť, aby dieťa bolo zverené otcovi? Ide o to, že matka je psychicky labilná, očividne nie je po psychickej stránke zdravá (jej činy to dokazujú) Akým spôsobom sa dá súdu dokázať, že nie je schopná starať sa o dieťa, alebo - že to pre dieťa nie je dobré.Za každú radu som veľmi vďačná!
Usporiadat
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
to je otazka pre pravnika
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

samozrejme súd po dôkladnom preskúmaní môže zveriť dieťa do starostlivosti otca, je len na otcovi aby dokázal súdu, že je pre dieťa prospesnejšie zveriť dieťa do jeho opatery. Samozrejme v našom štáte to nie je jednoduche apokiaľ by to chcel postaviť na matkinom duševnom stave, tak to bude súd preskúmavať a určite keby boli dôkazy zo strany otca tak podrobí matku vyšetreniam...ale treba si to zo strany otca premyslieť či to nie len umysel ublížiť matke..prípadne dúfam , že si takto nechce riešiť svoj spor s matkou dieťaťa..lebo v každom spore o dieťa je práve to dieťa obeťou nezhôd medzi rodičmi. DOHODA medzi rodičmi by bola riešením a prípadne sa dohodnuť na striedavej starostlivosti. Proste treba to riešiť citlivo a hlavne myslieť na dieťa!
0 0
alami alami

alami je offline (nepripojený) alami

nie, nie je to spôsob ako poškodiť matku. ide naozaj o strach otca nechať jej dieťa z dôvodu, že nie je ako sa povie - celkom normálna a ani do teraz sa o dieťa nestarala - nevie mu ani navariť, nevenuje sa mu, nepodáva mu ani len antibiotiká tak ako treba, nechce sa jej s ním na pohotovosť.o všetko sa stará otec, hoci ona je stále doma aj ked jej skončila materská, dieťa dá k susede a ide si do mesta kúpiť niečo na seba. ale to samozrejme je ešte navyše k tomu, že je očividne psychicky narušená - to skonštatuje každý, kto s ňou má čo len krátky rozhovor. Pretro chce dieťa do opatery otec, lebo vie, že inak bude dieťa trpieť.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

tak potom treba aby dal žiadosť na súd o zverenie maloletého dieťaťa do svojej starostlivosti a samozrejme musí aj dôkazne podložiť všetky tieto svoje tvrdenia, súd určite nariadi psychologické vyšetrenia v poradni a pokiaľ to dieťa má viac rokov od 9 vyššie dôležíté je aj stanovisko dieťaťa. Ale aj v prípade, že dostane otec dieťaťa do opatery nech nikdy nepreruší kontakt dieťaťa s matkou. lebo dieťa pre svoj vývin potrebuje oboch. Nech prosím nezabúda, že dieťa má aj svoju matku, nech už je aká je. samozrejme pokiaľ by sa nejako extrémne správala tak potom je to niečo iné, nezabúdajte že deti majú radi rodičkov zo všetkými ich chybami.
0 0
prosim_radu prosim_radu

prosim_radu je offline (nepripojený) prosim_radu

Mam velmi podobny problem s matkou nasho dietata. Mozno by bolo vhodne stretnut zopar otcov s rovnakym osudom a skusit si vymenit rady a skusenosti. Taku moznost by som hned uvital, pretoze urady su k tymto problemom lahostajne.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

viete problém zverenia dieťaťa do opatery po rozvode je veľmi citlivá záležitosť, ja osobne si myslím, že riešením by mohla byť aj striedavá starostlivosť. V prípadoch ked rodičia nebývajú každý na inom konci republikya dieťa by nemuselo meniť školu, prostredie a kamarátov by bolo asi najvhodnejšie keby sa rodičia mohli striedať v starostlivosti. V mnohých iných krajinách je to bežný spôsob. Viete lebo dieťa potrebuje oboch rodičov rovnako, aj ked trebars druhý rodič je presvedčený že on je ten lepší, nie vždy to tak vníma aj dieťa. Viete matka alebo otec môžu byť labilný, ale to neznamená, že sú aj zlý rodičia. Deti pozerajú na svojich rodičov inou optikou ako rozvedený partner na svojho ex. Takže prvoradý by mal byť záujem dieťa a ten je jasný - dieťa potrebuje oboch!
0 0
mariann5 mariann5

mariann5 je offline (nepripojený) mariann5

ahojte, mam dost podony problem, uz ste ten vas poriesili?mozete dat nejake rady?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Znamy sa rozvadza... Hoci ma o 100% lepsie podmienky (materialne, financne, organizacne, vychovny pristup, komunikacia s detmi, aktivny program pre deti a pod.) ako jeho (este stale) manzelka, pravnicka mu povedala, ze sanca, ze on dostane deti do opatery, je minimalna. Manzelka by musela byt asi extremny asocial, aby sa sud rozhodol pridelit deti do jeho starostlivosti. Sud sa taha uz 3/4 roka. Na striedavej strarostlivosti sa dohodnut nevedia.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Chcem nadviazať na tému. Možno mi niekto poradí. Kamarát sa rozviedol. Súd prisúdil syna matke. A tu nastal problém. Matka sa dlhodobo zdržiava v zahraničí takže malý je u otca. Raz za čas príde on jej ho dá, pokiaľ malý chce. To je všetko OK, ale vzhľadom na to, že malý nemá súdne prideleného malého nedostáva na neho zákonné dávky, ktoré by potreboval a zo zákona nemôže konať ako jeho zákonný zástupca keďže ho nemá zvereného. Moja otázka: ako čo najrýchlejšie dosiahnuť tento stav. Jedná sa len o papier aby zo zákona mohol konať a dostávať prídavky, ísť na OČR a pod. Pred rokom a pol podal žiadosť na súd o zverenie, ale keďže ona nepreberá zásielky tak súd nekoná. Dá sa to dosiahnuť ináč? Alebo súd nemôže konať bez jej prítomnosti??? Je totiž na nu na Slovensku podané trestné oznámenie za podvod. Vopred ďakujem
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

kaco11 Pozri príspevok
Chcem nadviazať na tému. Možno mi niekto poradí. Kamarát sa rozviedol. Súd prisúdil syna matke. A tu nastal problém. Matka sa dlhodobo zdržiava v zahraničí takže malý je u otca. Raz za čas príde on jej ho dá, pokiaľ malý chce. To je všetko OK, ale vzhľadom na to, že malý nemá súdne prideleného malého nedostáva na neho zákonné dávky, ktoré by potreboval a zo zákona nemôže konať ako jeho zákonný zástupca keďže ho nemá zvereného. Moja otázka: ako čo najrýchlejšie dosiahnuť tento stav. Jedná sa len o papier aby zo zákona mohol konať a dostávať prídavky, ísť na OČR a pod. Pred rokom a pol podal žiadosť na súd o zverenie, ale keďže ona nepreberá zásielky tak súd nekoná. Dá sa to dosiahnuť ináč? Alebo súd nemôže konať bez jej prítomnosti??? Je totiž na nu na Slovensku podané trestné oznámenie za podvod. Vopred ďakujem
Mal by navštíviť čím skôr úrad sociálnych vecí a rodiny. Nemám síce dobré skúsenosti s nimi, avšak oni ak by sa im chcelo by s vecou mohli pohnúť. Pri konaní pred súdom zastupujú záujmy maloletého dieťaťa. Veď v podstate osoba, ktorej bolo dieťa súdom zverené do starostilivosti sa dlhodobo nestará a druhý rodič prejavuje záujem mať dieťa zverené do starostlivosti, čiže súd môže rozhodnúť.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Poprosím o radu - ak nejaká existuje...

Manželka po 27 rokoch manželstva po dlhodobých manželských rozporoch odišla od manžela zo spoločného rodinného domu - resp. za výdatnej "podpory" manželových príbuzných, ktorí k jej rozhodnutiu prispeli.
Manžel sa vyhrážal, že ak sa nevráti,zničí ju emocionálne /cez deti/ i finančne.
Deti - 2 dospelé, jedno 14 ročné. Deti ovplyvnené otcom sa odmietajú s matkou kontaktovať, hoci sa o ne zaujíma.Matka, keďže odišla do podnájmu /manžel jej odmietol podpísať súhlas s hypotékou, aby si mohla zadovážiť byt/ s jedným kufrom, sa snažila vytvoriť vhodné podmienky na výchovu svojho najmladšieho dieťaťa, čo sa jej napokon aj podarilo.

V súčasnosti požiadal otec súd o zverenie tohto dieťaťa do svojej starostlivosti a požaduje výživné, ktoré je nad finančné možnosti matky. Hoci podľa právničky všetky preukázateľné dôvody /výchova, príkladná dlhoročná starostlivosť matky o všetky 3 deti/ hovorili v prospech matky, rozhodujúce vraj je vyjadrenie 14 dieťaťa - u koho chce bývať - a to sa vyjadrilo, že u otca... Tým sú vraj jej šance na zverenie dieťaťa do jej výchovy minimálne, resp. žiadne...

Otázka: Je naozaj vyjadrenie dieťaťa rozhodujúce?
Čo môže ešte matka urobiť, aby sa súd /ktorý má byť v blízkej dobe/, priklonil na jej stranu? Otec sa totiž snaží "kúpiť si" dieťa všetkými možnými spôsobmi, najmä finančnými - financuje mu nákladný šport, snaží sa o individuálnu formu štúdia - a dieťa v tomto veku vypovedá tak, ako mu to vyhovuje...
Čo sa dá poradiť matke v jej situácii?
Za Vaše rady ďakujem.
Naposledy upravil Oliwa : 08.11.10 at 12:05
0 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

Oliwa, tu je každá rada ťažká ...

Treba sa zamyslieť nad tým, že ak 14-ročné dieťa s ňou žiť nechce, či má zmysel nútiť ho k tomu . Ak matka nebude rešpektovať jeho rozhodnutie , môže začať trucovať a robiť problémy . Viem, že matka preň urobila za celý život všetko čo mohla, že je schopná postarať sa oň, že sa chce starať aj naďalej. Ale možno, ak nechá ísť dieťa cestou, ktorú si samo zvolilo, samo pochopí, že ho má matka naozaj rada a vzťahy s ňou bude mať veľmi dobré . Určite je matka v nezávideniahodnej situácii. Ale súd bude názor dieťaťa brať do úvahy, ak má dieťa vytvorené podmienky u oboch rodičov, mali by sa medzi sebou dokázať dohodnúť. 14 rokov to je puberta ako vyšitá, tak netreba túto situáciu predlžovať, dieťa je obzvlášť citlivé a každú reakciu rodiča môže posudzovať s prehnanými emóciami.

Nechcem, aby to vyznelo, že sa má matka dieťaťa vzdať, prajem jej, aby sa jej podarilo dohodnúť s dieťaťom, že bude s ňou
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Myslím, že súd prihliada v takomto prípade na "želanie" 14r. dieťaťa.

Možno by matka mala dať návrh na striedavú starostlivosť,asi je to lepšie ako nič...
4 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Díky za Vašu snahu nájsť východisko...
Samozrejme je jasné, že dieťa nemožno k ničomu nútiť, ale je to ešte len dieťa, ktoré si neuvedomuje, že sa stalo nástrojom v otcových rukách na pomstu matke...
Lebo to, akým smerom sa ho snaží otec "formovať" na svoj obraz, matku desí a nedokáže tomu zabrániť. Škola ide na vedľajšiu koľaj na úkor športu, prvé zranenia a rehabilitácie, odstrihnutie od kolektívu spolužiakov a rovesníkov...
Môj dojem je taký, že dieťa sa bojí otca a bojí sa vypovedať v jeho neprospech, no rovnako sa ho bojí opustiť - a ten strach si otec zasa dokáže kúpiť. A pri náhodných stretnutiach s matkou toto dospievajúce dieťa koná ako splašené zvieratko /dá sa na útek/ - sama som bola svedkom takej situácie. Je mi to všetko veľmi ľúto, lebo ich všetkých poznám...

Arizonka, nevieš, či by mohla matka podať návrh na striedavú starostlivosť aj teraz - v tomto štádiu? Alebo to predniesť na súde, keď sa bude rozhodovať o zverení dieťaťa do otcovej starostlivosti, ktorý matku úmyselne predbehol a požiadal o ňu skôr? Rozvedení zatiaľ nie sú.
0 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

Ak je už podaný návrh na zverenie dieťaťa do výchovy otca, až príde oznámenie o termíne súdneho pojednávania, asi by som hneď využila možnosť a napísala vyjadrenie k sp. značke, ktorú súd pridelí otcovmu návrhu /vidno to na predvolaní/ a obratom doručila súdu - myslím, že radšej trojmo .

Na pojednávaní by sa už ku tomu mohli všetci zúčastnení vyjadriť, nikto by zmenou nebol zaskočený a všetci budú mať čas sa na túto situáciu pripraviť a adekvátne zareagovať.

Určite by bola lepšia striedavá starostlivosť ako len občasné návštevy dieťaťa u matky.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Veľmi pekne ďakujem za konkrétnu radu. Pretlmočím matke...
0 0
liamko liamko

liamko je offline (nepripojený) liamko

ahoj ,mam ten isty problem ak chces ozvi sa na
0 0
liamko liamko

liamko je offline (nepripojený) liamko

moze mi niekto poradit ako dostat syna do svojej starostlivosty
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ak chceš nejakú použiteľnú odpoveď, musíš zadať viac informácií...
0 0
harek harek

harek je offline (nepripojený) harek

mam podobny problem, matka sa zdrziava na (pre mna) neznamom mieste a neumoznuje mi stretnut sa s detmi, ani cez mobil. je to cerstva zalezitost, este nemam ziadne rozhodnutie sudu ani o detoch ani o rozvode (ktory zrejme bude nasledovat). Viete mi poradit ako zistit kde su deti ? Jedine co som doteraz dosiahol bolo, ze policia kontaktovala matku a hliadka sa presvedcila ze su vporiadku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať