Zavrieť

Porady

DPH - spracovateľské operácie na tovare

Prosím o radu,
Sme družstvo, ktoré vykonáva spracovateľské operácie na tovare, ktorý je vo vlastníctve zahraničnej firmy podnikajúcej a identifikovanej pre daň v štáte EÚ, ktorý bol za týmto účelom premiestnený z krajiny EÚ do tuzemska.

- ešte stále vykonávame operácie aj na materiále dovezenom k 30.4.04, ktorý bol pri vstupe do tuzemska predložený colnému úradu a pre ktorý podľa §85 odst.15 Zák. o DPH platia doterajšie predpisy. Uvádzame sumu na faktúrach za spracovateľské operácie na uvedenom materiále v daňovom priznaní? Ak áno, v ktorom riadku, keď tovar sa ešte stále prepúšťa do štátu EU cez colný režim vývozu?

- ďalej vykonávame operácie na materiále premiestnenom po 1.5.04 (od tej istej firmy). Uvádzame sumu na faktúrach za spracovateľské operácie na uvedenom materiále v daňovom priznaní? Ak áno, v ktorom riadku?

- v súhrnom výkaze uvádzame aj premiestnenie uvedeného materiálu (nie je to považované za dodanie tovaru, ale premiestnenie to je §8 ods.4 pís. f)? Ak uvádzame, uvádzame cenu premiestňovaného materiálu, alebo cenu za spracovateľskú operáciu (ktorú fakturujeme), alebo sčítame uvedené sumy? Uvádzame tam aj premiestnenie výrobkov z materiálu dovezeného k 30.4.2004?

- v najbližšom súhrnom výkaze t.j. za II. štvrťrok uvádzame dodávku a premiestnenie tovaru z tuzemska do iného členského štátu len za máj a jún 2004?


Ďakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  DPH - spracovateľské operácie na tovare

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.