Zavrieť

Porady

Usporiadat
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Toto je kaktus?????

0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Zuzka, neskoro, ale predsa som sa pozrela na tvoj nádherne rozkvitnútý kaktus. Moja svokra býva v bytovke, kde na chodbe majú kaktusy. Ani veľmi teplo - ani veľmi zima. Kvitnú im tak, že to až nie je možné. A keď som sa svokry pýtala, ako je to možné - povedala, že to je asi vyrovnanou teplotou. Inak ja mám doma kaktusy - dcérine, ale nevieme sa o ne starať. Už nám zopár vyhynulo. Prijala by som nejaké pestovateľské rady. Ako často ich polievať, či aj hnojiť, či polievať do misky alebo na hlinu .......
Vopred ďakujem.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Vlani mi takto kvitli a tento rok už maju puky.Len tak pre radosť...
Kaktus.JPG  
kaktus oranžový JPG.JPG  
kaktus ž.JPG  
1/1
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ešte napíšem Zuzane,ako sa o kaktusy starám. Ja som len amatér,ale dodržiavam určité zásady a celkom to ide.Mám asi 40 kaktusov.Od novembra do marca sú v chladnejšej miestnosti,chodba, pivnica, kotolňa.Bez polievania, nemusia mať veľa svetla - teplota cca 15 stupňov.V marci ich premiestnim do kuchyne/južná strana,západná strana/ na parapetu.Oprášim ich a polejem odstátou vodou.Keď je horúce slnko na nejaký čas ich zatienim,kým si zvyknú.Polievam ich podľa toho, ako je teplo.Keď stále svieti slnko a je teplo,tak 1x týždenne ak je zamračené, tak 1x za dva týždne.Polievam z vrchu,počkám kým sa dobre nasaje a zvyšnú vodu z misky vylejem.Prihnojujem tak l x za mesiac hnojivom na kaktusy.Aby kvitli,je rozhodujúce to premiestnenie do chladnej miestnosti a nepolievať.Keď ich premiestňujem,niektoré už majú puky,iné kvitnú neskoršie.Zasadené ich mám v zemine na kaktusy/dostať kúpiť/.
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
Mala som roky aj dake kaktusy, ale furt mi odhnili. Az posledny rok som sa donutila ich fakt nepolievat tak to prezili. a tento rok som zacala robit a doniesla som dake kvety do kancelarie. celu zimu sme mali nenormalnu zimu v kancli az som sa bala ze mi vsetko pokape a zrazu mi zo dna na den zakvitol kaktus. neuveritelne. pocas dvoch tyzdnou mi krasne striedal kvety. prvy krat som videla kvitnuci kaktus na Slovensku. A ako tak pozeram vase fotky tak vzdavam hold kaktusom a musim sa im ospravedlnit lebo mi povodne pripadali strasne nudne a oni dokazu byt nenormalne krasne. Musim svoje zbierky kvetov rozsirit o kaktusy. Dnes som si uz aj dva kupila na flore. tak drzte palce ak rozkvitnu poslem fotky. maju uz puky a tak sa bojim ze ked zmenili majitela opadnu. Pripadne poradte ako tomu predist. Dakujem aj za predoslu radu k pestovaniu snad sa to s vasimi radami podari a bude sa im darit aj u mna.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

.....Dnes som si uz aj dva kupila na flore....
Hankagirl, ja som postrehla, že si bola na FLORE, mne to asi teraz nevyjde, ak máš nejaké foto alebo typy hoď na poradu, rada si aspoň niečo prečítam alebo pozriem apopasiem oči.
Napíš, čo ťa zaujalo - budem veľmi rada a určite aj veľa poraďákov-kvetinkárov
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
mozem pripnut aj fotecky dake, ale mam ich fakt privela a dost velke tak som ich musela konvertovat, na to aby som ich sem dala. Flora bola fajn ale tak sa mi zda, ze stale menej a menej kvietkou ma a menej miesta zabera. no co uz. Mali tam na ukazku wollemi pine, to je ten ihlicnan co je na zemi uz 100 000 000 rokov a je z australie a brutalne drahy... inac klasika dake tie dekoracie, viazanie kitic, bonsaje okrasne kvety a kriky...a moju srdcovku tilandsie uz mali len v jednom obchodiku No co uz. Ale bola som tam tri hodiny takze je na co pozerat
flora na poradu1.JPG  
flora na poradu2.JPG  
flora na poradu3.JPG  
flora na poradu4.JPG  
flora na poradu6.JPG  

flora na poradu7.JPG  
flora na poradu8.JPG  
flora na poradu9.JPG  
flora na poradu10.JPG  
flora na poradu11.JPG  

flora na poradu 13.JPG  
1/1
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
Joj, pomozte mi identifikovat jeden kvietok co som dostala ked sa kamoska stahovala. vyzera na daky divny sukulent no neni to iste a nechcem mu ublizit. Napiste kto to pozna ako sa vola pripadne co s nim.
asi sukulent.JPG  
asi sukulent2.JPG  
1/1
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

Hanka
dík za krásne fotečky z výstavy, radosť pozerať!!!
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Hankagirl
Joj, pomozte mi identifikovat jeden kvietok co som dostala ked sa kamoska stahovala. vyzera na daky divny sukulent no neni to iste a nechcem mu ublizit. Napiste kto to pozna ako sa vola pripadne co s nim.
Našla som ten kaktus v knižke "Kaktusy" volá sa Hatiora salicorniodes.Kvitne na žlto,má také malé žlté zvončekovité kvietky.Substrát má byť úplne nevápenatý,/ja by som kúpila zeminu na kaktusy a do nej by som pridala trochu rašeliny/pestuje sa celoročne v miestnosti,bez priameho slnečného žiarenia.Ak je možnosť, tak od januára na chladnejšie miesto a menej polievame, ak sa objavia púčky premiestniť na teplejšie stanovisko a zvýšiť zálievku.V lete môžeme rosiť.No, neviem či ti to pomôže,lebo je to dosť neznámy kaktus,ale skús.Na obrázku je zakvitnutý a ako by sa ťahal dole. Ešte by som dodala, že kaktusy je dobre po zime postriekať a zaliať aspoň 1x prípravkom Applaud 25WP proti škodcom.Je to pol litrová flaška, do ktorej len pridáš vodu a hore je už rozprašovač.
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
Vema strasne moc Ti dakujem. Hned som ho dala dole z parapetu. Tak som ho odhadla spravne k sukulentom a kaktusom. Vdaka za cene citacie z knihy. Ten postrek na skodcov zatial vynecham bo sa s postrekmi moc nekamaratim, zas budem zachranovat v poslednu chvilku, ked ho daco zasiahne. (Uz sa dva mesiace nutim postriekat jeden kvietok co mi napadli msicky a stale ho len radsej preplachnem vodou a odstranujem msice rukou a je v karantene od inych kvetin) Evidentne tento Hatiora salicorniodes kvitnut nebude bo puciky nema. Ale uvidime o rok. Este raz dik.

Co sa tyka kaktusov z incheby, tak puciky neopadali, jeden uz dnes kvitnul na ruzovo. Parada. Velmi sa mi zacinaju kaktusy pacit.
0 0
ulukitkan ulukitkan

ulukitkan je offline (nepripojený) ulukitkan

Kaktus bude kvitnuť každemu....ale musi sa dostatočne polievať a hnojiť počas vegetačneho obdobia a v zime musi prezimovat pri teplote 10 stupňov Celzia(takmer vsetky kaktusy)

uspech zaruceny....pestujem kaktusy niekolko rokov a kvitnu vzdy


ulukitkan
0 0
ulukitkan ulukitkan

ulukitkan je offline (nepripojený) ulukitkan

Ked najdem v pc fotky tak tiez niecim prispejem
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať