Zavrieť

Porady

Povinnost platit odvody vs. zrusenie zivnosti

Ahojte poradaci,

potrebujem pomoct s otazkou ohladom zivnosti. Od 1.6.2004 mam zivnost, ktoru som minuly rok pouzival ako zdroj obzivy. Od januara 2005 som sa zamestnal na TPP a zivnsot som si nechal. Od januara som ju vyuzival len obcas a to len na faktury v sumach do 1 - 2 tis.SK mesacne. Momentalne je pred mnou otazka, ci sa mi oplati si vobec ponechat zivnost, vzhladom na to, ze od 1.7. by som mal platit odvody (z minimalneho vym. zakladu). Tieto odvody by vsak predstavovali vecsiu sumu, nez su moje realne prijmy zo zivnosti. Je mozne, mat zivnost, povedzme ju aj ani nevyuzivat ale hlavne neplatit odvody? Viem, ze je moznost nechat si zivnost pozastavit, ale neviem aky by to malo pre mna dosledky (registracia na DU, Soc.Poist. alebo aj na ZP). Vie mi nejaka dobra dusa poradit, ako najidealnejsie by som mohol vyriesit tuto situaciu? Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Zalozit si sro. Alebo pridat sa k uz existujucej. Nie ako zamestnanec. Ziadne odvody.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Živnosť sa prerušuje min. na 6 mesiacov. Oznámiš poisťovniam a DÚ a odvody platiť nebudeš. Treba zvážiť, či budeš živnosť v budúcnosti prevádzkovať.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    ala13
    Zalozit si sro. Alebo pridat sa k uz existujucej. Nie ako zamestnanec. Ziadne odvody.
    Založenie sro tiež stojí peniažky.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Uznavam. A co takto zivnost zrusit a vykonavat to na dohody o vykonani prace?

    Povinnost platit odvody vs. zrusenie zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.