Zavrieť

Porady

odborna rada ohladom pozemkoveho prava

dobry den
potrebujem poradit od odbornika ohladom pozemkoveho prava a to konktretne rozhodnutia pozemkoveho uradu na zaklade ktoreho mi boli spravene zmeny v mojom liste vlastnictva, ktore som ja napadol na sude. sud mi dal za pravdu, uvedene rozhodnutie zrusil a vratil na nove konanie.
chcem sa spytat co to v praxi znamena a ci je povinny kataster vratit môj list vlastnictva do povodneho stavu kezdze sud rozhodnutie na zaklade ktoreho boli zmeny vykonane bolo zrusene, akoby nikdy neexistovalo.
môze mi niekto pomôct?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Neviem, o aké konanie ide, čo sa v ňom rieši, ako môže pokračovať. V každom prípade odporúčam obrátiť na kataster s rozhodnutím súdu, aby zmenu anuloval.

    ignac vajda je offline (nepripojený) ignac vajda

    ignac vajda
    Mária27 Pozri príspevok
    Neviem, o aké konanie ide, čo sa v ňom rieši, ako môže pokračovať. V každom prípade odporúčam obrátiť na kataster s rozhodnutím súdu, aby zmenu anuloval.

    na katastri som to skusil, pre nich je rozsudok ako zdrap papiera

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - sud rozhodnutie pozemkoveho uradu zrusil a vratil vec pozemkovemu uradu na nove konanie
    - pozemkovy urad v novom konani by mal vydat nove rozhodnutie a po jeho pravoplatnosti by mala sprava katastra vykonat zmeny v katastri nehnutelnosti
    - zmeny by sa mali odzrkadlit aj v LV

    geronimo13 je offline (nepripojený) geronimo13

    geronimo13
    ignac vajda Pozri príspevok
    na katastri som to skusil, pre nich je rozsudok ako zdrap papiera
    nepochopenie právnych súvislostí správneho práva; na základe Vášho rozhodnutia kataster konať nemôže, kataster môže konať až vtedy, ak nové konanie na pozemkovom úrade nadobudne právoplatnosť

    ignac vajda je offline (nepripojený) ignac vajda

    ignac vajda
    geronimo13 Pozri príspevok
    nepochopenie právnych súvislostí správneho práva; na základe Vášho rozhodnutia kataster konať nemôže, kataster môže konať až vtedy, ak nové konanie na pozemkovom úrade nadobudne právoplatnosť
    asi tomu nerozumiem
    na kataster som poslal rozsudok, kde bolo rozhodnutie na zaklade ktoreho spravili zmenu na mojom liste vlastnictva zrusene, tak si myslim ze aj oni by mali anulovat spravenu zmenu , zatial bez ohladu ako nanovo rozhodne v novom konani pozemkovy urad, ktory od vynesenia rozsudku/ uz su to 2 roky/ absolutne vo veci nekona.

    geronimo13 je offline (nepripojený) geronimo13

    geronimo13
    ešte raz: pôvodné rozhodnutie pozemkového úradu, ktoré rozsudkom súd zrušil a nové rozhodnutie, ktoré bude nasledovať po vrátení pozemkovému úradu súdom na nové rozhodnutie je vlastne jedno a to isté konanie a pokiaľ toto konanie nebude ukončené právoplatným rozhodnutím nie je možné na liste vlastníctve vykonať zmenu

    odborna rada ohladom pozemkoveho prava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.