Zavrieť

Porady

Prenájom nehnuteľnosti a DPH

Manželia prenajímajú nehnuteľnosti, ktoré majú v bezpodielovom vlastníctve.
Obidvaja okrem toho podnikajú v inej oblasti ako SZČO. Príjmy z prenájmu si v roku 2003 zdanil jeden z nich podľa §9 ako príjmy z prenájmu.
Nájomné zmluvy sú uzavreté na celý rok, ale príjmy z prenájmu nedostávajú pravidelne.
Započítavajú sa tieto príjmy z prenájmu nehnuteľnosti do obratu na povinnú registráciu DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ano,podľa § 3 ods. 1 222/2004 Zb.je zdaniteľnou osobou každá osoba, ktorá vykonáva akúkoľvek ekonomickú činnosť. Ekonomickou činosťou /podnikaním/ sa rozumie každá činnosť z ktorej sa dosahujú príjmy, teda aj nájomné.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Ale, ktorému z manželov započítať tento obrat z prenájmu ? Tým , že obaja podnikajú sa to ešte viac skomplikuje.

    Prenájom nehnuteľnosti a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.