Zavrieť

Porady

ako zmeniť súbor pdf ?

Čaute, prosím poradiť ohľadne súboru s príponou .pdf. Dostala som totiž za úlohu od svojej šéfky zmeniť text v takomto súbore.
Program Adobe Reader je totiž po anglicky, takže nie som si istá či dobre hádam čo sa myslí pod tým a tým príkazom. Proste a zjednodušene, potrebujem zmeniť text (je to vlastne naše firemné oznámenie). Niečo odtiaľ vymazať a niečo pridať, chápete. Nechcem pred šéfkou vyzerať ako totálny blbec, takže musím s tým čo najskôr niečo robiť. Všetkým vám ďakujem za rady.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
abcd.kates Pozri príspevok
Čaute, prosím poradiť ohľadne súboru s príponou .pdf. Dostala som totiž za úlohu od svojej šéfky zmeniť text v takomto súbore.
Program Adobe Reader je totiž po anglicky, takže nie som si istá či dobre hádam čo sa myslí pod tým a tým príkazom. Proste a zjednodušene, potrebujem zmeniť text (je to vlastne naše firemné oznámenie). Niečo odtiaľ vymazať a niečo pridať, chápete. Nechcem pred šéfkou vyzerať ako totálny blbec, takže musím s tým čo najskôr niečo robiť. Všetkým vám ďakujem za rady.
V .pdf dokumente nie je vôbec jednoduché niečo zmeniť (prepísať). PDF dokument je vlastne obrázok, nie text. To je ako keby si na fotke, kde je odfotený text chcela ten text prepísať. Na úpravu pdf dokumentu potrebuješ Adobe Acrobat, čo je platený softvér. Ty máš v PC nainštalovaný len Adobe Reader (ako už názov hovorí, "reader" je len na čítanie pdf dokumentov).

Ale nevravím, že je to nemožné, prečítaj si túto diskusiu:

http://www.porada.sk/t77481-adobe-reader.html

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
abcd.kates Pozri príspevok
Čaute, prosím poradiť ohľadne súboru s príponou .pdf. Dostala som totiž za úlohu od svojej šéfky zmeniť text v takomto súbore.
Program Adobe Reader je totiž po anglicky, takže nie som si istá či dobre hádam čo sa myslí pod tým a tým príkazom. Proste a zjednodušene, potrebujem zmeniť text (je to vlastne naše firemné oznámenie). Niečo odtiaľ vymazať a niečo pridať, chápete. Nechcem pred šéfkou vyzerať ako totálny blbec, takže musím s tým čo najskôr niečo robiť. Všetkým vám ďakujem za rady.
Skopíruj si to do WORDU a tam to uprav. (CTRL+C a CTRL+V)

Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

Palo235
*.pdf a ked su zaheslovane tak skus nejaky vylamovaci program (nieco ako keby si chcela z fotky dostat text)

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

abcd.kates
Chobot Pozri príspevok
V .pdf dokumente nie je vôbec jednoduché niečo zmeniť (prepísať). PDF dokument je vlastne obrázok, nie text. To je ako keby si na fotke, kde je odfotený text chcela ten text prepísať. Na úpravu pdf dokumentu potrebuješ Adobe Acrobat, čo je platený softvér. Ty máš v PC nainštalovaný len Adobe Reader (ako už názov hovorí, "reader" je len na čítanie pdf dokumentov).

Ale nevravím, že je to nemožné, prečítaj si túto diskusiu:

http://www.porada.sk/t77481-adobe-reader.html
Ďakujem Chobot, v práci mám Adobe Acrobat - písal si, že tam sa dajú upravovať veci, prosím poraď ako konkrétne. Cez aké príkazy. Ďakujem moc.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
abcd.kates Pozri príspevok
Ďakujem Chobot, v práci mám Adobe Acrobat - písal si, že tam sa dajú upravovať veci, prosím poraď ako konkrétne. Cez aké príkazy. Ďakujem moc.
Áno, v Adobe Acrobat ide čiastočne upravovať text, ale nepočítaj s plnohodnotným textovým editorom ako napr. Word (nemôžeš využiť všetky možnosti formátovania ako v inom textovom programe).

Úprava textu sa robí cez "Nástroj pre retušovanie textu", je to v menu také veľké prázdne T, po kliknutí na to vysvietiš text a ten môžeš mazať, dopisovať do neho a pod.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Niečo z toho si vyber , ja mám Very PDF.....
Je ich tam plno , sú síce väčšinou trial , ale poslúžia

http://www.instaluj.cz/hledat/wery+pdf&from_katalog=&


Juraj
14 DEN TRIAL 100 UCINE ,TESTNUTE,JEDNODUCHE ,NEMATE ZA CO

NITRO PDF .COM LOMITKO INDEX . ASP AAAA VSETKO SPOLU ,TAK CLOVEK CHCE HELFNUT A ONO MI TO NAPISE ZE LINKY MOZEM NEHAVAT AZ PO 15 PRISPEWKU,,DRZOST

willma je offline (nepripojený) willma

willma
INTOALICEBRANDY Pozri príspevok
DRZOST
e-e len ochrana pred spamermi a podobnými živlami

2009 je offline (nepripojený) 2009

2009
Už som to tu niekomu radila. Skús http://www.zamzar.com/ prvý krok je načítanie súboru s disku. Druhým krokom si dáš konvertovať do doc a 3 krok je vypísanie e-mailovej adresy. Príde Ti tam link, kde si môžeš súbor vyzdvihnúť. Chvíľku to trvá ale ak to potrebuješ jednorázovo je to na jednoduchšie riešenie.

mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

mimaBe
Mili poradaci prosim vas o radu,
ako zmenim pdf format na word, potrebujem urobit upravu v texte, ale je v pdf, potrebovala by som ho vo worde. dakujem za radu.

kero64 je offline (nepripojený) kero64

kero64
Na nete je veľa programov. Stačí napísať do google konvertor PDF -DOC a vybrať si. Niektoré sú aj voľne sťahovateľné.

mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

mimaBe
nie som technicky zdatna co sa tyka pc, ale znama mi povedala, ze sa to da aj priamo v dokumente vytvorenom v pdf, spominala nejaku "ruciciku" a "sipku", po kliknuti pravym tlacidlom na podfarbeny text, da sa to? ak, ano, ako? dakujem za "lopatisticku odpoved"

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

luigi72
Vo veľkej miere závisí od toho, ako a v čom bol pdf vytvorený. Teoreticky by si mal vedieť konvertovať .pdf do .doc, prakticky to nie vždy musí vyjsť.

Skús:
http://www.hellopdf.com/
http://www.zdarma.org/1060-convert-p...prevod-do-doc/
http://www.zamzar.com/

alebo dajaky OCR nástroj, napr. SimpleOCR , ABBYY FineReader Pro, ...

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

luigi72
mimaBe Pozri príspevok
nie som technicky zdatna co sa tyka pc, ale znama mi povedala, ze sa to da aj priamo v dokumente vytvorenom v pdf, spominala nejaku "ruciciku" a "sipku", po kliknuti pravym tlacidlom na podfarbeny text, da sa to? ak, ano, ako? dakujem za "lopatisticku odpoved"
Ak nie je zamknutý pdf súbor, tak vieš normálne označiť a skopírovať.

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Blankake
mimaBe Pozri príspevok
nie som technicky zdatna co sa tyka pc, ale znama mi povedala, ze sa to da aj priamo v dokumente vytvorenom v pdf, spominala nejaku "ruciciku" a "sipku", po kliknuti pravym tlacidlom na podfarbeny text, da sa to? ak, ano, ako? dakujem za "lopatisticku odpoved"
Priamo v pdf dokumente to nemôžeš urobiť, ak máš len Adobe Reader.
Niekedy sa dá aj jednoducho skopírovať text v PDF a uložiť do Wordu - ale závisí, ako bol dokument vytvorený... zvykne sa to potom totiž rozhádzať (najmä, ak sú tam tabuľky...)

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

luigi72
Blankake Pozri príspevok
Priamo v pdf dokumente to nemôžeš urobiť, ak máš len Adobe Reader.
Niekedy sa dá aj jednoducho skopírovať text v PDF a uložiť do Wordu - ale závisí, ako bol dokument vytvorený... zvykne sa to potom totiž rozhádzať (najmä, ak sú tam tabuľky...)
Aj keby mala Adobe Acrobat Professional, nemusí vedieť editovať .pdf, lebo .pdf vieš vytvoriť vo viacerých programoch príp. pomocou viacerých SW. Výsledný formát je síce vždy .pdf, ale spôsob uloženia je totálne iný.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
mimaBe Pozri príspevok
Mili poradaci prosim vas o radu,
ako zmenim pdf format na word, potrebujem urobit upravu v texte, ale je v pdf, potrebovala by som ho vo worde. dakujem za radu.
Toto už bolo nespočetne veľa krát preberané na porade. Prečo nevyhľadáš staršie témy?

Aby o tom neboli desiatky tém, tak som tvoju pripojil k jednej, čo bola diskutovaná len nedávno. Prečítaj si ju celú.

andyrs1 je offline (nepripojený) andyrs1

andyrs1
Ahojte. asi som velmi jednoducha osoba no mna uz nebavilo si lamat hlavu co a ako s pdf dokumentom ktory potreboval upravit. Riesil som to po svojom jednoducho prekonvertujem subor pdf do jpg a v programe paint a pridam cokolvek. Pre mna najjednoduchsi sposob
Konvertujem vsetko na : http://www.online-convert.com/

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

vlado 33
Na písanie do JPG môžeš použiť aj windowsácky skicár.
Naposledy upravil vlado 33 : 08.11.12 at 18:54

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.