Zavrieť

Porady

Aký účet použiť ?

Pozdravujem a prosím o radu skúsenejších.
Na aký účet zaúčtovať poistenie zodpovednosti za škodu, ktoré je uhradené v 1/2009 a týka sa roku 2008 ? 326..., 379... alebo na 38... ale to sa mi nezdá ?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Wibko Pozri príspevok
    Pozdravujem a prosím o radu skúsenejších.
    Na aký účet zaúčtovať poistenie zodpovednosti za škodu, ktoré je uhradené v 1/2009 a týka sa roku 2008 ? 326..., 379... alebo na 38... ale to sa mi nezdá ?
    Ďakujem za odpoveď.
    Predpis poistenia účtujeme: 568/379.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Prosím o pomoc s takýmto rébusom pri zdedenom účtovníctve:
    Účet 321, analytická evidencia. V roku 2007 boli zaplatené ( z banky) preddavky na 2 faktúry, dodávateľská firma mala 2 analytické účty na 321. Preddavok bol zaúčtovaný na 321 AE1/221 a 321 AE2/221. Došli 2 faktúry, jedna na 321AE1, druhá na 321 AE2. Obidve sa vrátili, aj s tovarom, naspäť. Prišla vrátená platba,na BÚ, celá sa zaúčtovala na 321 AE1. Na 321 AE1 bola vyrovnaná 1 faktúra a zvyšok bol zaúčtovaný ako cenový rozdiel zápisom 501 AE daňovo neuznaný voči 321 AE1. Tým ostala faktúra 2 nevysporiadaná.
    Ako ju mám vysporiadať???????????? Čo mám použiť namiesto 501 daňovo neuznanej z roku 2007????? Mínus 501 daňovo neuznaná v roku 2008?
    Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dav Pozri príspevok
    Prosím o pomoc s takýmto rébusom pri zdedenom účtovníctve:
    Účet 321, analytická evidencia. V roku 2007 boli zaplatené ( z banky) preddavky na 2 faktúry, dodávateľská firma mala 2 analytické účty na 321. Preddavok bol zaúčtovaný na 321 AE1/221 a 321 AE2/221. Došli 2 faktúry, jedna na 321AE1, druhá na 321 AE2. Obidve sa vrátili, aj s tovarom, naspäť. Prišla vrátená platba,na BÚ, celá sa zaúčtovala na 321 AE1. Na 321 AE1 bola vyrovnaná 1 faktúra a zvyšok bol zaúčtovaný ako cenový rozdiel zápisom 501 AE daňovo neuznaný voči 321 AE1. Tým ostala faktúra 2 nevysporiadaná.
    Ako ju mám vysporiadať???????????? Čo mám použiť namiesto 501 daňovo neuznanej z roku 2007????? Mínus 501 daňovo neuznaná v roku 2008?
    Ďakujem.
    Podľa mňa použi kludne 501 ako nedaňový.

    Aký účet použiť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.