Zavrieť

Porady

Rodné číslo ako DIČ

chcem sa opýtať, ja podnikateľ neplatca DPH vystavujem faktúru pre odberateľa, mám na vystavenú faktúru uviesť svoje DIČ, t.j. rodné číslo, ak zákon o ochrane osobných údajov mi zakazuje zverejňovať rodné číslo,ide o to, či mi to daňováci pri kontrole nevyhodia.
Usporiadat
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Novelizovaný zákon o správe daní a poplatkov tiež zakazuje zverejniť DIČ ak obsahuje RČ. Takže podľa mňa netreba uviesť.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ak je DIČ rodné číslo, neuvádza sa.

Krásny deň.:p
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

minule mi napadla jedna vec:
registracne pokladne maju DKP fyzicka osoba, platitel DPH mal pridelene nove IC DPH, takze tam uz rodne cislo nie je, ale co sa tyka registracnych pokladni, tak DKP sa nemenilo, ostava teda rodne cislo

rodne cislo zverejnene nesmie byt, ale ak DKP nebude na doklade ERP, nebude splnat vsetky nalezitosti, a uzna mi ho potom danovy urad? informovala som sa aj na DU, a dostala som odpoved, ze ho tam musim uvadzat (aj napriek tomu, ze obsahuje rodne cislo)

podla mojho nazoru je to UPLNE SKVELE RIESENIE, na jednom mieste nam cosi prikazuju, na inom zakazuju, a my mame z toho vyjst, aj vsetko spravne dodrzat, a sucasne nic neporusit

ako len toto dokazat???
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
poradíte mi, čo v prípade, že som s.r.o. vystavujem faktúru na občana, aké identifikačné údaje mám uviesť pri odberateľovi?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

vladan
poradíte mi, čo v prípade, že som s.r.o. vystavujem faktúru na občana, aké identifikačné údaje mám uviesť pri odberateľovi?
Ja uvádzam meno, priezvisko, bydlisko, dátum narodenia a rodné číslo.
Dúfam, že je to správne.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ja uvadzam meno, priezvisko, bydlisko (rodne cislo neuvadzam - ochrana osobnych udajov)
inak, pre takuto osobu (sukromna osoba - obcan) nemusime vystavovat fakturu, vid zakon o DPH
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja som SZČO, neplatiteľ DPH, ale fakturujem svojim odberateľom. Uvádzam svoje IČO. A keď by som fakturovala občanovi, nepodnikateľovi, tak by musela stačiť podľa mňa adresa.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
číslo občianskeho preukazu tam nemôže byť??
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ja by som osobne číslo obč. preukazu nedávala (i keď priznám sa, neviem, či to patrí pod ochranu osobných údajov).

Ja uvádzam na faktúrach len meno, priezvisko, bydlisko.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Keď robíme práce súkromným osobám,tak na fa.dávam iba meno,priezvisko,adresu odberateľa-FO občana.IČO takejto osoby do adresára si dávam dátum realizácie zákazky.
Tiež som mala s tým vlani problém.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Problém by mohol byť pri prípadnom vymáhaní platby. Preto ak sa neplatí ihneď, treba uzatvoriť aj s občanom zmluvu, kde by už mali byť uvedené aj iné údaje (č. obč. preukazu, dátum narodenia).
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

cislo obcianskeho preukazu nie je osobny udaj
podla mna naozaj uplne postacuje, meno, priezvisko a bydlisko
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Luckasari
ja uvadzam meno, priezvisko, bydlisko (rodne cislo neuvadzam - ochrana osobnych udajov)
inak, pre takuto osobu (sukromna osoba - obcan) nemusime vystavovat fakturu, vid zakon o DPH
Súhlasím, meno, priezvisko, bydlisko.
Zaujala ma poznámka o absencii povinnosti vystavovať fa pre súkromnú osobu. §71 ods.1 spomína naozaj iba zdaniteľnú osobu a PO, ktorá nie je zdaniteľnou osobou. Ale ako s daňou ? Daňová povinnosť vzniká. Ešte som nemal prípad, že by sa faktúra nevystavila. Vy áno ? Zaujímalo by ma ako to riešite a či ste niekto už mali takýto prípad. Ja vystavujem faktúru vždy, rodné číslo už neuvádzam.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Prikláňam sa k vám, ktorí tvrdíte, že na faktúre pre súkromnú osobu stačí meno, priezvisko, adresa.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Oldi - vystavujem fakturu vzdy, je to jednoduchsie, potrebujem predsa zauctovat vynos a DPH, ale napr. som to uz aj riesila pri predaji sme mali podpisanu kupno-predajnu zmluvu, a do pokladne mi zakaznik vkladale peniaze, tak som prilozila kupno-predajnu zmluvu k pokladnicnemu dokladu, priamo pri pokladni som uctovala

211/641
211/343

Ale jednoduchsie je urcite vystavenie faktury, len som chcela podotknut, ze to nie je povinnost.
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Jasné, presne toto som mal na mysli aj ja. Vše je o.k. Dik za info.
0 0
kucyo kucyo

kucyo je offline (nepripojený) kucyo

to sa v skratke neda,osobnosť ...viac
Luckasari
ja uvadzam meno, priezvisko, bydlisko (rodne cislo neuvadzam - ochrana osobnych udajov)
inak, pre takuto osobu (sukromna osoba - obcan) nemusime vystavovat fakturu, vid zakon o DPH
--faktura sa za kazdych okolnosti pre občana vystavovat nemusi,ale my zasielame tovar na dobierku občanom,spotrebiteľom-ako tu "zdokumentovat"predaj tovaru bez faktury?
kto ma skusenosti s predajom na dobierku?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Podľa mňa tam musí byť vystavená faktúra a v podmienkach "Forma úhrady:" napísať dobierka.
0 0
Aňa Aňa

Aňa je offline (nepripojený) Aňa

unavená zmenami zákonov
Zuzka má pravdu. V bývalom zamestnaní sme tiež zasielali tovar na dobierku, vo faktúre bolo uvedené len meno a priezvisko, kompletná adresa, druh tovaru, poštovné a balné.
0 0
Ekonomko Ekonomko

Ekonomko je offline (nepripojený) Ekonomko

RC je podla zakona o ochrane udajov jedinecny identifikacny znak a nesmie sa uvadzat na dokladoch v sulade s tym je aj DPH cka aj 511 podla mna mal DU vydfat nove sdic pre fo odnikatelov lebo inac nemozu uvadzat RC a co sa tyka Obcianskeho toto zakon o ochrane udajov nepovazuje za udaj chraneny a preto sa moze pouzit ako identifikacny udaj na fakture pre fo nepodnikatela
Co sa tyka toho ze netreba vystavovat fak na fo nepodnikatela by som nesuhlasil lebo 1 neviem si predstavit ako by som priznal tento prijem 2 zakon o DPH vyslovene hovorui ak je platba cez ERP vias ako 50000 musi sa vystavit faktura a platby cez ERP as robia v prevaznej miere pri predaji fo nepodnikatelovi
ale mozno sa mylim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať