Zavrieť

Porady

úprava výživného

rad by som poprosil o radu, ako mám postupovať, ak chcem požiadať súd o úpravu výživného. Čo všetko k tomu potrebujem a kde to mám podať.
Díky už teraz za pomoc
Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    výživné platím ja a kedže som sa teraz stal nezamestnaným, chcel by som požiadať o zníženie.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Určite treba podať návrh na zníženie výživného na súd, s uvedením dôvodu.
    Ale neviem či uspeješ. Súd v prvom rade pozerá na potreby dieťaťa. Takže sa skús čo najskôr zamestnať aj keď to počas týchto dní nebude ľahké.
    diky, nevieš ako to podať a kolkokrát. Ja platim dost veľa na dceru - 6000 Sk a chcem znižiť na 2500 Sk. Dcera bude mať v maji 18 rokov, radšej dam jej do ruky niečo naviac. Porad ako to podat a kolkokrát to mám dat na súd.
    Diky

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Myslím, že to treba podať 2x. Prilož aj potvrdenie z úradu práce, že si tam evidovaný. Návrh skús pohľadať aj tu na porade určite niečo bude. Daj do vyhľadávača. Ak nie bolo by dobre zájsť za právnikom, ale podľa mňa zbytočne vyhodené peniažky. Ak niečo nájdem prilepím.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Pozri tému návrh na určenie výživného pre maloleté dieťa, je tam prilepený vzor na zvýšenie výživného, upravíš si na zníženie výživného.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Aký je rozdiel medzi platením výživného určeného súdom a "daním niečoho naviac do ruky". Akože to je bez DPH?
    Ešte mám taký pocit, že po 18tke sa výživné poukazuje k rukám dieťaťa a nie matky.
    diky za radu a pre všetkých, nie je vždy muž na vine a nie každy muž je ten ktorý platí málo, alebo nebodaj nič. Su aj svetle výnimky a aj "bývalé" sú niekedy nenásytné
    Peter

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    iriska Pozri príspevok
    Aký je rozdiel medzi platením výživného určeného súdom a "daním niečoho naviac do ruky". Akože to je bez DPH?
    Ešte mám taký pocit, že po 18tke sa výživné poukazuje k rukám dieťaťa a nie matky.
    Poukazuje sa stále k rukám matky, jedine ak by dieťa dalo návrh na súd samostatne. Osobne to ale moc nedoporučujem, lebo nech je otec aký chce, stále je to otec a keď nie sú nejako mimoriadne zhoršené vzájomné vzťahy, netreba to siliť a riešiť súdnou cestou a tým proti sebe postaviť zoči voči dieťa a otca. Môže sa to výrazne podpísať najmä na dieťati aj keď je plnoleté.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    willma Pozri príspevok
    Poukazuje sa stále k rukám matky, jedine ak by dieťa dalo návrh na súd samostatne. Osobne to ale moc nedoporučujem, lebo nech je otec aký chce, stále je to otec a keď nie sú nejako mimoriadne zhoršené vzájomné vzťahy, netreba to siliť a riešiť súdnou cestou a tým proti sebe postaviť zoči voči dieťa a otca. Môže sa to výrazne podpísať najmä na dieťati aj keď je plnoleté.
    Po dosiahnutí plnoletosti dieťa sa výživné práveže dá už platiť do ruk dieťaťa a nemusí to plnoleté dieťa ani dávať na súd, stačí ked odo dňa dosiahnutia plnoletosti začne povinný platiť výživné do rúk dieťa. Nie s tým žiaden problém, je to len povinnom ako dohodne s dieťaťom , ved má predsa doklad, že to zaplatil.

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Ja mám takú otázku: Môj bývalý mi pravidelne platí na malého ale teraz som si našla priateľa a chcem vedieť ked spolu začneme žiť či sa bude brať do úvahy aj jeho príjem, či sa ex môže odvolať na že však už nie som sama a dá si znížiť výživné. Dakujem
    31Jankal Pozri príspevok
    Ja mám takú otázku: Môj bývalý mi pravidelne platí na malého ale teraz som si našla priateľa a chcem vedieť ked spolu začneme žiť či sa bude brať do úvahy aj jeho príjem, či sa ex môže odvolať na že však už nie som sama a dá si znížiť výživné. Dakujem
    príjem Tvojho priateľa nemá vplyv na výšku výživného, ktorá Ti posiela ex.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    súdu budeš musieť predložiť príjem aj tvojho (ked sa zoberiete) manžela. ale nakoľko on má podľa zákona vyživovaciu povinnosť len voči tebe a prípadne vaším spoločným deťom, tak súd až tak moc do úvahy jeho príjem neberie. Mne povedal právnik pri spore o výživnom, že keby bol môj druhý manžel aj milionár nemal by brať súd jeho príjem do úvahy. Ale nakoľko poznáme naše súdy, tak len treba držať palce aby človek natrafil na niekoho normálneho.
    príjem druhého manžela sa neberie vo vačšine prípadov do úvahy. Na zmenu výživného má vplyv tvoj príjem a príjem platiteľa výživného.

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Dakujem podľa všetkého by to malo byť tak spravodlivé a nebrať do úvahy príjem druhého manžela. On však s tým dieťaťom vlastne nič nemá iba ho vychováva. Lenže žijeme na Slovensku

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    31Jankal Pozri príspevok
    Dakujem podľa všetkého by to malo byť tak spravodlivé a nebrať do úvahy príjem druhého manžela. On však s tým dieťaťom vlastne nič nemá iba ho vychováva. Lenže žijeme na Slovensku
    To teda plne súhlasím, na Slovensku je fakt všetko možné. Trebars aj moje dve dcéry sa súdili s otcom ako plnoleté nezávislo od seba o výživné s otcom. každá mala inú sudkynu na tom istom súde. a každá dcéra má iné výživé a pritom obidve mali rovnaké podmienky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.