Zavrieť

Porady

NEPLATENIE VYZIVNEHO!!!!!!

Dobry vecer , potrebujem radu. Rozviedli ma 13.1.2009 ,teda znel rozsudok ze rozvedeny. Rozsudok mi prisiel 3.2.2009 a exmanzel mi ma platit 100 eur a zaplatil 66,38 eur a povedal ze mi ani nezaplati ten zvysok lebo ze to este nenadobudlo pravoplatnost. Chcela by som vediet ci je to pravda,myslela som si ze ke nas hned v ten den rozviedli tak je to uz pravoplatne.Kde sa mam obratit ,aby mi vyplatil ten zvysok? Dakujem velmi pekne.
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

tak asi je na rozsudku, dokedy sa da odvolat.
Pravoplatnost to nadoudne, ak sa nikto neodvola.

Neplatenie vyzivneho je trestne az 3 mesiace po sebe, takze zatial pravdepodobne nemozes urobit nic, len pockat.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ajuska29 ajuska29

ajuska29 je offline (nepripojený) ajuska29

Ale ja potrebujem vediet ze ci je znenie rozsudku v den vyhlasenia pravoplatne. Lebo ak ano tak mi musi doplatit zvysok penazi.
0 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

rozsudok je právoplatný až po 15 dňoch ak sa ani jedna stránka neodvolá, potom treba na súde vyznačiť právoplatnosť rozsudku a až od vtedy je nárok na výživné.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ivka70 Pozri príspevok
tak asi je na rozsudku, dokedy sa da odvolat.
Pravoplatnost to nadoudne, ak sa nikto neodvola.

Neplatenie vyzivneho je trestne az 3 mesiace po sebe, takze zatial pravdepodobne nemozes urobit nic, len pockat.
je trestne až po neuhradení troch platieb výživného v priebehu dvoch rokov, tie tri platby nemusia nadväzovať tesne mesiac po mesiaci.
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

právoplatnosť čo sa týka výživného je vynesením rozsudku, aspoň tak nám to povedali právnici, aj keď sa podá odvolanie a to z toho dôvodu, že deti majú nárok na výživné.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

willma Pozri príspevok
je trestne až po neuhradení troch platieb výživného v priebehu dvoch rokov, tie tri platby nemusia nadväzovať tesne mesiac po mesiaci.
suhlasim a vdaka za opravu, v tomto konkretnom pripade to bolo myslene tak, ze trestnost neplatenia zacne az po 3 mesiacoch
0 0
ibb ibb

ibb je offline (nepripojený) ibb

chcem sa spýtať ako to je riešené, keď mažel nezaplatí celú čiastku výživného určeného súdom, ale len časť a to z dôvodu jeho neschopnosti platiť /nezamestnaný/ a zároveň je v tomto čase už podaná jeho žiadosť na úpravu výživného / zníženie/
dakujem
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

pokiaľ nezaplatí celú čiastku, treba to dať na exekúciu, musí platiť celú čiastku pokiaľ nemá súdom určené inak
0 0
ajuska29 ajuska29

ajuska29 je offline (nepripojený) ajuska29

A kedy je pravoplatny rozsudok? Mam napisane ze,Otec sa zavazuje prispievat na vyzivu dietata sumou 100 eur mesacne pocnuc dnom pravoplatnosti vyroku rozsudku o rozvode manzelstva rodicov.! Cize to znamena ze uz ked nas v den rozviedli ,myslim si,takze ak nezaplatil ,tak musi zaplatit nie?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

KANIANKA TO UŽ NAPÍSALA - príspevok č. 4
0 0
zeron zeron

zeron je offline (nepripojený) zeron

ajuska29 Pozri príspevok
A kedy je pravoplatny rozsudok? Mam napisane ze,Otec sa zavazuje prispievat na vyzivu dietata sumou 100 eur mesacne pocnuc dnom pravoplatnosti vyroku rozsudku o rozvode manzelstva rodicov.! Cize to znamena ze uz ked nas v den rozviedli ,myslim si,takze ak nezaplatil ,tak musi zaplatit nie?

rozsudok je právoplatný, ak proti nemu v stanovenej lehote nebolo podané odvolanie, aelbo odovolanie bolo podané neskoro alebo bolo podané neoprávnenou osobou. Avšak vykonateľnosť, teda vlastnosť rozhodnutia súdu, ktorá vám zabezpečí priamu vynútiteľnosť rozhodnutia prostredníctvom štátnej moci, nastáva až po uplynutí tzv. paričnej lehoty, t.j. lehoty, v ktorej bolo účastníkovi uložená povinnosť plniť.

to som vám len chcela objasniť právoplatnosť a vykonateľnosť v skratke, keďže ste sa na to pýtali, ale Vaša situácia je iná, pretože vo Vašom prípade ide o výživné. Ak ide o výživné za posledné tri mesiace pred vyhlásením rozsudku, vykonateľnosť takéhoto rozhodnutia zo zákona nastáva skôr, ako nadobudne rozsudok právoplatnosť. Ide o predbežne vykonateľný rozsudok.
0 0
gala1 gala1

gala1 je offline (nepripojený) gala1

chcela by som sa spýtať ako postupovať, ak otec neplatí výživné plnoletému dieťaťu. Dieťa má rado svojho rodiča a nechce ho dať na súd...je vôbec nejaká cesta, aby si rodič plnil svoje povinnosti?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

plnoleté dieťa si vymáha výživné samo. Ale ak si s rodičom rozumejú, nemôže si od neho vypýtať peniaze napr. na topánky alebo na nejakú knihu, že napr. jeho potreby druhý rodič nestíha financovať...?
Naposledy upravil iriska : 24.02.09 at 06:33
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

willma Pozri príspevok
je trestne až po neuhradení troch platieb výživného v priebehu dvoch rokov, tie tri platby nemusia nadväzovať tesne mesiac po mesiaci.
V tejto suvislosti by som sa chcela opytat, aka je premlcacia doba v pripade neplatenia vyzivneho? Dakujem
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ak niekto neplatí výživné 3 roky, treba ho vymáhať, lebo potom súd staršie nevyplatené výživné nemusí uznať (potom znie otázka "kde ste boli celé tie 3 roky?").
Rovnako ako výživné sa dá určiť 3 roky spätne, tak už keď je určené, treba ho vymáhať čo najskôr.
0 0
gala1 gala1

gala1 je offline (nepripojený) gala1

iriska, dakujem za odpoved...situacia je taka, ze otec uz par mesiacov neplati vyzivne (ale chcel by - tento vyrok milujem )...uvidim, co sa bude dat robit...hadam mu len najskor zacitujem zakon, ktory porusuje...
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ibb Pozri príspevok
chcem sa spýtať ako to je riešené, keď mažel nezaplatí celú čiastku výživného určeného súdom, ale len časť a to z dôvodu jeho neschopnosti platiť /nezamestnaný/ a zároveň je v tomto čase už podaná jeho žiadosť na úpravu výživného / zníženie/
dakujem

mam podobný problém -k dnešnému dnu ex... zaplatil výživné len za 1/09 a 2/09 časť 3/09 , a podáva žiadosť na zníženie výživného ...
ak na sude dosiahne zníženie k akému termínu sa výživné zníži , bude musieť doplatiť zaostalostné váživné ?
0 0
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

K tomu neplateniu výživného, môžeš podať exekúciu v prípade, že ex... pracuje alebo druhou možnosťou je podať trestné oznámenie na políciu za zanedbanie povinnej výživy a tí si už vedia dať rady s tým. Trestné oznámenie môžeš podať v prípade, že ex... nezaplatiť výživné za tri mesiace, tak na začiatku štvrtého mesiaca môžeť podať trestné oznámenie. To isté sa týka aj plnoletého dieťaťa, ktoré študuje. Netreba sa toho báť, pretože ak ex... zaplatí po začatí trestného stíhania, a máš v rukách poštovú poukážku, resp. ti zaplatiť výživné priamo do rúk, urobíš vyhlásenie a policajt trestné stíhanie zastaví.
0 0
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

Ešte k tomu zníženiu výživného: Ex... má platiť stanovenú výšku výživného až do nového rozhodnutia súdu o znížení výživného. A až potom bude platiť, v prípade, že súd zníži výživné, zníženú čiastku výživného.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

renula4 Pozri príspevok
Ešte k tomu zníženiu výživného: Ex... má platiť stanovenú výšku výživného až do nového rozhodnutia súdu o znížení výživného. A až potom bude platiť, v prípade, že súd zníži výživné, zníženú čiastku výživného.
dnes som sa dozvedela, že rozhodujúci dátum pri zmene výživného je dátum podania návrhu a nie dátum rozhodnutia súdu ...
vraj od datumu podania navrhu sa berie zmena výšky výživného
potrebujem zistiť či je to naozaj tak
Naposledy upravil jeso : 09.06.09 at 18:20
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať