Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie mzdy

Prosím o radu:
Stačí k ID pri zaúčtovaní mzdy v PU priložiť Rozúčtovanie mzdových nákladov pre PU ktorý si vytlačím z Olympu ? Čo všetko prikladáte z Olympu k takémuto ID ?
Ďakujem
Pekný deň želám...
Usporiadat
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Nepoužívam program Olymp, ale tiež si prikladám k ID zostavy z programu MRP.
Potrebuješ zostavy - sumarizácie, kde máš údaje o BTTO mzdách,odvody za zamestnanca a zamesnávateľa, všetky typy zrážok, DZM, stravovanie atď.
V prípade,že účtuješ strediskovo tak sumarizácie miezd podľa stredísk.
Dúfam, že aspoň trochu pomohlo.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Robím ako píše Denda.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lenkak
Robím ako píše Denda.
Dievčatá, presne to tam je, všetko podrobne rozpísané odvody do poisťovní za zamestnancov, za organizáciu atď. atď. vrátane účtov. Asi by to malo stačiť. Len tí čo robia mzdy v Olympe či neprikladajú "náhodou" niečo naviac.
Ďakujem a pekný deň...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Malo by Ti to stačiť, ale utvrdiť Ťa môžu len tí, čo robia s Olympom.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Predpokladám, že tak ako MRP, Softip, a iné tak aj Olymp má podobné výstupné zostavy, ktoré si priložíš k ID pre mzdy. Ja mám tabuľku v exceli, kde mám rozúčtované mzdy podľa potreby.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ondrejvla
Predpokladám, že tak ako MRP, Softip, a iné tak aj Olymp má podobné výstupné zostavy, ktoré si priložíš k ID pre mzdy. Ja mám tabuľku v exceli, kde mám rozúčtované mzdy podľa potreby.
Ďakujem a pekný deň želám...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahoj Manual, takže ja prikladám k ID tiež tabuľku z Excelu, lebo z Olympu je to trošku viac papiera a tak to mám iba na jednom, ale princíp by mal ostať ten istý ... takže prikladám zostavu, kde je hrubá mzda, odvody za zamestnanca a zamestnávateľa, preddavky na daň z príjmu a daňový bonus, DDP zamestnanca a zamestnávateľa, zrážky (poistky zamestnancov, stravné) a zálohy. No a ešte na žiadosť účtovníka rozdeľujem odvody do zdravotných poisťovní podľa poisťovní (tuším analytika sa to volá )
pekný deň
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

vladan
ahoj Manual, takže ja prikladám k ID tiež tabuľku z Excelu, lebo z Olympu je to trošku viac papiera a tak to mám iba na jednom, ale princíp by mal ostať ten istý ... takže prikladám zostavu, kde je hrubá mzda, odvody za zamestnanca a zamestnávateľa, preddavky na daň z príjmu a daňový bonus, DDP zamestnanca a zamestnávateľa, zrážky (poistky zamestnancov, stravné) a zálohy. No a ešte na žiadosť účtovníka rozdeľujem odvody do zdravotných poisťovní podľa poisťovní (tuším analytika sa to volá )
pekný deň
Vladka, ale v tom rozúčtovaní pre PU čo mi vyjde z Olympu je všetko z čoho sa skladá mzda vrátane odvodov zamestnávatela atď... nie ? A to je len 1/2 strany A4. Načo ešte vyrábať tabulku v exceli ?
Ďakujem
Pekný deň želám...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Manual
Vladka, ale v tom rozúčtovaní pre PU čo mi vyjde z Olympu je všetko z čoho sa skladá mzda vrátane odvodov zamestnávatela atď... nie ? A to je len 1/2 strany A4. Načo ešte vyrábať tabulku v exceli ?
Ďakujem
Pekný deň želám...
No Manuál, ak ti to robí Olymp, tak pred tým softom klobúk dole! MRP DOS mi vytlačí síce všetky zostavy, ale takýto prepych určite nie! Potom určite už nepotrebuješ tabuľku z Excelu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasti MRP-Win to tiež spraví, ja len si tú zostavu priložím k ID, dokonca ja si to viem priamo exportovať do PU a nemusím si nič účtovať, spraví to aj ID za mňa, len si to odkontrolujem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Vlasti MRP-Win to tiež spraví, ja len si tú zostavu priložím k ID, dokonca ja si to viem priamo exportovať do PU a nemusím si nič účtovať, spraví to aj ID za mňa, len si to odkontrolujem.
No Lenka, ak budem robiť mzdy ešte aj na budúci rok, určite prejdem na Win. I keď mám určité obavy, ale skúsim. NAkoľko mám predplatené MRP DOS cez internet do 03/2006 všetky softy, zatiaľ na to nechcem doplácať.
Zdravím ťa, posielam SS.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ondrejvla
No Manuál, ak ti to robí Olymp, tak pred tým softom klobúk dole! MRP DOS mi vytlačí síce všetky zostavy, ale takýto prepych určite nie! Potom určite už nepotrebuješ tabuľku z Excelu.
Vlasta a Lenka vďaka, len som myslel že zareaguje viac "Olympákov" čo s tým robia. Účtujem prvý mesiac 5/05 a chcem to mať v poriadku.
Pekný deň Vám...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Manual - ani sa Ti nečudujem, istota je istota.

Vlasti: ten export sa dá robiť aj pod Dos verziou.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Janko, ja prikladám rekapituláciu miezd z programu. Priamo z porgramu môžem zaúčtovať mzdy, program mi ponúkne účtovanie, ja doplním predkontácie. Potom celý doklad vytlačím a napíšem, napr. ID 60500005 - Zúčtovanie miezd za mesiac 5/2005.
Vlaďa toto urobí v exceli, zrejme tam ku každej sume, ktorú účtuje doplní aj predkontáciu a priloží to k rekapitulácii miezd.
Dúfam, že som Ťa nepoplietla.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Manual - ani sa Ti nečudujem, istota je istota.

Vlasti: ten export sa dá robiť aj pod Dos verziou.
Lenka, ja som tam videla niečo také, ale nakoľko nemám manuál, resp. ešte starý z r.1996!!, tak sa bojím niečo takéto praktizovať. A hľadať v novom manuáli na ich www. stránke nemám čas. Vytlačiť by som ho musela kompletný, a mám pocit, že ho aj tak nemajú doplnený.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak ja som Ti to našla:
PRE MRP:
EXPORT MIEZD Z PROGRAMU MZDY A PERSONALISTIKA DO PODVOJNÉHO ÚČTOVNÍCTVA:

Definícia účtov pre export do MRPPÚ

Menu Mzdy - Mzdový číselník - Definícia účtov pre export do MRPPU -nadefinovanie syntetických účtov pre jednotlivé položky mzdového číselníka a zodpovedajúce analytické účty pre jednotlivé strediská, alebo pre celú firmu podľa toho aký spôsob účtovania používate. Pri poistnom je potrebné nadefinovať syntetické účty pre poistné zamestnancov a organizácie zvlášť.
Menu Personalistika - v Pracovnom pomere zamestnanca po stlačení klávesy F3 v okne Definícia účtov pre export môžete nadefinovať analytické účty zodpovedajúce mzdovým položkám zamestnanca. Po stlačení klávesy Enter môžete zadať analytické účty zamestnanca. Po zvolení voľby Zadať iný syntetický účet pre zamestnanca je možné nadefinovať špeciálne nastavenie syntetických účtov pre daného zamestnanca. Takto zadané syntetické účty budú použité pri exporte do MRPPU namiesto účtov nadefinovaných v Mzdovom číselníku - Definícia účtov pre export. Pri vypnutí tejto voľby budú použité syntetické účty nadefinované pri práci so mzdovým číselníkom.


Export údajov do MRP PÚ:

V menu Iné - Export údajov do MRPPU je potrebné navoliť:
výplatné obdobie
spôsob zaúčtovania (bude zohľadnené nadefinovanie analytických účtov podľa zamestnancov, stredísk alebo budú analytické účty
jednotné pre všetkých zamestnancov firmy)
spôsob zaúčtovania poistného organizácie, v prípade že ostatné mzdové položky budú zaúčtované podľa analytických účtov
zamestnancov - pretože poistné organizácie sa počíta za celú organizáciu alebo za jednotlivé strediská
cestu k MRP Podvojnému účovníctvu (implicitne ..\PS\)
číslo firmy v Podvojnom účtovníctve, do ktorej chcete údaje exportovať
Po zvolení Exportovať sa zobrazí zoznam zápisov určených pre export. Stlačením kláves Ctrl+E bude v adresári podvojného
účtovníctva vytvorený súbor s exportovanými údajmi (MAP_PU.DBF).



EXPORT MIEZD Z PROGRAMU MZDY A PERSONALISTKA DO JEDNODUCHÉHO ÚČTOVNÍCTVA:


Definícia kódov pre export do MRPJÚ

V menu Mzdy - Mzdový číselník - Definícia kódov pre export do MRPJU - po stlačení klávesy Enter môžete zadať pre príslušnú položku mzdového číselníka Kód zápisu pre peňažný denník. Ak sú v modifikácií v Jednoduchom účtovníctve nadefinované viaceré banky potom zadajte aj kód banky.



Export údajov do MRPJÚ

V menu Iné - Export údajov do MRPJU je potrebné navoliť:

výplatné obdobie
cestu k MRP jednoduchému účovníctvu (implicitne ..\JS\)
číslo firmy v Jednoduchom účtovníctve, do ktorej chcete údaje exportovať
Po zvolení Exportovať sa zobrazí zoznam zápisov určených pre export. Stlačením Ctrl+E bude v adresári jednoduchého účtovníctva vytvorený súbor s exportovanými údajmi (MAP_JU.DBF).





ZAÚČTOVANIE MIEZD DO PROGRAMU MRP PODVOJNÉ (JEDNODUCHÉ) ÚČTOVNÍCTVO

Zaúčtovanie miezd umožní načítať mzdy z modulu MRP Mzdy a personalistika.

V Účtovnom (Peňažnom) denníku - Import dát - Zaúčtovanie miezd je potrebné zadať údaje pre zaúčtovanie:

mzdové obdobie pre zaúčtovanie - mesiac a rok, v ktorom sú už spracované mzdy a má sa vykonať zaúčtovanie.
Zadajte v tvare MM/RRRR - napr. 02/2005 - znamená február 2005.
do textu dokladu doplniť - položka je prístupná iba pokiaľ je Rozúčtovať na zamestnanca prepnuté na ÁNO.
cesta k importovaným dátam - adresár, kde je uložený súbor s vyexportovanými údajm, napr. ..\MP\FIRXX\, \PS\FIRXX\, \JS\FIRXX\, ...
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Lenkak, nebol by ten Tvoj príspevok užitočnejší v téme MRP? Tam si ho užívatelia programu MRP skôr nájdu. V tejto téme sa to stratí. Nikoho totiž nenapadne hľadať v téme Zaúčtovanie miezd, návod na export dát v MRP.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zuzka, aj tam ho priložím.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zuzka
Janko, ja prikladám rekapituláciu miezd z programu. Priamo z porgramu môžem zaúčtovať mzdy, program mi ponúkne účtovanie, ja doplním predkontácie. Potom celý doklad vytlačím a napíšem, napr. ID 60500005 - Zúčtovanie miezd za mesiac 5/2005.
Vlaďa toto urobí v exceli, zrejme tam ku každej sume, ktorú účtuje doplní aj predkontáciu a priloží to k rekapitulácii miezd.
Dúfam, že som Ťa nepoplietla.
Zuzanka, je mi to jasné ale "či náhodou niekto" z horlivosti tam neprikladá niečo naviac
Ďakujem a pekný deň...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Zuzka, aj tam ho priložím.
Lenka ďakujem, prekopírovala som si to do dokumentov a budem skúšať.
Ešte raz vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať