Zavrieť

Porady

Neplatiči výživného prídu o vodičáky

Tak je to tu. Od. 01.04.2009 môžu prísť neplatiči výživného o vodičáky, čo Vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    MartinkoK Pozri príspevok
    ...čo Vy na to?
    ... z pohľadu plátcu výživného, alebo prijímateľa ?

    Ale zaujímalo by ma, čo s neplatičmi výživného, ktorí nemajú vodičský preukaz .

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    protiústavné - vodičský preukaz je doklad, ktorý potvrdzuje spôsobilosť osoby na vedenie motorového vozidla - disponibilita s VP by mala byť výlučne so zákonmi, týkajúcimi sa cestnej premávky
    Naposledy upravil hanelie : 19.02.09 at 12:27

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    hanelie Pozri príspevok
    protiústavné - vodičský preukaz je doklad, ktorý potvrdzuje spôsobilosť osoby na vedenie motorového vozidla - disponibilita s VP by mala byť výlučne so zákonmi, týkajúcimi sa cestnej premávky
    Tiež mi to napadlo. Asi by som bol dosť zdrvený, keby mi kvôli pokute za jazdu na čierno v MHD zrušili členstvo v klube filatelistov.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Myslím, že by mali prísť o niečo iné , ale to ja isto neovplyvním, takže aby som tu nerobila mrník, z témy odchádzam.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Je to aspoň nejaká snaha štátnych orgánov pomôcť matkám, ktoré nemôžu vymôcť výživné, nie od chudákov ktorí nemajú peniaze, lebo tí aj tak auto väčšinou nemajú, je to skôr mierené na tých otcov - neplatičov, ktorí majú aj peniaze, ale z nejakého zvráteného dôvodu nechcú platiť. Viem o čompíšem, môj ex je podnkateľ, peňazí má dosť a ani sa tým moc netají, ale deťom pravidelne platí neskoro a často počujú výhovorku, že on musí najprv natankovať apotom zaplatí. mnohí otcovia zabudli, že platiť na deti je ich prvoradá povinnosť, ved ked žili v manželstve s matkou ich detí, určite na deti dávali viac ako rozvode. Takže moj nazor znie, nie je to žiadna výhra mohli prijať aj niečo lepšie, ale aspoň o dačo sa pokúsili.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Iba si neviem dosť dobre predstaviť, ako to chcú spraviť tak, aby neporušili jeho občianske právo. Mám si to vysvetliť tak, že matka dieťaťa príde za policajtom a povie, že jej ex jej neplatí na dieťa. Policajt skočí do pozoru, nakluše za jej ex, znárodní mu vodičský preukaz a čo ďalej. Dôkazné bremeno je na čijej strane? Akože dobre, ani mojej dcére jej ex neplatí pravidelne - veľký podnikateľ. Lenže pokiaľ pôjde úradným postupom, a on dokáže že nemá z čoho platiť - chudák podnikateľ, tak mu nezoberú nič. Tento zákon je iba na postrašenie a nie na vymáhateľnosť práva. Považujem ho za výplod fantázie a na Slovensku ťažko realizovateľný.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Chobot Pozri príspevok
    Tiež mi to napadlo. Asi by som bol dosť zdrvený, keby mi kvôli pokute za jazdu na čierno v MHD zrušili členstvo v klube filatelistov.
    Chobot, prepáč, ale je to dosť hlúpa srandička. Je to asi prvý krát, čo nesúhlasím s Tvojim príspevkom...
    Vieš koľko matiek (otcov) je bezradných,keď nemôžu celé mesiace, či roky získať nejaké fin. prostriedky pre svoje dieťa?
    Verím tomu, že väčšina tých neplatičov nie sú takí, ktorí na to nemajú, ale sú to zväčša arogantní frajeri, vychytralci a lajdáci, ktorým "nikto nič nemôže" a zákon vedia nejako obísť.
    Povedia, že neplatia, lebo nemajú z čoho. Ale či ten druhý rodič má z čoho, to nik nerieši...

    Takže zase nejaká "novinka" obkukaná z USA. Len škoda, že naše doterajšie zákony nám boli k ničomu.Uvidíme ,ako sa táto "novinka" ujme u nás v praxi.
    "Prajem všetkým neplatičom" aby sa ujala aj u nás.

    MYQ je offline (nepripojený) MYQ

    MYQ
    arizona Pozri príspevok
    Chobot, prepáč, ale je to dosť hlúpa srandička. Je to asi prvý krát, čo nesúhlasím s Tvojim príspevkom...
    Vieš koľko matiek (otcov) je bezradných,keď nemôžu celé mesiace, či roky získať nejaké fin. prostriedky pre svoje dieťa?
    Verím tomu, že väčšina tých neplatičov nie sú takí, ktorí na to nemajú, ale sú to zväčša arogantní frajeri, vychytralci a lajdáci, ktorým "nikto nič nemôže" a zákon vedia nejako obísť.
    Povedia, že neplatia, lebo nemajú z čoho. Ale či ten druhý rodič má z čoho, to nik nerieši...

    Takže zase nejaká "novinka" obkukaná z USA. Len škoda, že naše doterajšie zákony nám boli k ničomu.Uvidíme ,ako sa táto "novinka" ujme u nás v praxi.
    "Prajem všetkým neplatičom" aby sa ujala aj u nás.
    Prepáč, ale len tu zo severu. Z Poľska.

    Ináč je to dosť sizyfovská téma. Sám som sa nad ňou trudne zamýšľal (momentálne mám viac času, zlámal som si nohu na lyžovačke), hlavne čo sa týka charakteru povinného a vymožiteľnosťou práva oprávneného (dieťa v zastúpení, trebárs matky). Ináč, môj osobný názor na tento zákon, je klasicky rovnaký, ako na iné obdobné výplody absurdity našich zákonodárcov. Je to šité horúcou ihlou tak, akoby nemali nič iné na poriadnej robote a predháňali sa kto dá do návrhu (so svojim podpisom) čokoľvek čo tu ešte nebolo.

    Stále mám taký nutkavý pocit, akoby tu chýbalo nejaké pravidlo, ktorým by sa návrhy mali riadiť (myslím v zákonodárstve).
    Naposledy upravil MYQ : 19.02.09 at 21:38 Dôvod: Úprava pre správnejšie špecifikovanie citovaného pravidla

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    wagner Pozri príspevok
    Iba si neviem dosť dobre predstaviť, ako to chcú spraviť tak, aby neporušili jeho občianske právo. Mám si to vysvetliť tak, že matka dieťaťa príde za policajtom a povie, že jej ex jej neplatí na dieťa. Policajt skočí do pozoru, nakluše za jej ex, znárodní mu vodičský preukaz a čo ďalej. Dôkazné bremeno je na čijej strane? Akože dobre, ani mojej dcére jej ex neplatí pravidelne - veľký podnikateľ. Lenže pokiaľ pôjde úradným postupom, a on dokáže že nemá z čoho platiť - chudák podnikateľ, tak mu nezoberú nič. Tento zákon je iba na postrašenie a nie na vymáhateľnosť práva. Považujem ho za výplod fantázie a na Slovensku ťažko realizovateľný.
    Ako sme mali možnosť postrehnúť v správach. Toto budú menežovať exekútori a predsta povinný (neplatič) po prevzatí upovedomenia o začatí exekúcie má právo do 14 dní podať námietku proti hocičomu z tohto upovedomenia a teda aj proti výške vymáhanej pohľadávky. A exekútor zo svojej činnosti potom vidí, či povinný spláca, či mu strhávajú zo mzdy alebo mu predá nehnuteľnosť na úhradu výživného - ak sa toto nebude dariť, tak dá príkaz na "znárodnenie" vodičáku

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Už to vidím akou rýchlosťou sa to bude riešiť. A pokiaľ poznám slovenské zákony, tak aj v tomto bude určite diera ako svet, aby sa to znárodnenie vodičáku dalo obísť.

    MYQ je offline (nepripojený) MYQ

    MYQ
    Kazu Pozri príspevok
    Prečo vodičák??? Zabaviť "vercajch" a zošrotovať!!!
    Akože sterilizácia? Môže byť.......

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Tak naši zákonodarcovia sa zas vyfarbili v tomto prípade. Štát chce zas len seba chrániť.
    Nie je to náhodou tak, že v prípade dlhodobého neplatenie výživného zo strany povinného túto povinnosť zastúpi štát a potom to musí vymáhať spätne?

    Koľko takých potenciálne postihnuteľných vodičský preukaz potrebuje vyslovene k výkonu svojej práce a po jeho odňatí už vonkoncom nebude z vlka slanina ani baranina.
    Zoberte takému vodičovi z povolania vodičák, príde o zamestnanie, ocitne sa na úrade práce, bude poberať sociálne dávky a výživné aj tak platiť nebude....

    Samozrejme, že matky alebo otcov s deťmi treba chrániť, ale tento zákon ochraňuje štát, nie oprávnených dostávať výživné.
    Naposledy upravil danushka : 21.02.09 at 13:01

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Náhradné výživné štát platí, len matkám, ktoré majú nízky príjem (neviem presnú sumu, ktorá je potrebná na uznanie práva na náhradné vyžívné), ale viem že kamarátka zarobí v čistom 15.000,-Sk a už memá nárok na náhradné výživné, lebbo prekročila tú hranicu, má dve deti. Myslím si, že v takom prípade štát nemyslí na seba, lebo on to za povinného platiť nemusí. Väčšina mojich známych rozdeneých matiek starajúcich sa o deti po rozvode nesplnajú túto finančnú hranicu a nemajú nárok na náhradné výživné. Toto vám ale p. Tomanová nikde v televízií nepovie. Píšú to mnohí o právach tých čo majú platiť, akože chudáci ako budú žiť bez vodičáku, o nejakom porušovaní ich občianských práv. Ale pýtam sa kde sú potom práva ich detí na slušný život, bez toho , aby ich matky (otcovia) alebo deti samé nemuseli nahánať povinných platiť. Ja osobne si myslím, že rodič ktorí platí načas a bez problémov komunikuje so svojimi deťmi sa tohto znenia zákona nemusí báť. Môj manžel platí na svoje dve dospelé študújuce deti bez problémov a len sa pousmial, ked sa to riešilo v telke, ved jeho a jemu podobných poriadnych rodičov sa to netýka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.