Zavrieť

Porady

ZI vo firme, keď spoločnosť A vlastní spoločnosť B

Ahojky, mám problém, a dúfam, že niekto má s tým viac skúseností ako ja, lebo ja žiadnu .
Mám spoločnosť, ktorá vlatní druhú spoločnosť - takže spoločnosť A je 100% ným vlastníkom spoločnosti B. A teraz mi nastáva problém. Ako zaúčtovať základné imanie? Zaúčtovať ZI v dcérskej spoločnosti ,, B,, je ok, ALE - to je ten problém... AKO ZAÚčTOVAť ODCHOD PEŇAZÍ Z materskej SPOLOČNOSTI A ????
Díky, kvitujem, každú pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jarus je offline (nepripojený) jarus

    jarus
    Ja mam zase opacny problem, pri ktorom prosim o radu.
    Spolocnost A (s.r.o.) mala podstatny vplyv v spolocnosti B (s.r.o.) - 34% podiel na ZI. Spolocnost B bola zrusena sudom ex offo bez likvidacie, spolocnost B nemala ziadny majetok, cize nebola spolocnosti A poskytnuta ziadna platba.
    Ako zauctovat zrusenie podielu v spolocnosti B? Podiel je momentalne vedeny na ucte 062.
    Dakujem velmi pekne.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    jarus Pozri príspevok
    Ja mam zase opacny problem, pri ktorom prosim o radu.
    Spolocnost A (s.r.o.) mala podstatny vplyv v spolocnosti B (s.r.o.) - 34% podiel na ZI. Spolocnost B bola zrusena sudom ex offo bez likvidacie, spolocnost B nemala ziadny majetok, cize nebola spolocnosti A poskytnuta ziadna platba.
    Ako zauctovat zrusenie podielu v spolocnosti B? Podiel je momentalne vedeny na ucte 062.
    Dakujem velmi pekne.
    568/062

    jarus je offline (nepripojený) jarus

    jarus
    Díky azla, ale moze mi to naozaj ovplyvnit hospodarsky vysledok? Alebo to dam v dan. priznani ako pripocitatelnu polozku k zakl. dane?
    Naposledy upravil jarus : 16.03.09 at 12:50

    jarus je offline (nepripojený) jarus

    jarus
    Prosim, mozete mi niekto pomoct vysporiadat sa s ukoncenim uctovania ZI v zmysle otazky v prispevku #8 ?
    Naposledy upravil jarus : 17.03.09 at 12:59

    jarus je offline (nepripojený) jarus

    jarus
    azla Pozri príspevok
    568/062
    Uctovnici, viem, ze mate vela prace a ja teraz hrozne otravujem, ale tiez potrebujem do dan. priznania za r. 2008 zauctovat zmenu v ZI a preto sa pytam v suvislosti s odpovedou #7: moze mi to ovplyvnit hospodarsky vysledok? Alebo to dam v dan. priznani ako pripocitatelnu polozku k zakl. dane?
    Dakujem velmi velmi pekne.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Monita Pozri príspevok
    Ahojky, mám problém, a dúfam, že niekto má s tým viac skúseností ako ja, lebo ja žiadnu .
    Mám spoločnosť, ktorá vlatní druhú spoločnosť - takže spoločnosť A je 100% ným vlastníkom spoločnosti B. A teraz mi nastáva problém. Ako zaúčtovať základné imanie? Zaúčtovať ZI v dcérskej spoločnosti ,, B,, je ok, ALE - to je ten problém... AKO ZAÚčTOVAť ODCHOD PEŇAZÍ Z materskej SPOLOČNOSTI A ????
    Díky, kvitujem, každú pomoc.
    043 / 367
    367/ 221, 211 splatenie
    061/ 043 - preúčtovanie na majetkový účet

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    chanell Pozri príspevok
    06x / 379 - predpis podľa zmluvy

    379 / 221 - úhrada
    namiesto 379 existuje vhodnejší účet...367.
    zároveň by mala účtovať aj o obstaraní fin.maj.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    jarus Pozri príspevok
    Uctovnici, viem, ze mate vela prace a ja teraz hrozne otravujem, ale tiez potrebujem do dan. priznania za r. 2008 zauctovat zmenu v ZI a preto sa pytam v suvislosti s odpovedou #7: moze mi to ovplyvnit hospodarsky vysledok? Alebo to dam v dan. priznani ako pripocitatelnu polozku k zakl. dane?
    Dakujem velmi velmi pekne.
    Podľa mňa nie, prečo? Je to súčasť výsledku hospodárenia, nenašla som §, podľa ktorého by si to mala +.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.