Zavrieť

Porady

JU MRP a úhrada vystavenej faktúry

Dobrý deň,

používam MRP JU a som platca DPH. Potrebujem poradiť s jednou vecou. Keď dám uhradiť vystavenú faktúru a zaradiť úhradu aj do peňažného denníka tak mi tam rozpíše základ + DPH, ale typ DPH mi dá (19-neovplyvňujúce DPH). Keď chcem potom vytlačiť pokladničný doklad, nemám rozpísanú DPH, ale celú sumu mi hodí ako mimo DPH. Je to tak správne? Nemala by na pokladničnom doklade k faktúre byť rozpísaná aj DPH.

Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    typ DPH oprav na 10, na PPD je celková suma FA

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Typ DPH 19 ti uvádza správne. Jedná sa o peňažný denník. Vystavenú faktúru máš s typom 10 a odtial ti ju ťahá do evidencie DPH. Ak to opravíš v PD tak to budeš mať 2x v DPH.
    skvarki Pozri príspevok
    Typ DPH 19 ti uvádza správne. Jedná sa o peňažný denník. Vystavenú faktúru máš s typom 10 a odtial ti ju ťahá do evidencie DPH. Ak to opravíš v PD tak to budeš mať 2x v DPH.
    Ale ako potom dosiahnem aby mi doklad vytlačilo s rozpisom DPH??

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marcelmrc Pozri príspevok
    Ale ako potom dosiahnem aby mi doklad vytlačilo s rozpisom DPH??
    Tak, že pri tlači PPD si zvol inú predlohu, s rozpisom DPH (predloha č. 001 je napr. s rozpisom DPH).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    u.erika Pozri príspevok
    typ DPH oprav na 10, na PPD je celková suma FA
    Keď chceš odviesť 2x dph, tak áno typ DPH 10 inak 19 ako radili vyššie.
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Tak, že pri tlači PPD si zvol inú predlohu, s rozpisom DPH (predloha č. 001 je napr. s rozpisom DPH).
    Ale aj keď použijem predlohu 001 s rozpisom DPH, aj tak pri type DPH 19 (neovplyvnujuce) mi dá len mimo DPH celú sumu a nerozpíše...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marcelmrc Pozri príspevok
    Ale aj keď použijem predlohu 001 s rozpisom DPH, aj tak pri type DPH 19 (neovplyvnujuce) mi dá len mimo DPH celú sumu a nerozpíše...
    Cez ktorý modul tlačíš PPD?
    Ak si úhradu dal zaevidovať aj do pokladne tak cez 001 tlači s rozpisom DPH.
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Cez ktorý modul tlačíš PPD?
    Ak si úhradu dal zaevidovať aj do pokladne tak cez 001 tlači s rozpisom DPH.
    Do pokladne nie, len do peňažného denníka.. A tu to netlačí rozpis DPH..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marcelmrc Pozri príspevok
    Do pokladne nie, len do peňažného denníka.. A tu to netlačí rozpis DPH..
    Tam ani nebude tlačiť s rozpisom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.