Zavrieť

Porady

Podanie trestného oznámenia

a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

Chcela by som sa opýtať, že dokedy sa zvyčajne začne konať, od chvíle, ked človek podá trestné oznámenie, lebo nemám ani predstavu, či napríklad hned alebo za pár mesiacov...
Išlo by konkrétne o oznámenie z trestného činu podvodu.
Chcela by som vedieť, koľko trvá, kým sa daná vec začne prešetrovať.
A ešte aká musí byť minimálna škoda, teda čiastka, o ktorú ma daný človek pripravil, aby sa vyšetrovanie vôbec začalo.
Usporiadat
a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

Ak niekto vie mi aspon odpovedať na nejakú otázku, bola by som vdačná za každý názor.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

Nemáte nikto žiadne skúsenosti, prípadne nič o tom neviete?
Ide o prácu na doma.
0 0
a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

posúvam...
0 0
robert9691 robert9691

robert9691 je offline (nepripojený) robert9691

Od podania trestneho oznamenia (od datumu prijatia) musi vysetrovatel, ktoremu vec bola pridelena rozhodnut o tom, ci su dovody na zacatie trestneho stihania alebo ci bude trestne oznamenie ako nedovodne odmietnute a pod.

Tzn. ak ste trestne oznamenie pisomne podali, policia ma POVINNOST Vas do 30 dni vyrozumiet (nie vyriesit vec, ale vyrozumiet co bude dalej). Ak teda mate doklad o tom, ze ste trestne oznamenie podali a policia by pripadne nedodrzala lehotu, tak je dobre sa o vec zaujimat osobne.
0 0
a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

Ďakujem za odpoveĎ.ˇ
Ešte mi ma zaujímala tá suma, ak išlo o 300sk, teda cca 10€, začne sa to aj tak vyšetrovať? Lebo podľa mňa je tá suma nízka, aby sa v tej veci niečo robilo...
To trestné oznámenie nechcem podať ja, ale jedna známa.
Išlo o to, že zaplatila poplatok za prácu na doma a nič jej neprišlo. Podľa mňa sa tým nebudú zapodievať, ked ide o takú malú sumu. Lebo koľko "podnikateľov" sa živý ponúkanim "prác na doma" a bud nepošlú žiadny materiál, prípadne iba nejaký papier alebo akože katalóg. To by museli byť všetci už vo väzení.
Bola by som rada, keby sa niekto k tomu vyjadril ako to vlastne je, lebo veľmi sa v tých veciach nevyznám, to je len môj názor.
0 0
robert9691 robert9691

robert9691 je offline (nepripojený) robert9691

To je skutocne velmi nizka suma.

Ta firma to vsak robi pravdepodobne VO VELKOM, takze sa vas moze nazbierat viacej poskodenych a potom aj ta suma "naskace", ale to asi nie je realne, aby ste sa dali dohromady... ale teraz mam skor na mysli kolektivne podanu zalobu na sud.

Policia sa tym asi nebude zaoberat. Individualna skoda nie je vysoka... Iba ze by vo veci tej firmy mali viac podani od roznych ludi.

Tento druh "podnikania" to vlastne vyuziva :-)
0 0
a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

Tiež si to myslím, to by sa muselo nazbierať veľmi veľa ľudí, ktorý boli oklamaní, nie jeden človek.
Je to smutné, že je kopa akože "podnikateľov", ktorí to využívajú, ale na druhej strane nechápem celkom ani ľudí, čo im posielajú peniaze, lebo už je všeobecne známe, že sú to len podvody.
Ale ľudia sú nepoučitelní...
0 0
robert9691 robert9691

robert9691 je offline (nepripojený) robert9691

Ludia im posielaju peniaze, lebo su casto v takej situacii, ze si radi zaplatia aspon za tu NADEJ.

Ja si tiez obcas podavam LOTO :-)

Ten podnikatelsky subjekt je dostatocne znamy, na postovej obalke je peciatka alebo adresa... ak mate dost casu, treba si to omrknut aj osobne, pozriet v obchodnom registri, ci ta firma tam vobec je, kto je jej konatel ci majitel... podla mena mozno zistit, ci ten clovek nepodnika este v inych podobnych firmach. Dalo by sa tym ludom zavarit, ale chcelo by to vela usilia...

Prednedavnom sa hovorilo o jednej realitnej agenture z Ceskej republiky, ktora podpisovala zmluvy so svojimi klientami, ze zabezpeci zaujemcom o kupu prehliadku predavanej nehnutelnosti, ale to vykazovala iba "klikanostou" na konkretnu ponuku na ich webe. Tzn. za prehliadku povazovala to, ze si niekto na ponuku klikol na ich webstranke, kde ponuku "zavesili". Takze nic pre klienta nerobili, ale pozadovali od predavajuceho peniaze akoze za "prehliadky". Tam sa poskodeni klienti spojili a podali hromadnu zalobu. Tam vsak islo radovo o desattisicove sumy (v ceskych korunach) a poskodeni klienti mali v rukach aj pisomne zmluvy s tou realitkou, takze moznost podat zalobu mala omnoho realnejsi podklad.

Kazdopadne, za tou firmou su urcite konkretne osoby a to by sa dalo dohladat. Ti ludia urcite "ficia" aj v niecom inom...

Ja by som sa na polici aspon informoval, ci uz eviduju aj ine podania, ktore sa tykaju tej konkretnej firmy.
0 0
a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

Myslím, že informovať sa isto pôjde. Ono dokonca ani nejde o firmu, ale o "zamestnanca" nejakej zahraničnej firmy, ktorá asi ani neexistuje.
A súhlasím s tým, že ľudia aspon dúfajú, že raz nájdu niečo seriózne, preto zasielajú tie poplatky. Ale myslím, že taká práca sa nájde ťažko, čo by bola serioźna a nebol by to žiaden chyták.
0 0
a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

Posúvam, ak máte ešte nejaké skúsenosti, vedomosti, budem rada, ak sa ozvete.
0 0
a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

Posúvam....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

a170 Pozri príspevok
Posúvam, ak máte ešte nejaké skúsenosti, vedomosti, budem rada, ak sa ozvete.
A čo ešte potrebuješ vedieť?

10 € je veľmi nízka suma na to, aby začali trestné stíhanie (jedine, keby išlo o lúpežné prepadnutie..). Ale ak dobrovoľne poslala niekomu 10 € a bola podvedená, tak to polícia ako trestný čin ani nezoberie. Jedine keby to bola organizovaný zločin a mali by už stíhanie začaté, tak jej prípad doplnia do spisu.

Myslím, že kvôli takej sume nemá význam vôbec na políciu chodiť, stratí viac času, než čo bola jej škoda.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

vzhladom k nizkej sume nejde o trestny cin, je vsak mozne to riesit ako priestupok proti majetku, kedze bola umyslene sposobena skoda na cudzom majetku podvodom (§50 zákona o priestupkoch)
0 0
a170 a170

a170 je offline (nepripojený) a170

mlisa Pozri príspevok
vzhladom k nizkej sume nejde o trestny cin, je vsak mozne to riesit ako priestupok proti majetku, kedze bola umyslene sposobena skoda na cudzom majetku podvodom (§50 zákona o priestupkoch)
Asi jediné riešenie, ale aj tak, neviem, či bysa tým niekto zaoberal, bolo by to jej tvrdenie proti tvrdenie toho chlapa/ženy
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

Ja teraz riesim podobny problem, tak by mi mozno vedel niekto poradit. Dna 19.6.2008 som poslal jednemu podnikatelovi na opravu istu vec a do dnesneho dna mi ju nevratil. Tak isto to spravil aj inym. Som s nimi v kontakte ale nevieme co mame robit. Suma kazdeho predmetu je okolo 2000 sk. A teraz ma zaujima ci ta vec este nieje premlcana, ci je mozne zacat trestne stihanie aj na rok stary trestny cin. A potom ze ak by sme sa spojili tak ako mame napisat zalobu? Kazdy svoju? A potom to dat dokopy alebo kazdy to napise sam a v mieste svojho bydliska pojde na policiu a tam poda trestne oznamenie? Alebo sa to podava v mieste bydliska toho podnikatela? Alebo je to jedno? Mame to podat vsetci kolektivne? Lebo ked to podame kazdy zvlast tak kazdemu povedia ze to neni na trestny cin a poslu nas do prdele.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

marian152 Pozri príspevok
Ja teraz riesim podobny problem, tak by mi mozno vedel niekto poradit. Dna 19.6.2008 som poslal jednemu podnikatelovi na opravu istu vec a do dnesneho dna mi ju nevratil. Tak isto to spravil aj inym. Som s nimi v kontakte ale nevieme co mame robit. Suma kazdeho predmetu je okolo 2000 sk. A teraz ma zaujima ci ta vec este nieje premlcana, ci je mozne zacat trestne stihanie aj na rok stary trestny cin. A potom ze ak by sme sa spojili tak ako mame napisat zalobu? Kazdy svoju? A potom to dat dokopy alebo kazdy to napise sam a v mieste svojho bydliska pojde na policiu a tam poda trestne oznamenie? Alebo sa to podava v mieste bydliska toho podnikatela? Alebo je to jedno? Mame to podat vsetci kolektivne? Lebo ked to podame kazdy zvlast tak kazdemu povedia ze to neni na trestny cin a poslu nas do prdele.
som sa zamyslela nad tým, že či sa jedná o krádež alebo o neoprávnené užívanie cudzej veci. Rozhodne by som išla na políciu v prípade ak škoda prevyšuje 8000 Sk. Pokiaľ tam pojdete spolu tak to uľahčí prácu a prehľadnosť aj vám aj polícii a vyšetrovateľovi. Pokiaľ pôjdete spolu platí tam sčítacia metóda, takže škoda Vás všetkých, pretože on ten podvod alebo ako to nazvať robí vo veľkom. A ešte otázka, máte nejaké doklady resp. zmluvu o realizácii opravy???? Teda dôkaz, že tie veci sú vaše??? Bolo by to vhodné mať. Aj keby ste to podali každý v mieste svojho bydliska našlo by sa to u jednoho vyšetrovateľa, ale trvalo by to chvíľu. A čo sa týka žaloby s tou zatiaľ počkajte.
A čo sa týka toho premlčania v prípade trestného činu je to dlhšia doba ako jeden rok. Neviem presne či nie tri alebo tak nejak. Nechcem klamať, ale pri priestupku je premlčacia lehota jeden rok, takže tu to bude dlhšie, ale čo najskôr pojdete tym to bude lepšie. A pokiaľ boli nejaké kontakty z Vašej strany /najlepšie písomné/ tak sa to predlžuje. Dobu proste nerieš teraz.


212
Krádež[/B]


(1) Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a spôsobí tak malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
§ 215
Neoprávnené užívanie cudzej veci[/B]


(1) Kto sa zmocní cudzej veci malej hodnoty v úmysle prechodne ju užívať alebo kto na cudzom majetku spôsobí malú škodu tým, že neoprávnene vec, ktorá mu bola zverená, prechodne užíva, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

§ 125

(1) Škodou malou sa rozumie škoda prevyšujúca sumu 8 000 Sk
Naposledy upravil kaco11 : 14.09.09 at 12:48 Dôvod: doplnenie
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

no ja nemam doklad o kupe tej veci, kedze to bol dar. Mam ale doklad o tom ze som to dotycnemu poslal a aj od spolocnosti ktora to dorucovala mam doklad ze on to prevzal (kopia zoznamu ktory nosi pri sebe v aute dorucovatel, kazdy tam podpisuje ze zasielku prevzal)
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

Može mi niekto poradiť: známemu v práci začali miznúť veci, maličkosti v malej sume. Keď to povedal svojmu vedúcemu tak ho odbil, keď išiel za jeho nadriadeným miesto toho aby to riešili tak známeho obvinili, že si to buď vymýšľa alebo má niečo s psychikou. Takže u šéfov nepochodil. Len tak pri pive sa posťažoval svojmu známemu, ktorý kedysi pracoval v tej firme ale prepustili ho ešte v skúšobnej dobe. O niekoľko dní môjmu známemu povedal vedúci, že bude mať pohovor s riaditeľom kvôli tomu, že poškodzuje dobré meno firmy a tento záznam bude mať aj v papieroch. Známy má podozrenie, že veci mu kradne vedúci aby ho skompromitoval. Ako sa može proti tomu brániť?
Naposledy upravil FugAn : 12.10.09 at 17:53
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
a170 Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, že dokedy sa zvyčajne začne konať, od chvíle, ked človek podá trestné oznámenie, lebo nemám ani predstavu, či napríklad hned alebo za pár mesiacov...
Išlo by konkrétne o oznámenie z trestného činu podvodu.
Chcela by som vedieť, koľko trvá, kým sa daná vec začne prešetrovať.
A ešte aká musí byť minimálna škoda, teda čiastka, o ktorú ma daný človek pripravil, aby sa vyšetrovanie vôbec začalo.
Podanie na miestnu príslušnú prokuratúru trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu sprenevery podľa § 213 ods. 2 Tr. zákona - výška škody nad 2.700 € .../ také mám info .../
Do 30 dní ????http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8

Subjekt – spravidla všeobecný, pri §213 Sprenevere špeciálny – ten komu bola vec zverená
Subjektívna stránka – vyžaduje sa úmyselné zavinenie s výnimkou trestného činu podielnictva a porušovaní povinností pri správe majetku
Okrem zavinenia sa vyžadujú pri niektorých trestných činoch aj nepovinné znaky skutkovej podstaty a to účel spáchania, pohnútka v úmysle spôsobiť inému škodu

§213 Sprenevera
Objekt – vlastnícky vzťah k veci, ktorá je cudzím majetkom
Predmetom útoku – cudzia vec zverená páchateľovi
Objektívna stránka – prisvojenie si cudzej veci ktorá mu bola zverená a spôsobenie tak škody na cudzom majetku
Subjekt – osoba, ktorej bola vec zverená - špeciálny
Subjektívna stránka – úmyselné zavinenie
0 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

FugAn Pozri príspevok
Može mi niekto poradiť: známemu v práci začali miznúť veci, maličkosti v malej sume. Keď to povedal svojmu vedúcemu tak ho odbil, keď išiel za jeho nadriadeným miesto toho aby to riešili tak známeho obvinili, že si to buď vymýšľa alebo má niečo s psychikou. Takže u šéfov nepochodil. Len tak pri pive sa posťažoval svojmu známemu, ktorý kedysi pracoval v tej firme ale prepustili ho ešte v skúšobnej dobe. O niekoľko dní môjmu známemu povedal vedúci, že bude mať pohovor s riaditeľom kvôli tomu, že poškodzuje dobré meno firmy a tento záznam bude mať aj v papieroch. Známy má podozrenie, že veci mu kradne vedúci aby ho skompromitoval. Ako sa može proti tomu brániť?
posúvam. nájde sa niekto kto by poradil
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať