Zavrieť

Porady

Existuje riešenie?

Mám problém s mojím bratom. Je to alkoholik, nezamestnaný. Spolu s manželom a deťmi žijem s ním v dome. Dom je síce napísaný na mňa, ale aj tak tam býva, lebo tam žil už predtým. Bývame tam z dôvodu, že sme tú nehnuteľnosť zdedili a aj opravili. On zdedil, respektíve bola na neho prepísaná iná nehnuteľnosť, ale predtým žil v tom dome, má tam stále trvalý pobyt.
Skoro stále-každý deň je opitý, vulgárny a hnevá ma, že to hlavne vidia naše 2 malé deti
Je nejaká cesta ako ho stadiaľ dostanem?
My kam ísť nemám, ja som doma na materskej,pracuje len manžel a všetky úspory išli do opravy toho domu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Požiadajte ho o vysťahovanie sa. Ak nesúhlasí, domáhajte sa súdne. Keďže zdedil inú nehnuteľnosť, môže ísť bývať tam, predať ju a kúpiť si niečo, ísť do podnájmu a pod.
    Na trvalom pobyte nezáleží, ten mu môžete zrušiť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pobaliť jeho "caky-paky",zrušiť trvalý pobyt a poslať domov!
    Veď má kde,nie?

    Prečo by si sa mu mala starať o pohodlíčko,ak si to nevie vážiť, hoci býva u Teba? To, že má u Vás trvalý pobyt ťa k ničomu nezaväzuje...
    Už sme mu vraveli aby odišiel, ale nereagoval. Preto sa chcem opýtať, či by sme mohli napríklad zbaliť mu veci, dať mu ich pred dom a vymeniť zámky. Lebo súdne by to asi trvalo dlho, kým by vydali rozhodnutie.

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    Si vlastníčka nehnutelnosti Ta a alebo on?
    ak Ty vymeň zámku a je to. ak neplatí nájomné, nevlastní aspoň čas tej nehnutelnosti, alebo nemá žiadny iný doklad o nároku na bývanie u Teba (naj. zmluva a lebo iné) je len na Tebe či tam bude alebo nie.
    Ak niekto príde ku mne na návštevu neznamená to , že ostane navždy.
    Vymeň klúče , zbal mu veci a je to. Možno by som mu pobalil veci z nezaujatým svedkom, aby nepovedal, že si mu niečo ukradla, alebo by som mu ani nebalil, len vymenil klúče a povedal mu kedy si môže pre svoje osobne veci prísť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.