Zavrieť

Porady

co mam robit?

opustila ma zena po tom ,ako som zistil ze si pise s niekym o nas a nasom vztahu,opisovala ,ze bola donutena k svadbe ....ze som prenu nevyhovujuci a problem je v tom ,ze sa uz nechce ku mne vratit a potrebujem vediet ci mam narok na podanie rozvodu,ako to moze dopadnut a ako dopadne nase dieta,problem je v tom ,ze chce odomna peniaze a ja potrebujem vediet ako neprist ovsetko a zachovat si dostojnost, som snou este zenaty ,trvanie je zatial 5 mesiacov a rad by som vedel ,ako sa urcuje vyzivne a kto plati rozvod,a co nasleduje potom...
dakujem za pripadnu pomoc s pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Opisujte tu veľmi široký problém, od vztahu a krachu toho vzťahu s vašou ženou, o delení majetku, o deťoch, rozvode a pod. Ste si ale istý, že chcete rozvod, že je ten váš problém so ženou už v tomto štádiu. Viete mnohé manželstva prechádzajú krízou. A to trvanie 5 mesiacov, to mám rozumieť, že ste ženatý len 5 mesiacov? Vaša žena sa chce rozviesť? môžete byť konkrétnejší, potom sa vám bude dať lepšie poradiť. Trebars aké staré je vaše dieťa a tak podobne.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tvoje otázky sú veľmi obšírne,ťažko je odpovedať.
    Daj si do vyhľadávača Porady jednotlivé slová (napr. rozvod, výživné a pod.), kde sa veľa dozvieš...

    Ale odporúčam najskôr o tom všetkom sa v prvom rade porozprávať so svojou ženou, lebo nik iný do vášho vzťahu nevidí a len vy si dáte presnú odpoveď ako sa bude váš rodiný život ďalej vyvíjať.
    Nečakaj od niekoho tretieho, aby Ti dal presnú odpoveď , čo máš robiť. Urob to, čo Ty cítiš,že je pre Teba najvhodnejšie...

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    Nárok podať rozvod?:-) to som dlho nepočul...právo rozviesť sa s partnerom má každý človek, ktorému to vo vzťahu s ním nevyšlo, za samotný návrh sa platí v kolkoch 2000 Sk, teraz 66 € ( platí to navrhovateľ ), ak uvedieš v návrhu relevantné dôvody a budete sa vedieť dohodnúť s manželkou o majetku aj o dieťati tak vás súd rozvedie na prvom pojednávaní.

    marekrbk je offline (nepripojený) marekrbk

    Aktivny chalan marekrbk
    chlapec ma jeden rok aj dva mesiace,pokusal som sa snou rozpravat ,ale skocilo to vzdy natom ,ze jej je dobre pri mamine a ze ten problem bol pred manzelstvom ,ona sa somnou niekolko krat rozisla aj ked sa kumne vratila nikdy som prinej nemal pocit ze ma miluje,vzdy hladala chyby aby mala dovod robit veci pri ktorych mam zasady,mam snou komunikativny problem ,k tomu chce studovat na vysokej skole,ja som z ruzomberka a ona je z popradu,ako mladim nam kupila jej mama byt tak sme nazivali v ruzomberku,pri pokuse kontaktovat ju mi tvrdila ze jej nemam volat ani za nou chodit,asi pred troma dnami mi volala ze sa nechce vratit a ze che aby som jej prispieval na maleho lebo ma da na socialne.Mam strasne pocity z toho ,ze odisla aj s dietatom,nuz ci sa niekedy vrati alebo nie je tazke urcit este dodavam :

    V manzelstve to vyzeralo takto -nevarila ,len vtedy ked som na nu naliehal,kazdy den upratovala ,ale ked som prisiel domov ,bol vzdy neporiadok,ze som ju nikam nepustal ,ale skamaratkami chodila na kavu a dokazala sa tulat aj cely den,ked som sa vracal z prace musel som chodit na nakupy ja a ked nam to financne neslo nutila ma si poziciavat peniaze,citil som sa ako tretie koleso,ked sme sa hadali ,bola ochotna urobit hocico aby mala pravdu a pritej pravde aj ostalo tvrdohlava sa teraz odmieta vratit a pokusit sa znova ozivit nas vztah ,preto uz ani ja nemozem prihliadat nato ze ci sa este vrati skor nevrati a preto potrebujem poradit ona ma 21 ja mam 27 vztah bez lasky ubehol uz mesiac a stale je to vtomto stadiu,ani sa nepokusila nadviazat kontakt somnou a prediskutovat to

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    A ty čo? Bol si za ten mesiac aspoň za synom? Vieš mám dojem, že to opisuješ len zo svojho pohľadu, ako trpiteľa. Nemyslím, že keď odišla s dieťaťom tak jej je ľahko.Najprv píšeš, že sa ozvala pred 3 dňami, že sa nechce vrátiť a potom, že sa mesiac nepokúsila nadviazať kontakt. Mám dojem, že máš zlosť a nezačal si to riešiť, ale čakaš, že to vyrieši manželka v tvoj prospech. Najprv si všetko dobre premysli a potom choď pozrieť syna a porozprávajte sa bez hádok. Držím vám prsty všetkým trom

    marekrbk je offline (nepripojený) marekrbk

    Aktivny chalan marekrbk
    no ja som nebol ten co sa chcel vyhnut komunikacii, skor by som povedal ze ,prehovaranie a nutenie mi nepomoze ,mne len islo o to co moze ona preseba ziskat ,nehnevaj sa ale muzi a zeny su velmi rozdielny a najhorsie je natom ze sa nas snazite prevychovavat ,niesom ziaden povalac ,chodim do prace ,nepijem a ani nevyhladavam spolocnost bol som prenu a staral som sa o nich,ziadne bary ani kamarati ,nemam ziadne komplexi ,nikdy som ju nenutil do nicoho,co by povedali mnohy ktory ma poznaju ale rozdiel je aj vo veku, kedy ja poznam hodnoty a ona ich este potrebovala poznat ,niekedy nepomaha len rozpravanie ,ja len potrebujem vediet ako sa mozem branit a ako a cim sa na sude mozem obhajit aby ma nevycucala z penazi a z majetku

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    Ťažko radiť v takej téme, u každého je to iné. Neviem ti poradiť, čo spraviť, kam sa obrátiť, ale nemôžem si odpustiť poznámku, že najviac v takej rodine trpí dieťa - a to je smutné, lebo za to nemôže. Nie vždy všetko je podľa našich predstáv.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    martina0203 Pozri príspevok
    Ťažko radiť v takej téme, u každého je to iné. Neviem ti poradiť, čo spraviť, kam sa obrátiť, ale nemôžem si odpustiť poznámku, že najviac v takej rodine trpí dieťa - a to je smutné, lebo za to nemôže. Nie vždy všetko je podľa našich predstáv.
    Možno vždy netrpí...ked sa dvaja ľudia hádajú dennodenne, pre dieťa je niekedy to že sa rozídu vykúpenie. To je moja vlastná skúsenosť. A preto, keď sa začalo moje manželstvo podobať na všeličo iné, len nie na manželstvo, zdvihla som kotvy a tiež odplávala...a nikdy nezabanovala...a myslím, že moji synovia majú /teda mali/ oveľa šťastnejšie detstvo, ako ja, vychovávaná v kompletnej rodine. Ked sa ešte dá nájsť riešenie, a hlavne ked obidvaja chcú, niečo sa urobiť dá. Ale keď vzťah prestane fungovať a namiesto lásky počúva dieťa každodenné hádky, je preňho naozaj lepšie byť len s jedným a v klude.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    To je tiež veľká pravda, ak je tam dieťa samozrejme treba brať ohľad hlavne na ňho.

    marekrbk je offline (nepripojený) marekrbk

    Aktivny chalan marekrbk
    dakujem za komentare...nuz ako to dopadne neham casom ,cas lieci ,len skoda ze hlava nezabuda ,tvrdohlavost neliecitelna,sny nekonecne- no neham to na nu co spravi a ako to skonci

    marekrbk je offline (nepripojený) marekrbk

    Aktivny chalan marekrbk
    No slubil som ze napisem ako to dopadlo ,uz sme spolu ,ako sa spravne hovori ze cas lieci ,tak je to naozaj pravda,neviem kolko pokusov treba, ale treba sa prekonat a mozno aj v spravnom case ustupit ,vzdy nieco hladame a skumame ,menime myslime ze nam nic nevychadza, sme stale nespokojny, aj tak sme vseci rovnaky, len inak vyzerame ,preto som radsej cakal ci nevyzre jeden znas , ako hned menit situaciu rozvodom ,alebo zmenou partnerky ,som rad ze to dopadlo takto a situacia sa zmenila ,chlapec mi rastie ako z vody,dodava energiu a silu,deti su nase radosti a spajaju skoro nespojitelne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.